Фризовом при запек-чувалили сте за това

  • 14 356
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 237
Коментирахме с една моя позната и тя ми каза, че когато бебето и има запек му дава фризовом и той действал разхлабващо, стана ми интересно, той не е ли против повръщане
Някой от вас дали има такива наблюдения

# 1
  • Мнения: 4 615
Против запек и повръщане е. От приятелки, които го ползват знам, че действа  безотказно. На теб какво по-точно ти е интересно в случая?

# 2
  • Мнения: 68
В началото давах Фризовом по лекарско предписание точно поради запек .

# 3
  • Мнения: 502
и аз давах Фризовом по препоръка на педиатърката поне месец. каза че помага и при коликите, а при дъщеря ми бяха до към 5 месец.

# 4
  • Мнения: 1 227
Да, чувала съм Simple Smile Фризовом е мляко за лесно храносмилане и точно притив запек го давах на синчето около месец 2 пъти дневно - съответно нямаше запек, дори и сега, когато е само на Фризолак.

# 5
  • Мнения: 1 706
Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=416753.15,а има и други,потърси с търсачката.

# 6
  • Мнения: 2 334
Давала съм Фризовом 2-3 месеца по лекарсо предписание именно заради запек и определено помага.

# 7
  • Мнения: 237
Против запек и повръщане е. От приятелки, които го ползват знам, че действа  безотказно. На теб какво по-точно ти е интересно в случая?
стана ми интересно, защото знаех че е за повръщане, но не знаех че е и за запек

# 8
  • добрич
  • Мнения: 339
и на нас ни го изписаха за запек

# 9
  • Мнения: 246
ние смесвахме Фризовом с Фризо ХА, защото Фризовома ни идваше много гъст. Наистина помага при запек и повръщане.

# 10
  • Мнения: 9 973
и аз съм го чувалаа

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Освен че съм го чувала съм го и ползвала по тази причина.

# 12
  • Мнения: 170
Ние сме на Фризолак (сега Фризо 2) точно поради същата причина. От НАН 1 се запичаше, а с Фризото се оправи.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 713
Да - на сина ми му го изписаха точно за запек и повръщане- запече се и от Аптамил и от НАН
С фризовом- а всичко беше наред,след 6- я месец мина на Фризо и така до 3г. не сме имали проблеми ,акаше по 2 пъти дневно дори

# 14
  • Мнения: 7
Моята дъщеря е на 3м и 10 дни и сме на Фризовом от почти един месец, много помага при запек /да вметна, че преди това беше на Фризолак и сега определено е по-добре/. Педито ни го даде и против повръщане, но освен това, при повръщане вдигам стойката на шезлонга на 30 градуса и вече нямам проблем с повръщането.Успех!

# 15
  • Мнения: 92
Аз също давам фризовом по лекарско предписание против повръщане. Чесно казано малката пак си повръща, а що се отнася до запека ака само 1 път на ден и то много трудно защото акото и се сгъсти от фризовома. Като беше само на кърма акаше по 3 пъти на ден

# 16
  • Мнения: 96
и ние известно време бяхме на Фризовом и действаше отлично и за изхождане и за повръщане.Когато нещата се пооправиха минахме на Фризолак.

# 17
  • Мнения: 41
Коментирахме с една моя позната и тя ми каза, че когато бебето и има запек му дава фризовом и той действал разхлабващо, стана ми интересно, той не е ли против повръщане
Някой от вас дали има такива наблюдения
И една моя приятелка мина на фризовом, защото малката беше все запечена

# 18
  • Мнения: 47
Синът ми е на фризовом от раждането си ,защото много повръщаше и имаше запек, смея да кажа че и колики е нямал пак заради фризовома.

# 19
  • Мнения: 276
Да,чувала съм.То на самата кутия пише,че това мляко е против твърдо изхождане и колики. PeaceС ФРИЗОВОМ-а направо се преродих! HugПреди да започна да давам от това млЯко на Катерина,бях сменила поне 3 марки.Със това мляко спря да повръща,запека изчезна и коликите чувствително намаляха.

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да давала съм Фризовом и има страхотен ефект.

# 21
  • Мнения: 154
Тъй като дъщеря ми повръщаше много,педиатърката ми каза да пие Фризовом.наистина повръщането намаля,но запека продължи.Бебето не акаше от 3 до 5 дена.Давах и го около месец и нещо и изведнъж го намрази и отказваше да го пие.Явно помага,но не и при нас.

# 22
  • Мнения: 247
Давала съм на бебчо за разхлабване, по съвет на педито.

# 23
  • Мнения: 276
Давала съм на бебчо за разхлабване, по съвет на педито.
И аз и аз.Действаше много добре,даже спря и да повръща.

# 24
  • Мнения: 31 334
Знам че има добър ефект.

# 25
  • Мнения: 112
Когато има проблеми с изхождането,обикновено трябва да се премине на мляко съдържащо ПРОБИОТИК.На нашия пазар това са LAKTANA и HIPP.Но ако детето се чуства добре от ФРИЗОВОМА-тогава няма смисъл от смяня на АМ.

# 26
  • Мнения: 425
Ние също го взехме зарди повръщането,но ни действаше също и рахлабително Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 260
На нас не подейства. Може би защото пробвах само една кутия?!

# 28
  • Мнения: 154
сега давам нан сензитив.той също е против запек,а и пък малката го харесва,за разлика от фризовома

# 29
  • Мнения: 1 237
Аз съм давала Фризовом, смесен с Фризолак.

# 30
  • Мнения: 23
Здравей,с МОмчил имах същият проблем от самото раждане сме на Фризолак на втората седмицва се запече и аз като майка за първи път изпаднах в ужас акто го фледах ка се мъчи,напъва и не може да се изака.Моята педи ме посъветва да му давам комбинирано Фризолак и Фризолом 1:1 от тогава -вече сме пояти на 2 месеца/ роден е на 12.10.2009/ нямаме проблеми с акито дори и коликите ни понамаляха 

# 31
  • Лондон
  • Мнения: 122
като се роди малкия бяхме на Фризолак,но той започна да се запича от него.Тогава преминахме на Фризовом и не съм имала проблем.

# 32
  • Razgrad
  • Мнения: 282
ние имахме същия проблем когато малката беше на 3 месеца,тогава започнах да давам фризовом и проблема със запека го нямаме вече,дори продължавам да и го давам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 351
Аз също давам на малкия фризовом , но по лекарско предписание и то заради повръщането , а за запека , понеже акахме само със клизма с топла водичка , пием капки - биогайа . От скоро вече нямаме и запек и сме добре.

# 34
  • Мнения: 218
Здравейте!Имам и аз едно въпросче за Фризовома!Педи ни го изписа зарад много сериозен проблем със запека.Вече давам трети ден,без да го смесвам с друго мляко,но сутринта пак се наложи да изходим малката с термометъра,че така се напъваше горкото.....ужас направо...и коремчето и беше много твърдо.Та кажете кога трябва да започне да действа това мляко и дали е възможно при нас да не помогне newsm78Не знам какво да правя вече.

# 35
  • Мнения: 3 621
svetla_nka8305 и при сина ми Фризовома нямаше никакъв ефект. Изобщо не му помогна за запека. Той не го и хареса де 5 дена го мъчих с него, и накрая го смених. За запека на сина ми му помогнаха капките Биогайя.

# 36
  • Мнения: 2
 Здравейте ,
чудесно е ,че го има този форум да си побъбрим и обменим опит!  Rolling Eyes
Отгледах първото си дете само с адаптираните млека на ХИПП.
Уверявам ви,че регулират изпражненията и перисталтиката.
Не съм имала никакви проблеми !

# 37
  • Мнения: 218
Nefertity  за съжаление на нас и Биогайата не помагат,защото давам капките вече от трета седмица newsm45

# 38
  • Мнения: 154
ами аз давах и биогая,но заведох бебето на частен лекар.Тя ми изписа мензимфорте.Мисля,че ефектът му е временен.

# 39
  • Мнения: 253
Ние отначало бяхме с Фризолак-много ходеше,но го смених със Фризовом,защото много повръщаше и съм много доволна от Фризовома  Peace

Общи условия

Активация на акаунт