Седалищно предлежание-много ли е страшно?

  • 10 778
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 555
Бебето ми е седалищно и се притеснявам за раждането!Много ме е страх от самото секцио!Така си мислех,че ще мога да родя нормално,а то какво ми се случва!И все пак нали все още има време бебка да се обърне с главичката на долу??? Rolling Eyes

Да, има време да се обърне. Но може и да не се обърне. Моят син беше крачно предлежание и така си и остана. Няма за какво да те е страх от секцио, а и седалищното предлежание не е причина за секцио. И така се раждат нормално бебетата.

# 16
  • Мнения: 96
Момичета благодаря ви от сърце!Добре че ви има ,за да внасяте спокойствие на такива бъзли като мен!  bouquet
Надявам се бебка да се обърне както трябва,а пък ако не се обърне живот и здраве ще раждам секцио,найстина е важно всичко да мине без проблеми и на финала да сме живи и здрави!!!
Целувам ви! Hug

# 17
  • Мнения: 9 470
О,имаш мнооого време!
Бебеата много често се обръщат в последния момент!

Ако,евентуално се наложи секцио-не се притеснявай!Не е болка за умиране.

# 18
  • Мнения: 150
Упражнението 'котешки гръб' помагало за обръщането на бебето, ако искаш опитай!  Peace
Леко раждане и здраво бебе на финала!  Hug

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Има много време да се обърне.Аз родих секцио и искам само да ти кажа,че не е никак страшно.Не се притеснявай,време има.Само бъди спокойна,че както и да родиш,всичко ще е ок.

# 20
  • Мнения: 260
И моята бебка се обърна чак към края и мен много ме беше страх от секцио. В крайна сметка родих секцио /по спешност/ и да ти кажа, не беше толкова страшно, колкото очаквах.

# 21
  • Мнения: 2 447
Има време да се обърне,а и да не стане,това не е задължителна причина за секцио...Познавам доста мами,които без проблем са родили седалищно разположени бебчета...Това ще решите с доктора си,когато му дойде времето..Не се притеснявай излишно отсега..

# 22
  • Мнения: 128
аз съм раждала и по двата начина-вярвай ми ,че секциото е по доброто решение Grinning

# 23
  • Мнения: 91
Има време ще се обърне а  да не се обърне .. както каза някой може и да е за добро Simple Smile аз а самото обръщане ...аз го осетих ..... имах чувството че мога да я щипна по дупето  Peace а да ... секциото нее толкова страшно  Peace

# 24
  • Мнения: 12
Цитат
И моят бебчо беше седалищно и така почти до края на бременноста ми... като получих контракции в 36-та седмица и родих с секцио.. но при всеки е различно дано бебето ти да се обърне до края .. а колкото за секциото не боли бързо се забравя след като видиш бебчето си ! успех ти желая
I moqt bebcho beshe sedalishtno i taka pochti do kraq na bremennosta mi... kato poluchix kontrakcii v 36-ta sedmica i rodix s sekcio.. no pri vseki e razlichno dano bebeto ti da se oburne do kraq .. a kolkoto za sekcioto ne boli burzo se zabravq sled kato vidish bebcheto si !  Peace uspex ti jelaq Hug

-------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 17:52 от AnMary

# 25
  • Мнения: 705
Хайде стига с  глупостите, че секциото било по-добрият начин за бебето, камо ли за майката, че вече полудявам. Седнете да почетете малко изследвания и тогава пишете!
Иначе ина начини детето да се обърне. Не разбирам защо лекарите не ги споменават, а се чака детето да се обърне само... 
Има начин и да родиш вагинално при седалищно предлежание, но трябва да си намериш лекар, който знае какво прави.

# 26
  • Мнения: 798
не се притеснявай - до последния момент все може да се обърне.
Освен това при седалищно придлежание също може да се случи нормално раждане. Казвам го, защото като раждах - жената на съседното легло беше мн притеснена, че бебчето й не се е обърнало, а вече беше с контракции. Тя искаше да й правят секцио и си чакаше лекаря, но аз чух коментарите на дежурните, които казаха, че при добри други показатели това не е предпоставка. Разбира се, всеки случай е индивидуален.  Peace

# 27
  • Мнения: 118
Не се тревожи секциото не е толкова страшно. Peace

# 28
  • Мнения: 307
Както са ти казали момичетата има време да се обърне бебчето . Моята дъщеричка беше седалищно и се обърна седмица-две преди раждането , родих я нормално.  Peace

# 29
  • Мнения: 136
Единият от методите, за който съм чувала (освен "котешкият гръб"), е насочване на светлината на едно фенерче към корема, като го движиш отгоре-надолу. През корема на майката достигала лека светлина до бебето и то с поглед я следяло, а чрез неколкократно прилагане на този метод се обръщало.

Така и не посмях обаче да го направя. Беше ме страх от раждането, а си мислех, че бебето ще си каже "виждам светлина в тунела, време е да излизам"  rotfImbo  Но правех редовно "котешки гръб"  Party

Общи условия

Активация на акаунт