В МАРТенската ни дружина пълзящи вече има !

  • 21 893
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 201
dideto, браво на вас. Как така успяхме да заместите толкоз яденета? През деня Коко изобщо ли не суче? Рая нещо от 2 дни яка по-твърди акита, но пък за сметка на това по 3-4 пъти на ден, ама си мисля, че ако е само на твърда храна дали няма да се запече съвсем, та днес е повече на кърма и по-малко на пюре. newsm78

Вече сме само на 3 кърмения - сутрин в 7, в 10 и вечер в 9:00. Ако не му е харесало пюрето или кашата и не ги иска се кърмим, но това са редки случаи за него  hahaha По тази причина и кърмата ми доста намаля Confused, на всяко хранене се кърмим и от двете гърди и само така му стига, издържа си по 3-4 часа до следващото хранене. Вярно е, фен съм на кърменето, но този път мисля да е само до годинка, ако Коко не реши да се откаже по-рано Wink Само да не се разколебая, че и с Елена си виках само до 6-тия месец и така откарахме до годинка, та ще видим до кога ще е този път Wink
А и акото вече му е доста твърдо, като на голям човек си е, но си ака редовно за сега - по 2 пъти на денSimple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 5 795

клубче - ок, Peace но аз не смятам, че дядо коледа е нужен  Rolling Eyes , нищо не разбират на тази възраст, защо да даваме излишни пари  Crazy ние също правим коледни партита в другата ни тема, но никога не е било с тази екстра  Rolling Eyes

Ами значи много сте изпуснали  Wink Особено на последното парти, те вече бяха на почти 3 год. Пяха песни на Дядо Коледа, играха игри. Беше много забавно. Но, както искате  Rolling Eyes А иначе не е толкова скъпа тази "екстра" - 80лв беше някъде хонорара. Като се съберат 20 деца /в повечето случаи са и повече/ стъпва по 4 лв на дете, което е нищо  Wink
За по-големи деца да, но за бебета на по 9-10м...  newsm78 Crazy разбира им главата от Дядо Коледа - най-много да се изплашат - все пак е непознат странно изглеждащ чичко  Laughing  Както решите де  Simple Smile А и не виждам как ще сме 20 души, то сега Зеленкото, милата, сама си ходи понякога по срещи  Rolling Eyes
Инкогнито, и ние нямаме още заместено хранене.  Rolling Eyes Най-голямото количество пюре, което изяжда е 120-130мл, после почва да негодува и довършваме яденето с шишето  Crazy
И да питам - от февруарските мартенчета само ние ли изостанахме така със захранването - ни месо е ял още, ни глутен.  Rolling Eyes И докато не се излекуваме няма и да почнем.  Tired

# 692
  • Мнения: 660
А, ето това беше - Зеленко пиши ни за срещата - дано тати успее да ни докара и да ни остави пък той да ходи по работа...че да се видим за повече време. Mr. Green

Защо на Калинко му правиха манту? Няма белег от ваксина, или какво? И Рая няма белег от ваксината... ooooh!

Вече сме само на 3 кърмения - сутрин в 7, в 10 и вечер в 9:00. Ако не му е харесало пюрето или кашата и не ги иска се кърмим, но това са редки случаи за него  hahaha По тази причина и кърмата ми доста намаля Confused, на всяко хранене се кърмим и от двете гърди и само така му стига, издържа си по 3-4 часа до следващото хранене. Вярно е, фен съм на кърменето, но този път мисля да е само до годинка, ако Коко не реши да се откаже по-рано Wink Само да не се разколебая, че и с Елена си виках само до 6-тия месец и така откарахме до годинка, та ще видим до кога ще е този път Wink

Аз ща, не ща, ще се кърмим само до годинка...заради моите проблеми - след това ще трябва да направя нещо, ама ми се иска поне до годинка да се покърмим... ама като я гледам Рая още няма изгледи за заместено хранене, та не знам как ще се отбиваме...ще трябва до месец да заместим поне едно хранене май. Rolling Eyes

Elwing, спокойно ние сме още само на месо...глутен и аз не съм дала още. Може би след още 2 седмици като направим 8 месеца, ама да видим дали ще ми стиска...

# 693
  • София
  • Мнения: 263
Elwing ,споко, и  Марията ни яйца, ни месо, ни глутен е опитвала- тя сигурно затова днес така нагъна хартията(ама си я накъсала, намачкала... и лапа). Ще чака още 2 седмици, че съм й намислила елдова каша и чушка преди това.
Зеленко, ами аз, от тези плодови съм давала- и Хипп, и Гербер, после и Бебевита, Сънвал, Семпер. Сега обаче сме на домашни(без броколи и пащърнак- че не се намират).
Нинче, да не са му били на по- едри парчета или по-гъсти тез' пюрета...?
Снимките са много яки!

# 694
  • София
  • Мнения: 5 315
Тони_ст, да, Калин няма белег от ваксината и на консултацията на 7 месеца педиатърката каза да идем за МАНТУ. Трябваше миналата седмица, ама нали беше болен, та ходихме днес.


Елвинг, Калин е от февруарските мартенчета  Mr. Green и сме вкарали месо само поради хемоглобина, иначе щеше да кара на тревички още доста време  Joy

 
Окич, Калин отдааавна чете книжки, похапвайки от тях и късайки ги с удоволствие. Аз затова рекламни книжколистовки от детските магазини не отказвам - много хубаво се четат  Mr. Green Позаплаквам ги малко и ги давам. Последно бяха ни пуснали каталог на КОМО из пощенските кутии,  hahaha имаме още един и половина останал за дочитане  Mr. Green



Осемнадесета Софийска среща: С УчАСТИЕТО НА СПЕЦИАЛЕН ГОСТ (този път - наистина Simple Smile )
: петък, 09.10.2009 г., 11 ч., Западен парк, Централен вход (откъм бул. Сливница): зелено човече, ТаняР, Тони_ст

# 695
  • Мнения: 819
Привет!

Да се разпиша и аз набързо - София също още не яде месо/ не знам защо толкова ме е страх от това месо, ама искам максимално да задържа с него/, струва ми се доста трудносмилаемо и нещадящо стомаха, та за това. Иначе давам по малко жълтък вече/ тия дни за пръв път чух, че се давал след месото, но не разбрах защо/, но явно и понася на София. Онзи ден пък си хапна за закуска....макарони със сирене и захар и масло  Crazy, ами полудя по чинията на кака си и и дадох една трошичка макаронче и малко сиренце...няма да ви казвам, откачи направо. И така няколко пъти и отчупвах от макарончето - нито се дави, нито нищо. Накрая и пасирах малко и изяде няколко лъжички. Май ще прилагаме и от педагогическото захранване, то детето си показва явно.

Иначе за хартията - и София е захранена, преди няколко дена докато я видя, беше изяла половин пакет сухи кърпички/ бях и ги дала да си играе в количката/, кога поглеждам - останали наполовина и тя ме гледа блажено с висящи хартии от устата  Crazy  

Зеленко, ама ти какво - миеш му списанията, преди да ги изяде ли  Joy

А днес за следобедна закуска хапна половин банан, ама яде направо от банана, аз само го държах и 2 бисквитки на Хип, пак така, сухи, държа си ги в ръчичката.Явно няма да имаме проблем с твърдата храна - справя се детето.

Иначе не сме заместили хранене, а и нямам намерение да е скоро.Квото яде-яде, после си суче, понякога не веднага, ама си има н-брой сукания на ден/нощ. А снощи и при нас беше кошмарно - през половин час се е будила и само със сукане се успокоява.Ужас просто - какво им става на всичките, не знам. Лошото е, че тия зъби са си до 2-3 години.....

А за срещата - много съжалявам, че не успях да дойда/ ако трябва да съм съвсем честна - забравих, ама напълно изключих за нея, което направо ме плаши, при положение, че предната вечер писах, че ще гледам да дойдем/. Но при всички положения нямаше да можем, че 100 задачи изникнаха. Да не казвам голяма дума, ама ще гледам за Западен парк да сколасаме.

Имам пак един въпрос - оправили са сайта на снимкитеви, може ли пак да ми кажете, как да кача цялата папка, а не 1 по 1? Стигам до "търсене" и папката се отваря, как точно да ги заредя всички  newsm78

А, и за коледното парти - аз също съм ЗА, но не виждам смисъл да е в детски клуб, наистина са малки още, а и определено повечето ще ревнат, ако Дядо Коледа ги вземе в скута си. Определено в техните очи това ще е доста страшничко  Crazy

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 23:10 от *Nikita*

# 696
  • Мнения: 4
ELQ, честита годишнина - винаги да се обичате така, както сте се обичали тогава, да сте най влюбената двойка и най-щастливите родители  bouquet

аз съм ЗА коледно парти с всичките му там екстри - та децата ни вече са големи и разбират доста Peace

# 697
  • Мнения: 8
Здравейте 55
Хайде и аз да се разпиша,че още малко и темата ще свърши Mr. Green
Миналата седмица бяхме на консулация.Резултата е +600гр/вече 7.600гр./,но е дръпнал само 1см/66см/,дали е възможно или е станала грешка newsm78? На следващия ден направихме иследванията.Бях си взела колекторче за урина,ноо не ми се наложи да го ползвам.Просто махнах памперса и казах чишшш Mr. Green и на 5-та секунда контейнерчето беше пълно вече Wink.Като му взимаха кръв изобщо не плака,даже не разбра какво стана Whistling,а така се притеснявах ooooh!.За щастие и резултатите са добри.Педито се притесняваше,че можел анемия да развие,че още не беше ял месо.Да ама не NaughtyИначе Илийката вече си хапва и пилешко,много му харесва eatВчера сварих малко пилешко филенце, и после го пасирах с малко от бульончето,после напълних формите за лед и ги прибрах във фризера.До сега съм купувала пюренца,но мисля и аз да започна да му правя.Сега уговарям и зарзавата от разни баби тук,че на пазарските зеленчуци и аз доверие им нямам.Ще ме прощавате и мен за тъпия въпрос,но как е по-добре:сварени и замразени зеленчуци,нарязани пресни зеленчуци и във фризера после, или сварени зеленчуци в бурканчета???
Иначе днес и Илко беше доста кисел,почти не е спал през деня newsm78.Цял ден мрънка,а на всичко отгоре татито на работа е днес TiredСега обаче спинка Wink,дано да е цялата нощ Mr. Green
В събота бяхме в Пловдив и си свършихме чудесна работа.Оборудвахме малкия за новия сезон Party.Остана да му вземем само косманавт,но нещо неможах да харесам,та ще изчакаме.Иначе господинчото се сдоби и с люлка,много и се радва,аз също Wink. А по клавиатурата как цъка,не е истина просто.Вчера толкова беше обсебен от нея,че не можех да го удържа направо.Баща му клипче му направи чак,а после го изпрати на девер ми.Реакцията му беше следната "...брат ми що не му напраИш скайп да си чатим.....или нещо профилче във Фейсбук примерно newsm78...".Спукаха ме от смях направо Joy Joy Joy
Светлето,верно има детски магазин "Щурче" в Пловдив,в кв. Тракия.Ти като ме попита дали не бъркам  "Щъркел" с "Щурче",бая се засрамих Embarassed,викам си "малиии как се издънииииих Embarassed.Ама като питах, сестра ми ми каза ,че има и "Щъркел" и "Щурче" Peace,не че ги посетих двата магазина,но нищо,друг път Laughing Mr. Green

Честито на всички с поводи,които съм пропуснала да поздравя!!!

Честито на днешните месечинковци!!!


Ели,Честита Ви първа годишнина!!! Пожелавам ви много любов и по-малко дразнители!!!
Аз моя сватбен букет го хвърлих в реката още в деня след сватбата,преди да тръгнем на пътешествието.Кумята ме светна,че трябва да го хвърля,иначе иаз незнаех.

Честит празник на всички от Стара Загора  bouquet

baby moni,къде се изгуби newsm78,да не правиш колаж нещо.... Rolling Eyes

Малиии и аз се поувлякох нещо,ама бая време не бях писала та за това Rolling Eyes
Болничките да оздравявате ей..... Hug Hug Hug

# 698
  • Мнения: 967
Честита годишнина на Elg! Всичко най-прекрасно!
Честито и на месечинките!
Тази сутрин предните зъби на Марти бяха пробили - най-сетне! tooth tooth
Ще докладвам дали има подобрение на съня - снощи съм ставала само 4 пъти, което си е постижение все пак в някакъв аспект  Mr. Green!

Коледно парти, даааа, дааа! Мисля, че е хубаво в детски клуб, защото трудно ще намерим иначе място където не се пуши. Освен това бебовците вече се радват на шарени неща - дали ще има Дядо Коледа или не - нямам мнение, обаче поне ще ги снимаме с него и ще си имат спомен, ама пък и не е много задължително.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 58
Ха здрасти,
Първо, мерси за отговорите за чашата на НУК.

Деси, честито на изтърсачето ни, да се кротва вече като голямо момиче и да яде, спи и расте!
Честита годишнина на Еля, безоблачен и щастлив семеен живот.

Мънкиии, като те чета и като се сетя, че сме "набори", чак се плаша. Ния засега изразява характер от място, но да видим   Rolling Eyes

То бебето неможе на отиде само до Дядо Коледа, мамите ли ще сядаме на коляното му hahaha
Хм, зависи от Дядото. Ако някой намери някой  Дядо Коледа, приличащ, примерно на Джордж Клуни, що пък да не му седнем на коленцето. Grinning Grinning Grinning
  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy    Нави ме!

Тони, к'ва книжка викаш, гланцирана? Отивам да търся  Mr. Green Mr. Green

Айде, да се похваля накрая - имаме си столчееееее ( за хранене ). Дано сега в него прояде по-нормално малката, пък и да има къде да я оставя за малко, че да свърша нещо ..., ако не намеря книжки де Simple Smile Утре ще  я пробвам. Ако и там не ще - ще кара на пащърнак до училище smile3516

Nikita, като ти се отвори папката  натискаш Ctrl + a (Select All), трябва да ти се маркират всички файлове. Избираш Open  и готово. Другият вариант е :кликваш с мишката на първия файл, задържаш Shift и кликаш на последния. Пак трябва да се маркират всички. Отивам и аз да поръчвам, мерси за инфото, че са го оправили.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 23:39 от Бухтa

# 700
  • Мнения: 3 379
Ей, за два дни що сте изписали! Давам по ред на четене, постът ми може да е дълъг, предупреждавам  Naughty

Десисс, банановата каша имах предвид! Честита половин годинка!

Вероники, и аз също много съжалявам, че не успях да дойда (на крака ми дойдохме в квартала от другия край на София, а аз се изпожих), но по-добре, че Ники наистина има гадна хрема и предната нощ почти не съм спала по този повод. Сега вече е малко по-добре.

Ние имаме подарък уолкър, но още не съм го извадила да го ползвам, тъй като Ники не се изправя сам, камо ли да ходи.

Нинче, в кой мобилен оператор си - в червения, зеления или оранжевия  Laughing Питам, защото и аз съм в този "бизнес"  Grinning

За Коледно парти и аз съм ЗА, живот и здраве дотогава де. Според мен трябва да е обаче преди Коледа, тъй като точно по Коледните празници обикновено всички са доста ангажирани семейно. Честно казано, аз не виждам смисъл д ае в клубче, тъй като бебетата няма да оценят играчките. По-добре да е някъде, където да е удобно и за нас - в клубчетата обикновено не е. Но пък ако има по-големи дечица, за тях ще е интересно наистина. За Дядо Коледа ми е все едно - на първото такова парти Гого плака от Дядо Коледа (беше на година и половина). Стана му интересно чак към третата годинка...

Безмлечни каши има освен ориз, също и царевица и елда. Аз засега съм дала оризова на Милупа и грис на Милупа чоризов и царевичен). Има и други зърнени, но са с глутен. Ето тук има информация за много пюрета и каши. http://www.papa-bebe.com/ka6i/milupa.html

ТаняР, няма нищо специално в оризовата каша, просто обикновено е първата каша, която се въвежда. По принцип кашите са по-тежки за стомахчето, но пък лесно усвоими като първа твърда храна - затова се препоръчват за първа храна, но да се въвежда по-дълго време (10-14 дни). Не знам защо й се чудиш на оризовата каша - какво точно от писаното те притеснява?

Нагаина, нормално е да се втечнява кашата като престои. Иначе въвеждането на кашата не е нещо особено - или въвеждаш ориз в пюретата, или на каша. Просто под формата на каша е по-тежко и е нужно повечко време от нормалното за въвеждане на нова храна.

Гледам, че на срещата повечето бебоци са с шапки. Ми аз не слагам още на Ники, не е ли още топло за шапка? Или аз нещо не съм в час...

Elwing, да се оправя бързо Алекс! Ние също сме още само на едно месо - нито жълтък, нито глутен... Не си сама!

Тони, ами Рая като играе с хартия и я къса, не я ли слага в устата? Че Ники всичко пъха в устата и ме е страх да му дам списание да къса! Може ли да ядат хартия  newsm78

Зелено човече, давам плодови пюрета на Гербер, Семпер. Имам купени и на Хип, но не съм давала, какво им е?

Да се похваля, че ни пуснаха топлата вода след 10-тина дни нямане и сега се чувствам като бял човек!

Ами май това е, разписах се и отивам да спя, че снощи от Ники не можах да спя много.

# 701
  • София
  • Мнения: 1
 Добрутро бе, моми! Къде се губите всички? Я стига сте спали! Кака ви от 4 часа е будна и няма с кого да си приказва. Laughing
 Давайте отчет кой спал, кой ял, кой... чЕкайте, че се поувлякох в рими, ама що пък да не си говорим за мъже. Laughing Не знам как я карате вие, ама аз вече изперквам от безсексие. Вечер ми се спи, а денем Терминатора не спи и за нас време не остава. Добре, че Мама Свеки чат пат го извежда, че да разберем, че и Манго е хор. Така, де. Омръзна ми само за запеци и разстройства да говорим. Laughing
 И все пак като казах "запек" определено Фризовома му действаше добре на Илийката. Миналата седмица нямаше в Кауфланд и взехме обикновен Фризо-нам кво си и Аптамил. И от двете ака барабонки. Е, ще си ги изяде, щото пени се не пени се... ама после пак си купувам Фризовом.

# 702
  • Мнения: 267
Мънки,добре че си ти душко,та да ме развеселиш малко  Hug
за  luvbed и на нас почти време не ни остава,тука живеем с техните,винаги има някой в къщи  ooooh!,но трябва да измислим нещо по въпроса,че иначе лошо  Naughty
Втози ред на мисли така си мечтая за една малка къщичка на брега на морето  Two Hearts,с голям двор и многоо деца,ама нъцки,не и в този живот  Tired
Ние всяка сутрин се будим все по-рано,като обърнем часа сигурно ще ставаме  5  ooooh!
няма смисъл да казвам,че не спира да реве и мрънка,вече и на сън реве,а изглед за зъби няма  Rolling Eyes
Има ли други бебете,които като пият мляко да се скубят  newsm78,нашия така се скубе,че чак мен ме боли  Crazy
За кашите,коя млечна ,коя безмлечна,тук давам каквото видя на картинката  Embarassed,гръцки не знам,мъжо каквото преведе,честно казано вече я карам през просото  ooooh! Embarassed,но иначе Крис прояде за моя успокоение  Grinning
Честито на всички месечинковци ,да растат големи и послушни деца  Heart Eyes  bouquet

Еля,честито и на теб мила на патерица,да бъдете дълги години щастливо семейство  txtloves (я ми разясни това за подаръците,защо трябва да се подаряват кърпи и какво беше другото  newsm78)

# 703
  • Мнения: 514
Добро утро и от нас!
Много дълго време не съм писала........
После ще се върна назад да видя и другите теми.......
                                     Честито на всички месечинковци ,да растат големи и послушни деца
                      Еля,честито и на теб мила на патерица,безоблачен и щастлив семеен живот. !
За коледното парти --съм ЗА!То нашето идване е едно........
За месото и глутена--Въвела сам ги и двете (както и рибата)----Нашия хемоглобин е сравнително нисък--109!Яйцето ще по4ака......
За кашите--дажам предимно безмле4ни!Сега сам взела на Хумана--банан с 4ереша!
         4етох 4е има болни4ки-----Бързо да оздравявате!

Хубав ден!Отиваме навънка след малко......

# 704
  • Мнения: 660
Мънки, тук сме...ама докато си направя млякото и да изям 2-3 праскови... Рая се наака и мии дупе и т.н. и то станало 9 часа. ooooh!

Ето затова говорих за гланцираната хартия и списания - така се забавлява, че и ние с тати на спокойствие в другата стая си се гушкаме. Peace Слагам я седнала в кошарата, че от там не може да падне давам дрънкалки и списанието и тя си къса, пее и се весели.
SZA, ми опита се да го яде, ама нали са по-твърди страниците и не и се отдаде и се отказа - само къса, мачка и то като шуми е голямо забавление...

nani_v, честити ви придобивки! Много да им се радва малкия мъж...

Ама Зеленко, нали манту се прави около 10-тия месец, или аз не съм разбрала нещо? newsm78 Ти сега ме хвърли в размисли....трябва да звъня на педи. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт