Помагате ли финансово на родителите си?

  • 2 499
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Не справят се сами Naughty

# 16
  • Мнения: 1 975
НЕ  Naughty ........
моите родители имат и пари и  имоти .... повече отколкото им трябва. Не им трябва помощ - не  Wink

# 17
  • Мнения: 508
Да.Имам 20 годишна студентка.200? на месец.Понякога и на родителите ми,но 3а по големи неща,като втори етаж от кьщата и подобни.А подарьци много.

# 18
  • Мнения: 508
Освен с подаръци за празници под формат ана пари с нищо друго не съм им помагала.Нямам възможност в момента понеже не работя,но когато започна ще го правя независимо дали искат или не.Моите родители се справят сами,но знам че им е трудно защото и двамата са пенсионери

# 19
  • Мнения: 2 452
На майка си съм помагала, но тя нямаше голям финансов проблем, защото вземаше пенсия, работеше и получаваше парите от наема на апартамента ми, а и всичко си имаше. Всъщноост, веднъж и купих нов телевизор за Коледа.
Сега парите от наема ги давам на леля си (сестрата на майка ми). Може и да не е много умно от моя страна - за изминалите 2 години щях да имам няколко хиляди лева за харчене в България, но така решхме със съпруга ми.

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не, не им се налага, слава богу!

# 21
  • Мнения: 1 854
Когато и както мога-винаги гледам да помогна на майка си/пенсионерка е жената,сама и хич няма да и е лесно ако я изоставя/.Тук гледам жените на нейната вьзраст си ходят по екскурзии,хапват квалитетно и винаги са с различни дрехи!Ето в такива моменти сьрцето ми плаче.Затова ще имам дьлг кьм нея-завинаги и това ще бьде най-малкото което мога да направя за нея,така както тя е направила всичко за мен докато ме е гледала при себе си!

# 22
Да - когато и колкото можем. Но в общи линии не е много често. Embarassed  Справят се хората и все отказват, но на място като отидем няма къде да ходят. Да са ми живи и здрави  Hug Hug (мога да кажа, че от деня в който започнах работа и преди да се омъжа, аз им помагах и плащах сметките, но съм горда с това, защото те са давали, когато е трябвало за нас)  bouquet

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
не!
слава богу  нямат нужда от финансова помощ нито едните , нито другите.
винаги като си ходим оба4е им правим подаръци на двата 4ифта бабини. разбираме какво са замислили да си купят и им го купуваме тайни4ко Wink Wink Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 980
4at pat, pri nujda, te na nas, no powe4e nie na tqh Hug

# 25
  • Vienna
  • Мнения: 266
И аз и сестра ми им  помагаме материално, е сестра ми доста пове4е от нас, ние сме само на заплатата на мажа ми....подарихме им кола и даваме пари за подражката й, сега мажът ми им дава пари кладенец да си копаят на вилата, а ина4е са пенсионери и горките взимат сме6ни пенсии, но майка и татко много ни помага, за пренасянията ни досега , за ремонти, абе за вси4ко и на сестра ми с децата много помагат , а сега живот и здраве и за на6то 6те идват да помагат.

# 26
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Не гласувах,заЩото моят отговор го няма в анкетата...  Thinking
От време на време... Не мога да кажа,4е наШите са цъфнали и вързали финансово,но някакси се оправят.
Когато си ходим в Бг гледаме да купуваме по неЩо: мин.год нов телевизор,тази година пералня (4е старите бяха мой набор  Twisted Evil ). На тях им е гадно като го правим,заЩото сигурно се 4увстват неудобно ама ние все се измъкваме,4е уж е подаръ я за РД я за годиШнина  Wink
Сестра ми съЩо плаЩа по някоя и друга сметка...
Бих искала да им давам и пове4е,но се въздържам да не би това да им тежи психи4ески   Confused

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
на моите родители не, оправят се, дори помагат на брат ми, но на свекърите - редовно.

# 28
  • Мнения: 7 430
Калинка, конкретизирай малко въпросите. Какво значи много и малко? За мен са малко, но за тях много това което давам. Нещо не разбрах това много/малко за коя от страните се отнася?

 newsm10 ....и аз така, мисля си, че е малко, но за България тези пари са "добри пари" Wink
Винаги и колкото мога ще им помагам Two Hearts....понеже пък те ми пращат подаръци Hug Wink

# 29
  • Мнения: 1 545
Винаги, когато можем и имат нужда. И двамата са пенсионери и инвалиди. Плащат на месец сума ти пари за лекарства. Макар че те не ни искат, ние им помагаме. Сестра ми се разведе миналата година и сега живее при тях, племенника ми е на 12 години.... МИналата година му занесохме компютър, тази година им подарихме нов хладилник, който заедно с преди сменените крушки навсякъде с енергоспестяващи бая ще им намали сметката за ток. И за лекарства им даваме, когато се наложи, и за колата... А самолетните билети до тук също ние ги плащаме, за тях би било немислимо.
Мисля, че това е най-малкото, с което мога да им помогна.

Общи условия

Активация на акаунт