В МАРТенската ни дружина пълзящи вече има !

  • 21 892
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 361
Благодаря за милите думи.  Hug Много се радвам, че ви има.
Сутринта таткото уж отиде да купи хляб, и ние с дребната бяхме още в леглото, да ми донесе розичка. Елия много се радва на цветя.
Подаръка другата седмица ще си го избираме (нали се купуват кърпи и пижами).

Честити месечинки на днешните бебоци!!!

Деска да ти е жива и здрава Вики. Сетих се нещо за вас- нали хората казват, че като човек се кръсти му се променя живота. Кръстете я Вики.  Hug
Алекс-мама- ми аз и без това не искам да се връщам на работа, та може и да забременея пак.  Joy

# 676
  • Мнения: 276
Честити поводи на всички!!!!
Ели, желая ви дълъг и щастлив семеен живот. Ние пък днес с мъжа ми правим един месец, откакто се венчахме Wink
ДА се похваля - най-накрая се изакахмеее Laughing Свеки  донесе от село ябълки и й направих сокче, явно я прокара и се изака. Странно как така ябълката й подейства, а крушата- не. То и аз като изпих една чаша сок  и на мен ми се доходи до WC. Ох, дано нямаме проблеми вече и малко по малко започне да ака нормално.

# 677
  • Мнения: 4 428
Ели, честита ви годишнина, душко  Hug   bouquet Още дълги години да се обичате и да се радвате един на друг и на деЦАТА  Laughing Пък хайде догодина в нова къща самички  Wink

За Коледното парти. Ако ще правим въобще нещо, според мен трябва да си е, както трябва - в клуб, с дядо Коледа и подаръци. Иначе да се сгъчкаме в някоя сладкарница няма да е никакво парти, а поредната ни среща  Rolling Eyes
Ние с каката си правим партита от темата откакто са се родили. Те наистина не разбират какво точно е парти и Коледа, но определено им харесва цялата организация  Peace Харесва им това, че са с много бебета, играчки, на широко могат да се вихрят, без да имат препятствия. За тях основно това е празнуването  Grinning За Дядо Коледа, стандартно си върви към организирането на Коледното парти от клуба. Към това си вървят и символични подаръчета пак от клуба. Който иска може да си купи и друг подарък за бебето. Дядо Коледа връчва подаръците, като гушка бебето в него. Правят се снимки и т.н. Общо взето е много весело независимо, че бебетата няма да разберат, че е точно Коледа  Wink
За датата, естествено, че няма да е точно на Коледа  Laughing Обикновено ги правим началото или средата на декември. Но от сега е рано да се избира дата, защото много малко хора могат да си преценят ангажименти от сега за декември. Но някъде към средата на ноември трябва да се ориентираме вече, защото хубавите клубчета се заемат бързо.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 795

клубче - ок, Peace но аз не смятам, че дядо коледа е нужен  Rolling Eyes , нищо не разбират на тази възраст, защо да даваме излишни пари  Crazy ние също правим коледни партита в другата ни тема, но никога не е било с тази екстра  Rolling Eyes
извинявам се, че пиша така, но алекс спи в ръцете ми  Crazy
ние почваме аб, сливиците му били зверски големи, иначе дробчето, слава богу е добре засега
бързо да се оправят всички сладурчета  Praynig
ще гледам снимки после

# 679
  • Мнения: 4 428

клубче - ок, Peace но аз не смятам, че дядо коледа е нужен  Rolling Eyes , нищо не разбират на тази възраст, защо да даваме излишни пари  Crazy ние също правим коледни партита в другата ни тема, но никога не е било с тази екстра  Rolling Eyes

Ами значи много сте изпуснали  Wink Особено на последното парти, те вече бяха на почти 3 год. Пяха песни на Дядо Коледа, играха игри. Беше много забавно. Но, както искате  Rolling Eyes А иначе не е толкова скъпа тази "екстра" - 80лв беше някъде хонорара. Като се съберат 20 деца /в повечето случаи са и повече/ стъпва по 4 лв на дете, което е нищо  Wink

# 680
  • Мнения: 361
Включвам се набързо докато мъжо прави вечеря на сватбени свещи.
Днес ходихме до едно манастирче да си хвърля сватбения букет.

ЧЕСТИТА Месечинка от сватбата на Стаси!!!

Да си поФаля гарчето- сутрин се научи да си върши и 2те работи в гърнето и като стане и и покажа какво има, се хилосва.
Днес направи няколко крачки с помощ на тати.

за клубчето- аз съм на мнение, че е хубаво да е както трябва.
Сега сигурно ще отегчим другите мами с тази тема, така че аз предлагам ако искате да направим тема за партито (ако е възможно де) и там да си коментираме софийските мами къде, кога и т.н

Хайде от нас лека и мека  Hug

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 20:58 от Elg

# 681
  • Мнения: 48
Честита годишнина Elg!!!

Пожелавам ви дълги години любов и разбирателство и пълна къща с деца  Hug
Днес водих Симона на панаира -голям смях падна озърташе се ту наляво ,ту надясно и се смееше с глас на балоните и играчките  Grinning чак пропусна да заспи и веднага щом напуснахме панаира и омаля и започна да търка очите  hahaha
Оф да ви се оплача с тези пюрета -не ще и не ще -аз и казвам че в първи клас ще ходи с шишето фризолак  hahaha- готвя и пак не иска ,ами незнам вече какво да я правя  ooooh!

# 682
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ето малко снимки от днес - http://martenichki.snimka.bg/baby/bebetata-prez-oktomvri.427341.15257889

# 683
  • Мнения: 105
Честити месечинки на порасналите ни бебоци  Hug
Ели, честита годишнина   bouquet Обичайте се много и игнорирайте дразнителите  Hug Ели, какво и кога се прави със сватбения букет? Ние миналия понеделник имахме годишнина, но за букета нищо не знаех  newsm78
Честит празник на старозагорските ни мами  Grinning
Радо и Симонка са страхотни  Heart Eyes Нинче, ти да не работиш в някой от ГСМ операторите?

# 684
  • Мнения: 2 495
Ха, здравейте и от мен! Laughing
Дааа, днес имахме празник на града, ама ние го пропуснахме  Crazy
Злати, тая снимка дето си я изтипосала на града се вижда офиса ни!
Ели, честита ви годишнина!Още много дълги години да се сте заедно!  bouquet
Шуши, да....защо? newsm78 Да не се окаже че сме колежки? Mr. Green
Уффф, Радо и той не ще домашни пюрета. ooooh! Май ще си караме на купешки Laughing

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 20:55 от Нинчето

# 685
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Честити годишнина на Еля и на месечинките bouquet

Днес бяхме на консултация и да се отчетем Wink: вече сме 8кг и 71см. - голям мъж Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Гледаха ни и мантуто, белега се е скрил, макар че миналия месец беше доста ясен, този вече го няма newsm78. Педи каза, че се чакало до 10-тия месец и ако до тогава ако не се е показал ще правим наново, но това не ме притеснява особено, защото и на Ели й правихме на 10 месеца (и тя нямаше белег)
Започнахме попарката и много съм доволна, че я хапва с кеф та да не мисля какво да му давам за закуска  Laughing.
До края на седмицата ще заместим и кърменето в 10:00 с попарата и ще останат само това в 07:00 и вечерното в 21:00  Peace
То и каката всяка сутрин си хапва за закуска попара и определено си я обича, а пък и аз съм доволна - пие прясно мляко и яде сирене Peace
За Коледното парти с две ръце съм ЗА Laughing, само дано не съвпадне с партито за рождения ден на каката, че и в другата отчетна тема си правим партита за рождения ден през декември и  за Коледа Wink


  bouquet

# 686
  • Мнения: 361
Шуши- ми аз знам, че до 1година от сватбата трябва да си хвърлиш букета в течаща вода, да не си виждаш роклята и да си палиш свещите от църквата на семейни празници.
Ние нашите ги запалихме чак днес.

Но може и други неща да се правят.

# 687
  • Мнения: 660
Добър вечер!

Elg, честита ви годишнина! Бъдете щастливи заедно още 100 години!  bouquet

Честито и на месечковците днес и на порасналото изтърсаче Вики и да спинка довечера като голямо бебе, че и мама да си почине.

О, старозагорци днес и те празнували - да им е жив града!
Слънце, ама Симонка и Радо са големи обраци - още малко и ще се награбят... Joy

Не само, че ще е прекрасно да се направи коледно парти, но и аз мисля, че трябва да е с всичките му атрибути и дядо Коледи и т.н. Децата няма да са чак толкоз малки, тя Рая от сега се заглежда и се радва, пък до тогава мисля, че ще им е интересно. А и друго си е да те гушне дядо Коледа и да ти даде подарък. Wink Уф, дано само да можем и ние да присъстваме... Много ми се иска... то май за майките ще е по-голям купон и еуфория... то подаръци и чудесии... Laughing

oki4, много се смях на хартията дето изяла Мимата и да кажа, че Рая от 2 дни и е супер интересно да и дам гланцирана книжка, която да къса и да мачка...вчера откара 2 часа с една книжка за китайски билки , та сумати работа си свърших в къщи.

Роска, да не те отчайвам, ама Рая въпреки че яде пюре си и суче почти през цялата нощ. ooooh! Та сега се успокоявам, че е от зъби,ама те като никнат до 2-3 годишна възраст, та хич не ми е спокойно... Така яко ни прозират горните 2 зъба, че днес си помислих, че са избили...ама не са още - на пипане не драскат много остро. Дано да изникнат вече, че луднах - днес пак плака така жално милата и с едни крокодилски сълзи... Cry

dideto, браво на вас. Как така успяхме да заместите толкоз яденета? През деня Коко изобщо ли не суче? Рая нещо от 2 дни яка по-твърди акита, но пък за сметка на това по 3-4 пъти на ден, ама си мисля, че ако е само на твърда храна дали няма да се запече съвсем, та днес е повече на кърма и по-малко на пюре. newsm78

Уф и още нещо щях да пиша...ама не се сещам какво. newsm78

# 688
  • Мнения: 1 906
Честито на днешните месечинки! Да растат умни и послушни!!!

Ние още нямаме заместено млечно хранене  ooooh! . Моята ламя си яде като гладна след пюретата  Shocked Скоро ще започнем трети месец от захранването, а няма изгледи скоро да заместим. Вие, как сте?


Вчера бях на гости на мама и тате и правихме щрудел. От сока от ябълки дадох на бебка. Ами можеше да изпие и 100мл, но ме достраша. Така лакомо си отваряше устичката и после гледаше жално лъжичката Sad . Сега през седмицата ще изтискам пак сок и ще й дам.

за пюретата: аз давам само купешки. Мисля, че е по-добре. Кой знае, какви боклуци ще ми пробутат на пазара  ooooh!
за Коледното парти: идеята е страхотна! За съжаление ние по-скоро няма да дойдем. В понеделник или вторник ще оперират крака на нашия тати и известно време аз ще съм шофьора, пък после живот и здраве ще видим.
Tony_st, би ли написала цената на уолкъра, като разбереш  Rolling Eyes
kris4e, аз даже не съм си подала декларация та за еднократна помощ  Laughing


slancetoo, честит празник  на Стара Загора bouquet
Elg, честита годишнина! Бъдете живи и здраве и се обичайте още поне 100 години smile3525

# 689
  • София
  • Мнения: 5 315
Здравейте и от нас. Днес направиха МАНТУ на Калин и в четвъртък чакаме резултат. Не плака, но имаше сигурно 50-тина деца (само Калин беше бебе)...


И искам да питам пак за захранването, с извинение  Rolling Eyes Какви плодове предлагате и каква марка, ако са купени пюрета? Изумена съм от ХИПП-ските плодови, по-добре Гербер май, или Сънвал БАМБИНО какво беше там... За протокола, няма заместено хранене при Калин, но пък яде зеленчуковото си пюре на 3 пъти, вкл. вечер на масата с нас  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Хели_хели, чувалчето на количката ни си върви с нея (има го по снимите от срещата)

 

За Коледна среща, аз съм навита както решите и мисля, че трябва да е преди празниците, например максимум до 20-ти, за да може повече хора да дойдат... Аз лично не държа на мястото, ако трябва да сме съвсем честни, не знам какво ще правят баш на клуб дЯцата, ама може пък да има проходили дотогава... все пак и най-големите ни бебоци може и да са още под годинката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green А за подаръците, аз имах пред вид мамите да си разменяме подаръци - както на миналогодищната празнична среща. За Дядо Коледа също не ме бърка, ако няма, не съм ЧАК от най-големите фенове на празниците.... Но ще се съобразя с решението на масата.


Осемнадесета Софийска среща: С УчАСТИЕТО НА СПЕЦИАЛЕН ГОСТ (този път - наистина Simple Smile )
: петък, 09.10.2009 г., 11 ч., Западен парк, Централен вход (откъм бул. Сливница): зелено човече, ТаняР

Общи условия

Активация на акаунт