СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 360
  • 144
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.
ФСХ-то може ли да се намали с хомеопатия..................Странно, но да знам. Ще ми са дапробвам то и без това какво ще загубя, като толкова са високи стойностите при мен.

# 46
  • Мнения: 245
Щом знаеш от какво се предизвиква СПКЯ, трябва да уведомиш Нобеловия комитет, имаш добри шансове за награда. Laughing Не е известно от какво се предизвиква СПКЯ, и хормоналния дисбаланс е част от самия синдром, а не е причина за него. Ако някой си мисли, че наистна разбира етиологията на СПКЯ, значи изобщо не знае на кой свят е, защото офицалното становище на медицината е, че не е известна етиологията. А как се сваля тестостерон-ми ей така като при мен. С хомеопатия и спорадична добавка на инозитол тестостерона ми от 5 спадна на 1 и си стои така.

Много "обичам" тоя подход "ако нещо се повлияе от алтернативна медицина, то то не е поради нея, а случайно съвпадение на чудотворно саморегулиране". До какви ли обяснения не стигат хората за да разрешат когнитивния си дисонанс. След като не ти се коментира хомеопатията-моля, не я коментирай. Но не си измисляй "истини"-какво можела и какво не можела да лекува хомеопатията.

Всеки има право на мнение, на скептизицъм, на нежелание за позлване на дадена лечебна система, няма проблем в това. Но говоренето с категоричен тон, за неща, от които си няма хабер е вредно поведение. Ако някой те послуша може да се случи така, че да няма деца никога. Това е доста голям товар за носене, така поне мисля аз.


Защото СПКЯ се предизвиква от  хормонален дисбаланс и нито билки нито хомеопатия може да помогне.
Хомеопатиятията пък е 'нещо' за което изобщо не ми се говори - не вярвам в нея и не ми се коментира. Simple Smile

Дори да не се лекуваш и да си със СПКЯ има вероятност в един момент нещата да се саморегулират и без медикаментозна намеса, зависи от степента на 'заболяването'.
То не е пречка за забременяване, просто намалява шанса сравнено с нормален МЦ.
 
Спор няма - всеки може да вярва в каквото си иска и да се доверява на който иска Simple SmileНо ако наистиона разбираш етиологията на СПКЯ - сама ще разбереш, че билките няма как да помогнат.
Как ще свалиш висок Тестостерон например?
Освен в 'момента на съвпадие' когато настъпва епизодичен хормонален баланс Simple Smile  - защото нивата на хормоните не са константна и се   променят непрекъснато.

# 47
  • Мнения: 245
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.
ФСХ-то може ли да се намали с хомеопатия..................Странно, но да знам. Ще ми са дапробвам то и без това какво ще загубя, като толкова са високи стойностите при мен.

Не виждам защо да не може. При мен всички хормони си влязоха в норма с хомеопатия. Само е важно да  е класически хомеопата, но ето и Атанас Михайлов препоръчват, който не е класически, та не казвам, че и по този метод не става.

# 48
  • Мнения: 12
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...

# 49
  • Мнения: 245
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...

Всеки е различен, и лекарствата, които се дават са строго индивидуални. Най-добре пътувай до близък град, в който има добър хомеопат. Peace

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 35 946
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...
Хомеопат няма да те излекува, посети клиника по стерилитет.
Ако имаш сериозен проблем , лечението /традиционното/  може да отнеме доста време, така че не го губи напразно, проблема ти може и да се задълбочи

# 52
  • Мнения: 245
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...
Хомеопат няма да те излекува, посети клиника по стерилитет.
Ако имаш сериозен проблем , лечението /традиционното/  може да отнеме доста време, така че не го губи напразно, проблема ти може и да се задълбочи

И как разбра, че няма да я излекува хомеопат? На боб ли хвърли или на кристална топка гледаш? Като човек не разбира от нещо, по-добре да си стои в сферата на компетенциите и да не навлиза в други. По-добре не се изказвай за алтернативната медцина, след като не разбираш от нея , думи базирани на предразсъдъци и несоведоменост са във вреда на всички -и на теб и на другите.

# 53
  • София
  • Мнения: 35 946
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...
Хомеопат няма да те излекува, посети клиника по стерилитет.
Ако имаш сериозен проблем , лечението /традиционното/  може да отнеме доста време, така че не го губи напразно, проблема ти може и да се задълбочи

И как разбра, че няма да я излекува хомеопат? На боб ли хвърли или на кристална топка гледаш? Като човек не разбира от нещо, по-добре да си стои в сферата на компетенциите и да не навлиза в други. По-добре не се изказвай за алтернативната медцина, след като не разбираш от нея , думи базирани на предразсъдъци и несоведоменост са във вреда на всички -и на теб и на другите.


 Обикновено не отговарям на подобни мнения, но ти откъде си сигурна, че хомеопат ще я излекува?


ПП. Много добре съм запозната с Хомеопатията / толкова много, че не вярвам в нея/ , както и с причините за стерилитета
Всеки е свободен да вярва в каквото си иска  / като причината затова е на базата на неговото познание/
... и един прост пример - ако има хормонален дисбаланс,  хормоните се повлияват само от хормони
и идея си нямаш колко съм осведомена  Simple Smile  по тези въпроси



# 54
  • Мнения: 245
Ми не, хормоните се повлияват от лечение с хомеопатия, много добре при това. Ако беше запознавата с хомеопатията наистина, щеше да го знаеш. Но не отричам взможността да си имала неудачен опит с не до там добри хомеопати или пък с некласическа хомеопатия и да си забелязала добре известния факт, че тя е шарлатания и ен работи. Хомеопатия е само класическата хомеопатия и се иска наистина добър специалист.

Не съм сигурна, че хомеопат ще я излекува, както не съм сигурна, че лекар, специалист по репродуктивна медицина ще я излекува. Тия неща а Божа работа и никой в нищо не може да е сигурен. Има жени, които умират от инвитро или от транични ефекти на лекарства и хормони, да ти върна въпроса-ти защо смяташ, че това  е най-доброто за нея?

Има жени, които правят по 10 инвитро без успех, има жени, които забременяват след една доза хомеопатия...и обратното-жени незабременели след 10 години хомеопатия, забременяват след едно инвитро или някаква такава интервенция. Моята позиция по този въпрос е, да се направи първо всичко което може от холистичната медицина и подобряване на здравето по всякакви холистични методи, чрез хренене, спорт, добавки, китайска медицина, хомеопатия, билки...и едва ако това не работи да се опитат другите неща, защото обратното е вредно и опасно. И честно казано е дразня, като някой много авторитетно налага неверни и предубедени мнения защото така взима шансове  на хората за здраве и за дете.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 123
Моята позиция по този въпрос е, да се направи първо всичко което може от холистичната медицина и подобряване на здравето по всякакви холистични методи, чрез хренене, спорт, добавки, китайска медицина, хомеопатия, билки...и едва ако това не работи да се опитат другите неща, защото обратното е вредно и опасно. И честно казано е дразня, като някой много авторитетно налага неверни и предубедени мнения защото така взима шансове  на хората за здраве и за дете.

А моята позиция е, че когато човек има репродуктивен проблем трябва да се обърне към специалист по репродуктивно здраве, а не да губи ценно време с "лекуване" от хомеопат, китайски  и нови германски медицини!

Не ти прави чест да заблуждаваш жените, че репродуктивните проблеми се лекуват с хомеопатия. Точно заради такива като теб, които са против конвенционалната медицина, много двойки се хващат на думите ви и губят времето и парите си с посещения при хомеопати, билкари, врачки и т.н.

Има жени, които умират от инвитро

И това къде го прочете?

# 56
  • Мнения: 245
"Не ми прави чест"?!?! Точно с хомеопатия цикъла ми стана редовен, като преди това е бил на произволни интервали от няколко месеца. Само с хомеопатия, нищо друго. Ако се бях "лекувала" с хормони да бях си натресла сумати странични ефекти и д абях си увеличла риска от рак и инсулт драстично, точно както е написано на листовките им.

Всеки си избира какво да прави, никого конкретно не убеждавам, че трябва да постъпи по един или друг начин. Коментирам само неграмотните твърдения, че хомеопатията и изобщо алтернативната медицина и билколечение не работели за репродуктивни проблеми. При толкова тежките странични ефекти на официалната медицина и съмнителния успех, според мен много сериозно трябва да се обмисли как точно да се постъпи. Но всеки си има глава на раменете да си ползва както намери за добре-за мислене или за трошене.

Къде съм чела, че се умира от инвитро? А ти къде не си чела? За хиперстимулация и ефектите и чувала ли си? А за ужасните ефекти от лекарствата, които се ползват при инвитро и какви са им дългосрочните, освен краткосрочните, странични ефекти? Защото аз съм чела мнения на видни български специалисти по репродуктивна медицина, които обяняват за тях подробно и не представят нещата в розови краски.


 
Моята позиция по този въпрос е, да се направи първо всичко което може от холистичната медицина и подобряване на здравето по всякакви холистични методи, чрез хренене, спорт, добавки, китайска медицина, хомеопатия, билки...и едва ако това не работи да се опитат другите неща, защото обратното е вредно и опасно. И честно казано е дразня, като някой много авторитетно налага неверни и предубедени мнения защото така взима шансове  на хората за здраве и за дете.

А моята позиция е, че когато човек има репродуктивен проблем трябва да се обърне към специалист по репродуктивно здраве, а не да губи ценно време с "лекуване" от хомеопат, китайски  и нови германски медицини!

Не ти прави чест да заблуждаваш жените, че репродуктивните проблеми се лекуват с хомеопатия. Точно заради такива като теб, които са против конвенционалната медицина, много двойки се хващат на думите ви и губят времето и парите си с посещения при хомеопати, билкари, врачки и т.н.

Има жени, които умират от инвитро

И това къде го прочете?

# 57
  • София
  • Мнения: 1 423
Persimon, имам личен въпрос към теб, извиниме,ако се натрапвам- имаш ли деца?
Иначе пробвах да регулирам цикъла с хомеопатия, но пък там също има странични ефекти и се отказах, защото бяха непредвидими и изникваха от нищото. Иначе добре действаше на главния проблем.
Имала съм хиперстимулация, както съм виждала наистина много кофти състояние след хиперстимулация, но нека не се говорят глупости. Ако лекарят е отговорен,ако е внимателен и професионалист има начин да бъде избегната или възможно най-бързо облекчена хиперстимулацията.
Не наливай масло в огъня с гръмки фрази, че от ин витро се умира, ще го прочете някоя жена, за която е единствения шанс е процедурата.

# 58
  • Мнения: 245
Когато ми регулраха цикъла с хомеопатия бях на 22 години и не съм нито искала нито опитвала да имам деца по това време, просто исках да ми се регулира цикъла и да ми изчезне акнето, кото имах по гърба, което и стана.  Не знам какво имаш предвид под странични ефекти, хомеопатията няма странични ефекти, но може  да има негамотно ползване на хомеопатията, което да даде негативни ефекти, това е вярно. Затова се ходи при класически хомеопат с опит. А може да си имала лечебни кризи, които са нормални и са  част от излекуването, и често без тях не може да се мине, макар че аз имах късмет и най-тежката ми лечебна криза  беше едно грипоподобно състояние.

Ами фактът е, че се умира от хиперстимулация, в някои случаи, както че лекарствата за инвитро имат тежки последици и това не е нито мое мнение, нито мои думи. Това са медицинските факти. Чела съм статии от най-уважаваните у нас специалисти по репродуктивна медина, които говорят за това и то с по-тежки думи от моите. Именно затова ако някой има проблеми, по-добре е да пробва първо със средства от които не се умира и които са  ефективни, а ако не става, тогава да мисли за другите средства. Не смятам, че неинформираността е нещо позитивно. Ако някой ще си рискува живота трябва да го прави информирано и съзнателно, а не неграмотно. А разбира се, много жени си рискуват с пълно съзнание живота за да имат дете и това е нормално.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 423
Както и много жени си гледат само собствения гъз, опулили поглед към голямото бъдеще на техния невероятно дълъг, самотен, здравословен живот. Но темата не е за това, а за алтернативи при ПКЯ. В крайна сметка ПКЯ може да се прилъже и с природни методи, спорт, лека стимулация и да не се стига до ин-витро.

Общи условия

Активация на акаунт