Сапунени ядки

  • 26 805
  • 126
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 048
Може ли ядките да се ползват някак си в съдомиална машина?

# 121
  • Paris, France
  • Мнения: 14 250
Може ли ядките да се ползват някак си в съдомиална машина?

Не, никак.

# 122
  • Мнения: 0
Може ли ядките да се ползват някак си в съдомиална машина?

Не, никак.



Здравейте!

 Прочетох за сапунените ядки и ми стана много интересно . Мен също ме интересува употребата им в съдомиялна машина . Няма ли възможност след като свариш сапунените ядки както е обяснено и си направиш почистваща течност , от нея да сипваш в миялната машина ? Не съм ползвала досега,но знам ,че има и течни препарати за миялна машина , значи няма да е проблем , че е течност . Въпросът е колко да сипеш от тази сапунена течност ?
 В пералня предполагам , че е по-добре пак да се слага такава сапунена течност .  Все пак ядките остават до края на прането и при плакненето едва ли всичко от тях се изплаква , докато течността се изхвърля с мръсната вода и после се плакне само с чиста вода .
 По въпроса за петната не е ли възможно , ако са пресни да се изтъркат със сапунена течност и  после да се пере , за да не се ползват препарати за петна ?
 Моля , ако някой е пробвал нещо от това , което написах  да сподели . Мисля да си поръчам ядки и ще споделя , ако нещо от предположенията ми си заслужава или пък не Simple Smile

# 123
  • Мнения: 4 370
Ядките ги счупвам и ги слагам в едно чорапче, което вързвам на възел за да не се изсипят в пералнята

Как точно счупваш ядките? На мен ми идват твърди и с нож не мога да ги срежа. Прах само 2-3 пъти с цели ядки, но си мисля, че ако са разполовени ще перат по добре.

# 124
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 
Ядките ги счупвам и ги слагам в едно чорапче, което вързвам на възел за да не се изсипят в пералнята

Как точно счупваш ядките? На мен ми идват твърди и с нож не мога да ги срежа. Прах само 2-3 пъти с цели ядки, но си мисля, че ако са разполовени ще перат по добре.
  Притисках ги върху дървена дъска с едно плоско камъче от морето, с което си чукам чесъна. Амо това беше преди повече от година и не си спомням точно.

# 125
  • Мнения: 4 370
Ще пробвам с чука за месо! Благодаря!

# 126
  • София
  • Мнения: 2 348
Ей ме на и мен със сапунени ядки. Обаче си направих течност, като ги сварих. Изпрах първа пералня бебешки дрехи - нищо изненадващо. Бебето не копае картофи, та няма нужда да го пера с препарати, но викам да сложа и аз нещо, да не е бистра водица.
 Една позната каза, че изобщо не пере с препарат и дрехите пак се изпират. Аз пък отдавна съм установила, че нито препарата за пране на дрехи, нито препарата за петна ми маха петната. Ако се махнат, те биха се махнали и с минимално количество препарат за пране.
 Та така - бебешките работи ги пера със сапунени ядки, а нашите - със символични количества течност за пране от масовите на пазара.

Ако реша, че не става за прането, поне плодовете ще си мия, пак ще е по-добре сигурно от миене само с вода, че тия мумифицирани ябълки изобщо дали имат измиване  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт