Ситни пъпчици?!

  • 3 084
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 475
От два-три дни забелязвам при дъщеря ми,че по сгъвките на краченцата,под памперса  има ситни пъпчици.
От миналата вечер започнаха да слизат и надолу към дупето.Обадих се на педиатърката и тя каза да не ползвам известно време мокри кърпички Rolling Eyes,но не вярвам да е от тях.
Преди около два месеца имахме подобен обрив,смених памперсите,мокрите кърпи,крема за подсичане.Така и не се установи от какво са!

Случвало ли ви се е подобно нещо и какво предприехте?

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Спри да миеш със сапун
дръж без памперс ако ти е възможно
при нас се оказа памперсите на Памперс не му понасят и като ги сменихме проблема из4езна ,ако е като нас ще стане и по-зле.
Това са сапуна го знам от кожен лекар на който го водих-жената каза, 4е не е толкова хубаво детето да се къпе 4есто и то с измиващи средства-тоес редуваш един ден само с вода и един със сапун или каквото ползваш.
Под сапун имам в предвид и вси4ки други миещи.
Късмет  Hug

# 2
  • Мнения: 322
И ние направихме обрив от Памперс,като ги смених се оправи,но не лощо да ви види дерматолог.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ако си сигурна ,че е същия обрив, действай пак така.Иначе без
измиващи средства и ползвай лайка или тетра за обливане.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 569
Може да е алергия, може да е претопляне, може да е запарване.
Заведи детето на алерголог или дерматолог

# 5
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Права е Нана. Ние имахме такива пъпчици и педи каза ,че е алергия ,но най-добре е да ви види лекар.

# 6
  • Мнения: 9 475
Благодаря!Още утре ще я заведа при специалист!

# 7
  • Мнения: 541
Може да е алергия, може да е претопляне, може да е запарване.
Заведи детето на алерголог или дерматолог
Съгласна. Симеон по едно време имаше едни такива пъпчици. Заведох го на дерматолог и се оказа запарване от памперса. Изписаха един мехлем и след време всичко изчезна.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
При дъщеря ми се оказа, че само от Памперс не и се появяват такива пъпчици. Педиатърката ни изписа един мехлем, който се приготвя в аптека. Слагат се само витамини и ланолин вътре. Няма някакви особени съставки.

# 9
  • плевен
  • Мнения: 643
От два-три дни забелязвам при дъщеря ми,че по сгъвките на краченцата,под памперса  има ситни пъпчици.
От миналата вечер започнаха да слизат и надолу към дупето.Обадих се на педиатърката и тя каза да не ползвам известно време мокри кърпички Rolling Eyes,но не вярвам да е от тях.
Преди около два месеца имахме подобен обрив,смених памперсите,мокрите кърпи,крема за подсичане.Така и не се установи от какво са!

Случвало ли ви се е подобно нещо и какво предприехте?

При нас беше от мокри кърпички.И аз не вярвах,но веднъж ги смених защото в Кауфланд нямаше от нашите и дупето му стана на ситни червени пъпки.Спрях тези мокри кърпи и се оправи.Мазахме с Фуцидин,препоръчвам го с две ръце Peace

# 10
  • Мнения: 6 713
Eдин път дъщеря ми се подсече много лошо, точно по сгъвките под линията на памперса. Оказа се, че беше спала цяла нощ с размер 3 на Памперс, а вече милото беше за 4ката. Ама и аз патката, съвсем забравих, че памперсите имат номерация..... Whistling ooooh!
Това е единият вариант - вече омаляващ памперс.

Освен това, оставяй кожата да диша, т.е. не се нахвърляй да я мажеш с крем по 10 пъти на ден. Аз мажех 1 път на ден, иначе оставях кожата да диша. По-бързо минава с немазане, отколкото с пре-мазане!

П.С. Зависи и от конкретния случай де, ако са гъбички или нещо друго сериозно, естествено, че трябва мазане. Peace

# 11
  • Мнения: 4 335
Денис така се беше обринал,като смених марката памперси.
Най-добре да го види лекар.

Общи условия

Активация на акаунт