Майчинството - счетоводно - 22

  • 32 727
  • 688
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 488
Здравейте,

извинявам се предварително, ако го има вече зададен моя въпрос.

Моят работодател не ме осигурява на цялата заплата, която взимам. Плануваме с приятеля ми и ние да имаме бебче. Simple Smile

Въпросът ми  е възможно ли е да внасям допълни осигуровки, така че като излезна в майчинство, да получавам повече пари.

# 646
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте,

извинявам се предварително, ако го има вече зададен моя въпрос.

Моят работодател не ме осигурява на цялата заплата, която взимам. Плануваме с приятеля ми и ние да имаме бебче. Simple Smile

Въпросът ми  е възможно ли е да внасям допълни осигуровки, така че като излезна в майчинство, да получавам повече пари.



Трябва да се уговорите с работодателя да ви увеличи официалната заплата, като му давате разликата в осигуровките или да намерите друга фирма да ви осигурява фиктивно. Сама не можете ад се осигурявате.

# 647
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Здравейте,

извинявам се предварително, ако го има вече зададен моя въпрос.

Моят работодател не ме осигурява на цялата заплата, която взимам. Плануваме с приятеля ми и ние да имаме бебче. Simple Smile

Въпросът ми  е възможно ли е да внасям допълни осигуровки, така че като излезна в майчинство, да получавам повече пари.


да, възможно е Peace 1-ви вариант е да се договориш с сегашния си работодател и той да ти увеличи заплатата,като ти си  доплащаш разликата.
2-ри да се осигуряваш на още едно място.

# 648
  • Мнения: 347
Lady Brinne благодаря ти много
за теб   bouquet

# 649
  • Мнения: 488
ДейзиГ, jakinik

Мерси много за отговорите Simple Smile

# 650
  • Мнения: 297
Момичета, имате ли представа след колко време се отразява в системата на НОИ, че работодателят ме е вкарал в Регистъра на осигуряваните от него лица? Моят работодател беше пропуснал да го направи, но вече го е сторил в четвъртък. До този момент не е отразено в НОИ...
Не искам да съм нахална, но можете ли да ми отговорите на този въпрос?

Неведоми са пътищата НОИ -еви. По принцип, до ок.15 работни дни. Информация с входяща дата 17.9. се появи в сайта на 9.10. с дата 02.10.

Пътищата НОИ-еви са следните:
входиран в НАП на 17.09.,
обработен в НАП на 02.10., я да видим колко работни дни са били нужни, хмм,
следва срив в системата на НАП,
видимо не работиха до 07.10.вкл.  /ведри и усмихнати по гишетата/,
ааа официално писмо от НАП до НОИ, че няма да работят, /отново ведри и усмихнати/,
пратени данни в НОИ на 09.10. ,
вероятно включени във ведомост на 13.10.,
и платени на 15.10.
  bouquet Така харесва ли Ви приказката НОИ-ева, май стана фифти-фифти и НАП-овска?

# 651
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Моля отново за помощ...
Пратих третия болничен,който е  от педиатъра(втори след раждане).Току-що погледнах в сайта на НОИ,че има бележка след данните за болничния лист със следното съдържание Липсва декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при раждане, приложение № 1 към чл. 3, ал. 3 и ал. 4 от НИИПОПДОО .Някой има ли идея какво се прави в такъв случай и какво въобще значи това?
Предварително благодаря!

# 652
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте!
Моля отново за помощ...
Пратих третия болничен,който е  от педиатъра(втори след раждане).Току-що погледнах в сайта на НОИ,че има бележка след данните за болничния лист със следното съдържание Липсва декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при раждане, приложение № 1 към чл. 3, ал. 3 и ал. 4 от НИИПОПДОО .Някой има ли идея какво се прави в такъв случай и какво въобще значи това?
Предварително благодаря!

ДЕКЛАРАЦИЯ
за
обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане
на основание чл. 50, ал. 1 и 51 КСО


Подава се с последния болничен.

# 653
  • Мнения: 1 397
Т.е. това е Декларацията за майчинство ли?

# 654
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Т.е. това е Декларацията за майчинство ли?
Не знам на кое казваш точно майчинство, за мен това е отпуска за отглеждане на малко дете след 410-тия ден.
Това е декларацията, която е трябвало да подадеш.
Виж тук ги има всички приложения

# 655
  • Мнения: 1 397
Извинявай,но не разбрах.Защо за отглеждане на дете след 410ден?Смисъл...не се ли подава първо от 135ден до 410?Може и аз да съм в грешка и извинявай отново ?

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Anelia20 ,Ала бала иска да ти каже,че не е за майчинство,защото то започва след 410 я ден.В закона не се упоменава никъде майчинство,а отпуск за отглеждане на дете

изтегли и попълни “Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане” -Приложение 1-изтегли от тук http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6

# 657
  • Мнения: 1 397
Ясно!Благодаря ви много!

# 658
  • Мнения: 102
Здравейте, и аз имам важен въпрос:
от януари 2009 работя като ЕТ и се осигурявам
и за майчинство. Проблема е, че термина ми е на 20
януари 2010, което означава, че няма да мога да направя
цяла година като ЕТ и незнам дали ще взимам майчинството
за което съм се осигурявала досега.
Моля мамите в подобно положение или с някакви познания
по въпроса да помагат.

# 659
  • Мнения: 912
Наскоро разбрах, че ако са изплащани здравни осигуровки по граждански договор, може да се изисква от НОИ със задна дата да вземат предвид и тях при болничните за бременност и раждане и после за майчинските....Иначе по форумите чета, че по граждански договор се плащат само социални за пенсия. Моля ви да погледнете моя граждански договор и да ми кажете дали тази графа за здравно осигуряване се квалифицира като такава. Доколкото разбрах, Личн състав също трябва да е депозирало предварително гражданския договор в НОИ, за да се изчисляват и получават и върху него болничните....
http://picasaweb.google.com/lh/photo/YKn3A8Y3NQaFogNS8hDpvw?auth … p;feat=directlink

Общи условия

Активация на акаунт