Разбиране за семейство...?

  • 3 151
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 803
Имах си свои очаквания, но все пак правилата в семейството си ги определихме и двамата. Това, което си представях се припокрива долу-горе в нашето семейство. С някой негови патриархални разбирания все още се боря, но той си ги е наследил от неговото семейство. А тяхния модел изобщо не ми допада.

# 31
  • Мнения: 563
"Семейството е там, където никой никога няма да бъде изоставен" От кое детско филмче беше? Дъщеря ми го повтаряше като мантра. Хареса ми. Всичко останало са подробности, които са различни за различните семейства.

Lilo & Stich е филмчето.
Всъщност това е и моето определение за семейство.

# 32
  • Мнения: 7 947
Семейство за мен е споделяне на целия си живот с още някого - всички задължения, но и всички радости  Laughing
Споделяш общ дом, за който се грижите и двамата, парите са също общи и се харчат от двамата по равно, независимо кой колко е изкарал точно, решенията се взимат заедно - въпреки че винаги има една по-силна половинка, която обикновено надделява.
Представях си какво ще е семейство - различно ми се получи - но съм доволна  Mr. Green

# 33
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 231
Май аз ще съ първата, която още няма това, което очаква от съжителството на свама (да не казвам брака че това важи и за съжителството без официален подпис)
Аз имах представа какво семейство искам - нищо особено - за се уважаваме, обичаме, да споделяме, да поделяме грижи да дома и детето/децата.
Във връзка с друга тема - лесна съм за "моделиране", мога да се напасвам, но вече малко в повече ми идват едностранните компромиси, а и по темата последните изброени не ги получавам.
Още малко ще се постарая да съградя онова обикновено, но стабилно и равноправно семейство, към което се стремя, но мисля, че трябва опитите да са двустранни. Sad

# 34
  • Мнения: 228
Разбиране за семейство Thinkingкогато двама не само гледат в една посока , но се движат заедно Peace

# 35
  • Мнения: 13
      Разбирането ми за семейство е съчетание от наложилите се с времето клишета- за двама души, които са в добро и зло, в богатство и бедност, в радост и скръб и собствения ми мироглед, който вклюва: взаимната обич и уважение, поделяне на отговорностите и зачитане на личното пространство.
      Вече не си спомням какви точно бяха моите очаквания /все пак това са си цели 15 щастливи години брак!/, но си спомням какви изисквания имах. А и продължавам да имам!  Simple Smile
        

# 36
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, имах идея какво искам да бъде семейството ми.
Получих повече, отколкото очаквах.
Искрено се надявам да повторим модела на нашите семейства - свестни хора, които винаги се подкрепят и най-вече - винаги застават зад децата си.

# 37
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
"Семейството е там, където никой никога няма да бъде изоставен" От кое детско филмче беше? Дъщеря ми го повтаряше като мантра. Хареса ми. Всичко останало са подробности, които са различни за различните семейства.

Lilo & Stich е филмчето.
Всъщност това е и моето определение за семейство.

напълно споделям - и само като допълнение - аз лично свързвам семейството с думичката дом - независимо какъв е  - важното е да е ДОМ - там където ми се иска да съм когато ми е най-тежко...

# 38
  • София
  • Мнения: 12 641
Имах определени разбирания за това какво е семейство и си ги реализираме със семейството ми. Слава Богу, няма универсални рецепти за семейства и хората могат да ги създават по вид според своите потребности и възможности. Познавам семейства, които живеят абсурдно, познавам и такива, които съжителстват по потресаващо неприемлив за мен начин, но са щастливи. Това е важното. Това мисля и по въпроса за съквартирантите- двама/трима и повече души, които са скръндзи, педанти и егоисти перфектно могат да се съчетаят по описаната схема. И да са щастливи така.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 839
Разбирането ми за семейство е да сме един екип с мъжа до мен във всяко едно отношение.
Предварителните ми очаквания бяха за доста повече проблеми и търкания, отколкото се оказа в действителност.
Може би и ние следваме модели за семейство, но гледаме да си създадем и наш, уникален модел  Mr. Green
Относно разпределянето на задълженията, аз като представител на зодия козирог съм най-доволна, когато сама си свърша всичко по моите си разбирания за ред и порядък  Wink И той се включва, разбира се.
Двама души, които живеят заедно може да се мислят за семейство, но да са само съквартиранти - това е ясно от предишната тема за бюджета. Някои хора казват, че семейство има там, където има деца - ние все още нямаме, но се чувстваме уютно и така.
Питам се, как ли са Елтън Джон и съпруга му сега, след като им отказаха да си осиновят дете? Ето един странен модел на семейство - но и него го има и то не от вчера.

# 40
  • Мнения: X
Имала съм някакви мъгляви представи какво точно искам...
Но получавам мноого повече,отколкото съм искала!
Дори и не съм си представяла ,че съществуват такива хора като съпруга ми...и свекърва ми.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 735
Не съм имала някакви определени очаквания,как ще се развият семейните взаимоотношения.Просто се омъжих за мъжа,който обичам.Всички задачи и отговорности си ги разпределихме от само себе си.Според мен има значение в какво семейство си отрасъл и донякъде се копира модела.
Другият вариант,когато двама души си делят сметките и прочие,не мога да го коментирам,защото ми е много непонятен и чужд.Въпреки,че ако се разбират и обичат,да си плащат сметките както им е удобно.

# 42
  • Мнения: 9 865
Ако създам семейство като това, от което идвам, жална ми майка... Напротив, съвсем друг модел на поведение и живеене бих избрала, поне за себе си. И тъй като представите ми за семейство не се изчерпват с мъжко-женското такова, не мисля, че има типично мъжки (изкарване на пари) и типично женски (децата, печката) дейности. Разбирам семейството като отбор, в който  никой не се чувства едноличен главатар или тотално отхвърлен, свързвам го с думи като споделяне, подкрепа... Но всъщност е доста по-сложно.

# 43
  • Мнения: 582
 Не съм се разминала с очакванията си. Достатъчно добре съм опознала партньора си преди да заживеем заедно и кой знае какви изненади не съм срещанала.

 Смятам, че в съвременното общество, в което и мъжа и жената се трудят по равно, е нещо нормално да споделят и грижите за дома и домакинството.

 Не мисля, че в дом, в който има делене на бюджета на "мое-твое" може да се говори за семейство в пълния смисъл на думата.

Общи условия

Активация на акаунт