Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 4

  • 108 063
  • 765
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 803
Бубе, а какъв вариант ти дават докторите? Хубаво, не ти дават гаранция от следваща операция, а какво е необходимо да направиш за да се съвземеш? Това с гела е ясно, всички го казват с изключение на моя хирург сигурно, той категорично отказа да ми сложи гел на втората операция въпреки многото сраствания. Тук явно имат спорове в момента защото не е доказано явно 100% положителното влияние на гела върху срастванията. Как така имаш сраствания, а не искат да те оперират! Нали те трябва да се премахнат за да се облекчи натиска върху нерва! Съвсем не искам да те навивам за операция, просто разсъждавам какъв е изходът от ситуацията. С тези кортикостероиди не е майтап работа и вкички се надяваме ,че с тях ще има полза, но не е ясно колко вреда си нанасяме.
Сигурно нещо не разбирам нещо и ще спра да ти пиля на главата, но ми  е мъчно като се оплакваш и искам да ти светне пред очите.

# 661
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Бубе, а какъв вариант ти дават докторите? Хубаво, не ти дават гаранция от следваща операция, а какво е необходимо да направиш за да се съвземеш? Това с гела е ясно, всички го казват с изключение на моя хирург сигурно, той категорично отказа да ми сложи гел на втората операция въпреки многото сраствания. Тук явно имат спорове в момента защото не е доказано явно 100% положителното влияние на гела върху срастванията. Как така имаш сраствания, а не искат да те оперират! Нали те трябва да се премахнат за да се облекчи натиска върху нерва! Съвсем не искам да те навивам за операция, просто разсъждавам какъв е изходът от ситуацията. С тези кортикостероиди не е майтап работа и вкички се надяваме ,че с тях ще има полза, но не е ясно колко вреда си нанасяме.
Сигурно нещо не разбирам нещо и ще спра да ти пиля на главата, но ми  е мъчно като се оплакваш и искам да ти светне пред очите.
Лили,изобщо не ми пилиш на главата,даже се радвам на мнения и съвети Hug.Незнам,Габровски и невроложката казват че са гледали снимки на пациенти със подобни сраствания,които не ги боли,просто не били сигурни че тези сраствания причинявали болката,и аз не разбирам ако не е от тях от какво друго ще ме боли.Габровски ме обърка още повече март месец като ходих,каза не съм категорично "за" нито категорично "против" операцията,но и да те оперирам не гарантирам че болката ще спре,какво имаше предвид незнам.Тогава ми предписа тегретол които се изполвал за невропатни болки и антидепресант,но не заради депресия а защото каза че имал отношение и към повлияването на болковия синдром,като също каза незнам дали ще помогне,да опитаме първо с лекарства,обади се след 4 месеца.Не съм ходила пак,закакво да ида като не ми дава нито яснота нито гаранции за операцията.Виж д-р Кондов в Токуда беше готов да ме среже много отдавна,но пак каза задължително с гел.А невролозите няма да смисъл да ви казвам че всички са категорични-никва операция!В беззисходица съм! Cry
П.П.:Относно гела разбрах че бил вид кортикостероид,но така и не разбирам защо е толкова скъп?!

# 662
  • Мнения: 615

Незнам какво да ти кажа, много е сложно положението ти  Crazy, надявам  се да отшуми болката и да си по добре Hug.
Иска ми се просто да ти е възпален нерва, и да се успокои  Peace
Не си мисли някакви гадни работи всичко ще се оправи  Hug
защо не опиташ с друг неврохирург пак в софия но не Габровски, просто потърси второ мнение.

# 663
  • Мнения: 274
Бубе, в много неприятна позиция си ми се струва  Sad Аз съм вероятно най-неуката във форума и няма да давам съвети, но искам да ти изпратя подкрепа и съчуствие!

# 664
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Благодаря на всички за подкрепата и съветите Hug.И докторите това казват,много комплициран случай съм,ама и ако те не зная какво да правят аз пък съвсем.Незнам при кой друг неврохирург да ида,вярам на Кондов,защото той оперира сестра ми и тя е добре,а неговото мнение вече го знам!

# 665
  • Мнения: 107
Съгласна съм с ОК тези всички лекарства които приемаме май  са  до едно положение,какво правим после и колко ще издържим,но каква гаранция ни дават след операцията било то първа или втора има хора с повече от две операции стрували си да се търпи толкова много и да увреждаш нерва още повече.Пари се намират и аз ги нямах но от приятели роднини все още връщам и на държавата.Дано болките отминат няма да е бързо ти го знаеш а готова ли си за следващите?   В предана страница четох че някои ще има бебе Честито много се радвам ,защото сънувах че ще имам бебе и ми обзе страх имам две големи деца ,а и тези пластини едва ли ще мога да износа трето, май и вече ми късно .Затова се радвам много  че форумът ще си има бебе.Пожелавам на майката без болки да го износи и да го отгледа.

# 666
  • Мнения: 669
Последния път,когато ходих в София при моят неврохирург и той предположи евентуално сраствания.Но първо ми каза да потърся и някакъва друга причина за оплакванията.В никакъв случай не ми препоръча повторна операция.Всяка операция предизвиквала нови сраствания.Говорихме доста за гела и за хапчетата.Не ги препоръчва.Гелът можел да предизвика,още по голямо дразнене на нерва,а хапчетата съдържали дексаметазон.Обезсмисляла се операцията с приемането на ограмното количество хапчета.Чувала съм ,че се пият 3-6 месеца.

# 667
  • Мнения: 223
     Буболина, Марина, много се надявам да намерите изход от ситуацията. Дано се намери доктор, който да каже "ето от това и това идва проблема и ще го оправим" със, или без операция. Дано и двете да имате успех по-скоро и да се свърши това ходене по мъките. Искрено ви съчувстам и подкрепям. Бъдете силни и вярвайте !
     Бубе, дексаметазон една инжекция ли ще си слагаш? На мен пролетта ми направиха седем, на ден по една.Абе гадни са кортикостероидите, ама като се налага...

# 668
  • Мнения: 98
Привет банда! newsm51
Честито за бебоба - дано да не предизвиква болки, а само радотост Hug - това е талисманчето на форума smile3503.    Явно това променливо време се отразява зле на "нашите приятелки", а аз си мислех, че само моята не ме слуша - не спя от болки вече 4 нощи пия Диклак, Милгама и Мидокалм... Станах към 2 часа и ми идеше да си отрежа пръстта на крака, така гадно боли - въртят ме на шиш...явно общата болка не е болка, но... И аз ходих на физиотерапия и санаториум тази година, но такова чудо като брои кризи не съм имала както от година насам smile3518...
Лека и безболезнена седмица Praynig

# 669
  • Мнения: 309
Привет,Бубе много сори за състоянието ти трябва да вземеш някакви мерки,но и аз не знам какво да те посаветвам.Наистина е добре да потърсиш и второ мнение.Аз четох във вестник Доктор за някой си Тодор Манев,който владеел филипинската техника за операции без скалп.Във връзка с херниите-цитирам - най-отговорно ти заявявам,че с дискова херния нямам абсолютно никакъв проблем.Питат го във връзка с делото Маргини.Някои чувал ли е нещо за този човек, работел в националния институт за трансцедентални науки и е ръководител на катедра радиестезично и ментално лечение.

# 670
  • Мнения: 309
Когато става въпрос за мен и детето за болести -ми не мога да мисля трезво .Кажете протузиите създават ли проблеми причиняват ли болка ,притискат ли нерви,имат ли изявена картина.

# 671
  • Мнения: 615
Добро утро!  Hug



Как сте? Аз съм с ниско кръвно и ходя като пиян  Crazy, отделно в кръста имам една много яка болка в една точка  Crazy

Когато става въпрос за мен и детето за болести -ми не мога да мисля трезво .Кажете протузиите създават ли проблеми причиняват ли болка ,притискат ли нерви,имат ли изявена картина.

Създават почти същите проблеми като ДХ, но само дето няма криза, иначе ако си наведен боли, ако си вдигаш карака пак боли, по цял ден не можеш да си намериш място на стола  Crazy и др.
Пазете се да не стане ДХ че тогава е още по зле  Crazy, аз от 2006 имах Протрузия и знам какво е ама акъл ако бях разпитал тук, сега нямаше да съм с ДХ  Crazy

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 09:29 от tishoo

# 672
  • Мнения: 669
Добро утро!
Протрузията е малка дх и в зависимост от широчината на канала може да засяга нерви или да достигне до гръбначния мозък,ако е медианна.
Моето скромно мнение.

# 673
  • Мнения: 274
Добро утро по обяд  Hug
Моите болки отминават. Вече са мого заглушени ... Разбрах аз от къде са се стили за мен ама късно  Whistling  Laughing Важното е, че отминават.

# 674
  • София
  • Мнения: 770
Цитат
Създават почти същите проблеми като ДХ, но само дето няма криза, иначе ако си наведен боли, ако си вдигаш карака пак боли, по цял ден не можеш да си намериш място на стола   и др.
Пазете се да не стане ДХ че тогава е още по зле  , аз от 2006 имах Протрузия и знам какво е ама акъл ако бях разпитал тук, сега нямаше да съм с ДХ 
Тишо, кажи как да не стане ДХ? Аз имам хернии на шията, а на кръста засега само протрузии. Но и така пак ми създават проблеми. Само пазене ли трябва или какво друго?

Общи условия

Активация на акаунт