Кога на ортопед?

  • 1 923
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • българия
  • Мнения: 31
аз го заведох на 2месеца и малко но не го гледаха на ехограф а само с гимнастики каза ни че всичко е наред но се чудя да го заведа ли и на ехограф Thinking

# 16
  • Мнения: 1 250
Първо да уточня че нито съм докФор

Има разработени тестове за откриване на степените а дисплазия, и те са точно гимнастики. Но не пречи и да видиш на ехограф.

# 17
  • Мнения: 8 585
В болницата ми казаха,4е трябва да заведа бебка до 1-я месец на ортопед в Г.Баня,понеже е секцио и е моми4е.А педито -на 3-я месец.Вие кога заведохте вашето дете?Притеснявам се да не стане късно 4ак в 3-я месец.
От 2005- месец Януари ААП има препоръка за задължително ултразвуково изследване на тазобедрените стави на всяко новородено, независимо от наличието или липсата на рискови фактори. До тогава само новородени от рисковите групи правиха задължителен ултразвук след раждането непосредствено. Тази промяна се наложи поради несигурността на ръчните прийоми за диагноза. Уктразвуковите находки се класифицират по схемата на Граф (Graf). Въз основа на това се вземат по-нататъшните решения за поведение.

http://www.aap.org/policy/ac0001.htm

# 18
  • Мнения: 8 585
Цяла Европа работи по този метод (Граф)-ние тук също. Никога не сме имали проблем. Тоест разчитаме на нашите ехографисти.
Моля направете възможното, за да се ПРЕМАХНЕ от страницата на МЗ тази остаряла и анахронична класификация, както и "препоръките" за "профилактично" носене на Павлик (или подобни). Нека не "раздуваме" това заболяване, както правехме досега с рахита-ортопеди, консулти, пак консулти и пак консулти на здрави деца. Щом цяла Европа работи и е доволна от тази система, значи има какво да се "усвои" от там.

"Assessment of the use of hip ultrasonography by Graf's method between 1 and 6 years of age."
 Journal of Pediatric Orthopaedics B. 14(2):97-100, March 2005

"Is prematurity important in ultrasonographic hip typing?"
 Journal of Pediatric Orthopaedics B. 14(3):168-171, May 2005.

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 21:07 от Birdie

# 19
Нашата педиатърка отговори отрицателно, когато я попитах трябва ли да ходим на ортопед. Нищо обезпокоително нямало. А сега като чета тази тема ми се изправя косата. Моето момиче е вече на 8 месеца, а този преглед не е проведен. Дайте ми съвет как да постъпя. Май първо трябва да сменя педиатъра.

# 20
  • Мнения: 122
Нашата педиатърка отговори отрицателно, когато я попитах трябва ли да ходим на ортопед. Нищо обезпокоително нямало. А сега като чета тази тема ми се изправя косата. Моето момиче е вече на 8 месеца, а този преглед не е проведен. Дайте ми съвет как да постъпя. Май първо трябва да сменя педиатъра.
същата работа е и при нас...и аз се притесних..кофти е като не можеш да избираш педиаторката си...сега ще трябва да ходя на чатен преглед, за да ни видят по-обстойно.

# 21
  • Мнения: 192
А нашата ортопедка ни каза изобщо да не ходим..Тя я провери за луксация,като сложи бебето легнало по гръб и сгъна крачетата последователно.Каза,че всичко е наред и нямало нужда от други ортопедични прегледи. Аз и се доверих и не сме ходили и до сега.Но сега като чета това тук се питем дали не съм сгрешила???

Общи условия

Активация на акаунт