Какво бих и какво не бих направила сега!

  • 33 341
  • 299
  •   2
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Интересна тема. Не бих си направила барплот- никога повече.
Бих махнала няколко врати- от коридора към хола примерно. Бих разделила големия санитарен възел на отделена баня и тоалетна. Сега ни предстои местене в нов дом- по-голям и боядисан в бяло  Blush, пролетта ще ремонтираме и вече знам какво точно искам да има там.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз се записвам да ви следя, че сега строим къща и се надявам догодина да я завършим и дапочнем обзавеждането.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Menina защо не би си сложила барплот. Аз се чудя точно за него харесах няколко кухни обикновени и 2 с барплот и много им се чудя как да я направим със или без  newsm78

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
И аз също се ядосвам, че се оставих няколко /некомпетентни/ мъже да ме убедят, че не е нужно всички крила на дограмата да са отваряеми. Голяма грешка. Много голяма.
Яд ме е, че обединих хола с кухнята. Още по-голяма грешка. Голяма глупост направих.
А най-много се ядосвам на това, че не купих съседния апартамент до нас, когато го продаваха и хем ги имах по-голямата част от парите.  Докато се начудя, съседите се отказаха да го продават. Ако го бях купила навреме, сега щях да ги обединя двата апартаменти в един и щяхме да живеем  в нормално по големина жилище. Ама ум патки пасе.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 10:19 от Unknown_lady

# 19
  • Мнения: 2 133
Никога не бих слажила гипс картон в ново жилище.
Никога не бих сложила пердета в спалните- само щори.Пердетата са за всекидневна за да й предадат уюта.
Никога не бих оставила банята си без душкабина.
Никога не бих сложила тапети.

# 20
  • Мнения: 672
Нат, на тази квадратура да не намериш място за сушилна значи че не искаш.

Ако беше чела форума не би сложила вертикални щори. Това нещо трябва да бъде забранено за производство та не да се слага по къщите. Naughty
Пердета по-скъпи от 500? Shocked  В темата за пердета говорят за цени от 4лв/м. Хайде разберете се с цените и къде и как гледате.

п.с. По-голямо жилище се чисти по-лесно. Добре премислената баня не се почиства по-трудно от което и да е друго помещение.

Ксения, когато правих планове за обзавеждане, считах сушилнята за ненужна глезотия. Едва сега, четейки отзивите, разбирам колко съм грешала. Сега е малко късно да пренареждам мебели, но все пак имам малка надежда да я сместя в коридора, след като затворя едната от двете входни врати и измисля подходящ гардероб, който да я скрие. Относно щорите, четох ама на. Те са в стаята на сина ми и това беше неговото желание. Естествено можеше и да не го уважа, но както и да е. Относно пердетата, наистина има и евтини тук, но си нямаш на представа как си личи разликата между евтините и скъпите. За спалнята само за шев ми взеха 100 лв. За чистенето си абсолютно права. Всяко нещо си е на мястото, нямам камари от вещи, които да ми пречат и да се трупат една върху друга. Справям се и сама засега.

Поли, плочките са тези http://www.siko-s.com/product.php?sr=1&r=6&r1=&p=484

# 21
  • Мнения: 4 300
Щях да сложа изолация под гипскартона към комшийката- някаква кукувица, която вдига шум в 4 сутринта. Добре поне, че е откъм хола, та я чувам само ако по някаква случайност съм станала толкова рано.
Щях да сложа бели врати ( всъщност вратите бяха единственото, което постави строителя) и в резултат вече не ги харесвам.

# 22
  • Мнения: 9 776
Нат, благодаря за линка  bouquet! Даже ми харесаха и ако някой ден ми се усмихне щастието за нова баня или да ремонтирам старата, ще ги имам напредвид.

Още нещо по темата от мен. Ако трябва да върна времето назад, изобщо не бих си хвърлила парите в настоящата ни къща Naughty.

# 23
  • Мнения: 2 926
Единствената грешка, която отчитам в ремонтите ми е кухнята.
Направих я в червено и сиво и някак много бързо ми омръзна.
Винаги мога да сменя червените врати на шкафовете с друг цвят, но това означава да сменяме червено-сивите плочки, червените-сивите бои на стените и въобще става си нов ремонт на цялата кухня, от който ще се въздържа в момента  :roll
:

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не бих оставила правенето на втора детска стая за следваща година.
Сега помещението се превърна в склад  Confused

# 25
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Menina защо не би си сложила барплот. Аз се чудя точно за него харесах няколко кухни обикновени и 2 с барплот и много им се чудя как да я направим със или без  newsm78
Заема твърде много място, не е практичен, бих предпочела по-дълъг П-образен кухненски плот, който ще е наистина само плот за готвене иби в-у него би могъл да стои кухн. робот, кафемашна и т.н. Не знам как е на други места, но в къщи всеки минава и оставя по нещо на плота, в крайна сметка там нищо друго не може да се прави, освен да се седне за по едно кафе. Според мен само заради това е напълно излишен. Но това е според мен, сигурно при друга организация на ежедневието и при по-подредено семейство би бил по практичен.

# 26
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Никога не бих слажила гипс картон в ново жилище.
Никога не бих сложила пердета в спалните- само щори.Пердетата са за всекидневна за да й предадат уюта.
Никога не бих оставила банята си без душкабина.
Никога не бих сложила тапети.



Е не вие ме убивате направо.Оказва се ,че трябва да се откажа от доста неща които съм намислила.За педетата,за щорите за тапетите.Бихте ли се обосновавали защо точно не бихте сложили такива неща след като вече сте поставили.Кое ви пречи и дразни?

Unknown_Lady,защо не би обединила духнята с хола заради миризми или друга причина.Не че ще мога да променя нещо де така като апартамента е построен така .Ама да си знам като няма пари за по-голям апартамент.А иначе винаги ми е харесвало домакинята да има контакт с гостите,а не да се забие 1 час в кухнята и да не я види никой.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 20:26 от mdr

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз също се ядосвам, че се оставих няколко /некомпетентни/ мъже да ме убедят, че не е нужно всички крила на дограмата да са отваряеми. Голяма грешка. Много голяма.

Абсолютно същата ситуация и при мен. Втори път никога.
Никога повече плочки в кухнята. Студено ми е. Ще сложа ламинат другия път, ако има друг път изобщо.
И никога повече няма да купувам 9 метра перде за хола, а после да се чудя как да го намалявам  hahaha

# 28
  • Мнения: 1 952
И аз имам какво да желая, въпреки че апартаментът ми не е напълно готов, но това е нормално, при толкова голям избор и толкова красиви неща, винаги нещо ще ми харесва повече от моето.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Бих направила цялата дограма отваряема.
Не бих сложила никога вече алуминиеви хоризонтални щори.
Не бих сложила никога вече ламинат.
Бих оставила място за сушилня.
Не бих направила детската стая с балкон, впоследствие се наложи втори ремонт за да разменим детската и спалята, та сега детската е без балкон.

Общи условия

Активация на акаунт