Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 4

  • 108 090
  • 765
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 615
Добро утро!  Hug



Как сте тази сутрин?

# 346
  • Мнения: 52
Здравейте, дискоманяци, как сте, аз отдавна не съм писала, че ми омръзна постоянно  да се оплаквам, само ви чета от време на време. Иска ми се сега обаче да споделя за поредния си опит да победя болката и трудностите при ходенето. И го правя, само защото видях голяма полза и облекчение от предприетите мерки. Та накратко - направих си 10 процедури със скенар по проблемните точки и започнах серия от хомеопатични инжекции, от които съм супер доволна. Това са три хомеопатични продукта - ZEEL, TRAUMIL i DISCUS COMPOSITUM на германския хомеопатичен производител HEEL, /който е застъпен и на българския пазар, но само като противогрипни продукти/, които се поставят подкожно или мускулно през ден - общо по 10 ампули от всяко. Съвсем ясно усетих разликата в усещанията си още след първите 3-4 ампули. И което е най-важното - не вреди, няма кортизон, или някакви други химически обезболяващи съставки, изцяло са на растителна основа. Можете да ги проверите като състав, предназначение и действие в разните чужди сайтове, за съжаление не известни на българския пазар. Даже си направих справка по телефона с представителството на фирмата за България, които потвърдиха прилагането им при нашия проблем.
Това е. Продължавам напред и нагоре.
Само не искам да прозвучи като реклама, казвам го изцяло от собствен опит.

# 347
  • Мнения: 114
Много хубаво звучи, но ти от Германия ли си ги взе или има и на нашия пазар?

# 348
  • Мнения: 167
Здравейте!
vessib , точно за тези инжекции напоследък много се говори. Аз също направих проучване и разговарях с представители на HEEL за България. Имам големи надежди, че ще ми помогнат. Първо трябва да направя консултация кои по-точно ще ми трябват за мен. Ако можеш да ми кажеш кой ти ги изписа.
DISCUS COMPOSITUM ги има в Италия, Австрия и Германия и не са скъпи. Другите могат да се намерят и в България. Странното за ZEEL T е, че са регистрирани у нас като ампули за перорално приложение, а всъщност са инжекции, но много малко аптекари знаят това.

Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 10:21 от jocco

# 349
  • Мнения: 615

 newsm10 , аз си правих от тях, има разлика болката с е замени с едно леко опъване отзад  Laughing

# 350
  • София
  • Мнения: 816
Отчет-ходих на вилата,скъсах се от работа,гърба е добре засега.Както казва майка-от оплакване файда нема, а от работааа.Да ама не.
Здравейте и много се радвам за Сандичка,мила жива и здрава.Добре дошла на леля Ваня.
Рапорт даден.

# 351
  • София
  • Мнения: 2 020

 newsm10 , аз си правих от тях, има разлика болката с е замени с едно леко опъване отзад  Laughing

За да сме по-точни пълното име е Discus Compositum N, защото има и само Discus Compositum, но техният състав е по-различен,
а и цената им също.
Та, за протокола, мъжът ми вчера ми ги донесе от Германия и смятам и аз да ги започвам, майка ми също.
Големи благодарности на Тишо, който ми даде цялата иформация, от която се нуждаех във връзка с инжекциите!  Hug

# 352
  • Мнения: 167
За да сме по-точни пълното име е Discus Compositum N, защото има и само Discus Compositum, но техният състав е по-различен, а и цената им също.

Да вярно е, че има разлика. От фирма HEEL ми препоръчаха без N, защото има повече съставки, които примерно за мен ще са по-подходящи. Затова ще правя консултация с доц. д-р Геогриев в четвъртък, сама няма да решавам. Благодаря на Тишо, за координатите на доктора.

# 353
  • София
  • Мнения: 2 020
Да вярно е, че има разлика. От фирма HEEL ми препоръчаха без N, защото има повече съставки, които примерно за мен ще са по-подходящи. Затова ще правя консултация с доц. д-р Геогриев в четвъртък, сама няма да решавам. Благодаря на Тишо, за координатите на доктора.

Да, така е. Аз доколкото се информирах в нета, Дискус Композитум и според мен са по-добри, защото съдържат и витамини от група Б
и доста други съставки, но цената е драстично по-скъпа.  Rolling Eyes

# 354
  • Мнения: 167
Софи, много ли са по-скъпи? Тъй като ще ги поръчвам по GSM-а на мъжът ми в Италия и поне да го предупредя за приблизителна цена.

# 355
  • София
  • Мнения: 2 020
Софи, много ли са по-скъпи? Тъй като ще ги поръчвам по GSM-а на мъжът ми в Италия и поне да го предупредя за приблизителна цена.

Тези, които мъжът ми донесе са 100 броя за 131 евро и са Discus Compositum N.
Ето това намерих като ценa за Discus Compositum - 52$  за 10 броя:
http://www.bayho.com/p/311041.html

# 356
  • Мнения: 167
Софи, много благодаря за информацията!

Аз май нещо се бях пообъркала, защото ми бяха сравнили цената им с тези, които тук се намират по-лесно - ZEEL T. Тяхната цена е около 42 лв. за 10 бр. Ама те са с по-малко съставки и за малко по-различни заболявания.
Лек ден!

п.п. Забравих да те питам, трябва ли рецепта, или може и свободно да се купят?

# 357
  • София
  • Мнения: 2 020
п.п. Забравих да те питам, трябва ли рецепта, или може и свободно да се купят?

Мъжът ми ги купи бз рецепта.  Hug
Като чух за тези Zeel T ми стана странно, защото една приятелка ги пие на хапчета и са й предписани от уролог.  Rolling Eyes

# 358
  • Мнения: 167
Ами да, по принцип хомеопатичните са доста комплексни по действие.

# 359
  • Мнения: 52
Виждам, че предизвиках тема за разговаряне.  Има два начина за поставянето на тези инжекции. Единият е подкожно по дължина от двете страни на прешлените. Другият е мускулно в дупето. Информацията относно тези хомеопатични получих от спортен лекар. Оказва се, че терапевтите работещи тясно със спортисти, масово практикуват това при различни травми, мускулни разкъсвания, физически претоварвания и други такива проблеми, възникващи по време на тренировки и състезания. Остава въпросът защо нещо, което наистина може да не помогне, без да ни навреди,, не е известно на нашите лекари, които масово предписват волтарени, аулини, кортизони и други.

Общи условия

Активация на акаунт