Предстои ми инвитро, да поговорим...

  • 178 048
  • 1 092
  •   1
Отговори
# 1 020
  bouquet
Момичета, исках да ви попитам клиниката на Щерев работи ли със ЗК, смисъл инвитрото , дали лекарствата ако се одобрен ги поема ЗК и става ли това в Клиниката?

# 1 021
  • Мнения: 7 716
Да, работи с касата. Поискай да ти оформят документи, за да можеш да кандидастваш в началото на следващата година.

# 1 022
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Да, в клиниката на Щерев подготвят документи за кандидатстване по ЗК. Иначе касата тази година поемаше лекарства за 1500 лв. Ако не ти стигнат за стимулацията си ги купуваш. Подаването на документи започва обикновено през февруари. Ако си сред първите подали няма да чакаш много. Аз тази година подадох на 12.02, а лекарства получих в средата на май месец.

# 1 023
 Simple Smile
Много Ви благодаря, ама те изследванията при тях ли се правят задължително или ако имаш готови ги даваш на тях, в смисъл имам някой готови други ще си ги правя в Пловдив,
Дали е задължително да ги нося сички като отивам при тях или си отивам за преглед и как те ми оформят документите, в смисъл какво да нося, много ми е мътна тази тема  newsm78 и нищо не мога да разбера, как така ги подготвят? newsm78
Благодаря ви предварително момичета!  bouquet

# 1 024
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
От клиниката ще ти дадат списъка със задължителните изследвания, а ти ще ги направиш където ти е удобно. Може да ползваш и някои стари, стига да са валидни според срока, посочен от ЗК. Някои от изследванията може да направиш и по ЗК, чрез личния лекар.
Иначе сега е рано за оформяне на документите, подаването ще е февруари. Говори с тях, че искаш да се включиш в програмата и те ще ти обяснят подробно.
Иначе ако ще ходиш на първи преглед носи си всички изследвания, които сте правили досега.

# 1 025
  • Мнения: 1 950
Здравейте! Simple Smile
Предстои ми инвитро на спонтанен цикъл при д-р Стаменов. Той каза, че пункцията се прави без упойка и не е болезнено, но ако много държа ще ми сложат. Има ли някой, който може да сподели мнение - каква е упойката, болезнено ли е без нея и като цяло как протича процедурата, когато е на спонтанен цикъл. Благодаря!!!

Еви, не се притеснявай от пункцията. Когато е на естествен цикъл, предвид това, че се образуват 1, 2 фоликула не е проблем тя да бъде без упойка. Ако обаче държиш на упойката, тя е много лека, пълна упойка е но от бързодействащите, за не-повече от 10,15 мин.
Инивитро на естествен цикъл протича по същия начин като стимулираното. Следи се фоликула/фоликулите, изследва се Естрадиол и когато лекаря прецени се таймира с прегнил и се прави пункция.
Успех и късмет ти желая  bouquet

# 1 026
  bouquet
Благодаря Жабче!
Поне знам какво да кажа и какво да нося, дано всичко е нормално и да успея догодина, защото времето минава и няма време!
Успех на всички!
 Peace

# 1 027
  • Мнения: 255
Привет и от мен  Hug : Може би някои от вас са чели, че моето ин витро се забави във времето, защото партньорът ми получи инфаркт. Имам въпрос, някой поставял ли си е едновременно и Декапептил /по дълъг протокол/ и Гонал за стимулация. Логиката ми нещо не го възприема. Естествено ще попитам и лекаря си, когато започна стимулацията. 

# 1 028
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Имам въпрос, някой поставял ли си е едновременно и Декапептил /по дълъг протокол/ и Гонал за стимулация.
Да, аз съм си поставяла едновременно Декапептил 0,1 и гонал. Депото се поставя еднократно, а микродозите през цялото време на стимулацията. Успех! Hug

# 1 029
  • Мнения: 75
Здравейте! Simple Smile
Предстои ми инвитро на спонтанен цикъл при д-р Стаменов. Той каза, че пункцията се прави без упойка и не е болезнено, но ако много държа ще ми сложат. Има ли някой, който може да сподели мнение - каква е упойката, болезнено ли е без нея и като цяло как протича процедурата, когато е на спонтанен цикъл. Благодаря!!!
Аз правих инвитро на естествен цикъл при д-р Стаменов, минах без упойка при пункцията и нищо не усетих абсолютно нищо, не се притеснявай всичко ще мине ок, само се успокой поне се опитай да бъдеш спокойна и всичко ще е наред.Успех ти желая

# 1 030
  • Мнения: 87
Благодаря ви! Hug

# 1 031
  • Мнения: 263
Здравейте момичета! От прочетеното тук нещо ме заинтригува - "инвитро на спонтанен цикъл". Понеже съм отскоро тук, а и темата за инвитрото ме интересува, досега съм чела за стимулации при инвитро за да се отделят повече яйцеклетки и ако правилно съм разбрала при това инвитро/на естествен цикъл не са необходими лкарства и  стимулиране на яйчниците/. Въпросът ми е кога се прилага този метод/по желание ли е?/, какви са предимствата или недостатъците? По безобиден ли е? По евтино ли излиза?Мога ли примерно да го предложа на лекаря, че го предпочитам?
Ако въпросите ми са неточни Ви моля да ме извините и къде бих могла да прочета повече за този метод?

# 1 032
  • Мнения: 7 716
Няма къде да прочетеш. То няма и какво толкова да четеш. Обикновено при мъжки фактор или при неизяснен стерилитет се следи узряващият фоликул, слага се прегнил, прави се пункция на една яйцекелтка, опложда се лабораторно и ако се развие се трансферира.
Аз много добрявам тази процедура.
Говори с лекаря си.

# 1 033
  • Мнения: 263
Лали, благодаря за светкавичния отговор. При мен проблема са запушени тръби-писала съм за това в други теми. В момента втори месец след лапароскопията правя възпаление в дясно и сега пак съм на антибиотици. Не мога да си позволя инвитро, нямам толкова средства, защото разбрах, че лекарствата са много скъпи освен процедурата. Ще се интересувам за този метод, когато отида на преглед следващия път, пък дано да излезе някаква светлина в тунела. Все още не съм се отказала напълно, но..........

# 1 034
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Дидииии,
тук никой не се отказва. Бъди оптимист и ти. Подкрепям те и ти желая успех.
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт