Мога ли да дам домашно приготвено пюре от картоф и КРУША на 4 месечно бебе?

  • 3 559
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Ти изобщо опита ли се да схванеш за какво говоря, или просто си изля душата ей тъй, защото си реши, че някой се опитва да ти дава акъл?

Няма да се обяснявам сто пъти какво съм искала да кажа, щото е ясно.
Ти можеш ли да си сложиш ръка на сърцето и да кажеш, че ТВОЯТ педиатър познава детайлно ТВОЕТО дете? Няма да можеш, мила, защото системата е такава, че педитата нямат време да лекуват от писане на формуляри. И нямат време да се запознават с малките си пациенти, защото на бебе се полагат 10 минути месечно. Познаваха децата преди десетилетия, когато патронажните сестри идваха по домовете всеки ден в началото и после всяка седмица, а консултациите бяха неограничени по време и на педиатър се падаха по десет пъти по малко бебета, отколкото сега.

Ти щом не вярваш, че майките от форума могат да ти дадат добър съвет, какво правиш тука? Не ми отговаряй, не ми се започват спорове. За прясната круша и за жълтъка написах още в първия си отговор, а това беше важното.

# 16
  • Мнения: 1 427
Обаче това за педиатрите не важи за всички.Моята е на разположение 24 часа,даже миналата седмица дойде след 22ч.,щото съм паника и реших ,че нещо е ухапало Йоана.Така,че мога с чиста съвест да кажа ,че й имам доверие .Понякога ми звъни ,за да попита как сме.Но това е друга тема.Просто исках да кажа,че има педиатри и педиатри.

# 17
  • Мнения: 1 032
Най- добре е да не я даваш сурова крушата- свари я на пара и заедно с вареното картофче направи пюре. Сигурно ще му хареса на бебока- мойта обича картоф с ябълка на АМ АМ. За жълтъка не смея да ти кажа нищо- аз по принцип ще го въвеждам едва от днес. Но за суровите плодове наистина изчакай. А ако имате сериозен проблем със запека- сок от круша помага, а също така и сокче от синя слива (ние харесва сока от сливи на ХИП, никакъв друг вариант). Има пюрета от сини сливи и от череши, които също разхлабват.

# 18
  • Мнения: 61
Уф, направих пюрето,ама малката не го хареса #Crazy Ами много е далеч от вкусните готови пюрета.Лошото е,че и готовите не ги ще, досега е яла без да реве и да се тръшка единствено пюре на Хип с картоф и тиква.Наистина е доста вкусно chef, и на мама й се харесва.Кво да се прави, няма да мога да я залъжа с евтините български пюрета или с домашни такива CryНякой каза тук, че неговото бебче обича на ам-ам пюрето с ябълка и картоф,ама нашта и от него реве,аз като го пробвах -  ми то горчи от захар,иначе не е толкова лошо де.Зеленчуковите пюрета на Ганчев най ги мразим, ма те не са никак вкусни наистина.Чудя се винаги ли трябва да давам по 1,80 кинта на ден за хипско пюре Twisted Evilили има и някакъв компромисен вариант. newsm78
Та малката пюре от круша не яде,ама й направих сокче с морков,ябълка и круша,много го хареса.Мисля си все пак,че това,което се харесва на нас родителите би трябвало да е по вкуса и на децата ни,или не е така?

А по въпроса за жълтъка - много се спекулира напоследък с тези алергии,атопични дерматити и пр.То и на нашта й бяха поставили диагноза АБКМ, лека степен,ама като я прегледа специалист след около месец и каза,че такова нещо нямало,нещо друго ще да е било по кожата й.Междувременно лишеите на щерката изчезнаха след като почнах да я мажа с линола фет -3 пъти на ден.

А по въпроса с джи питата на нашите мъничета - абсолютно съм съгласна,че преглеждат колкото да отбият номера,хем моят мъж е също лекар и вдъхва все пак някакъв респект на джи питката.Ама нейсе,винаги търсим и друго мнение като стане напечено.Изобщо,един съвет от мен като по-добре познаваща проблемите на медицината - винаги да има и второ мнение,ако трябва и трето,не само защото даден лекар е некадърен, а защото всеки му се случва да сбърка или пък е специалист не точно в тази област.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2005, 18:05 от mam

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 631
Първо, Сладка хапке,
не ми обяснявай, моля те, сто пъти какво искаш да кажеш, защото много добре разбрахме всички. Това ясно личи от мненията на майките преди мен, защото в общи линии са еднакви с моето.
Второ,
слагам ръка на сърцето си, и казвам, че вярвам на педиатъра си, защото е лекар на майка ми, баща ми, сестра ми, нейния мъж, двете им деца, на мен и моето бебе. Познава всички, идва често, и на улицата ни е давала ценни съвети, когато случайно я срещнем. И никога не е грешала диагнозите си.
Трето,
това "Ти щом не вярваш, че майките от форума могат да ти дадат добър съвет, какво правиш тука?" Кога съм твърдяла, че съм във форума за съвет? Честно да си кажа, най-често влизам във форумите на БГ-мама от скука или да си оправя настроението. Често се смея с глас на някой мнения! А и с много мами си запознахме, и си комуникиране на ICQ.
И последно,
нямам никакво намерение да споря нито с теб, нито с когото и да било.
 Peace
Модератори, извинявайте...

# 20
  • Мнения: 61
Първо, Сладка хапке,
не ми обяснявай, моля те, сто пъти какво искаш да кажеш, защото много добре разбрахме всички. Това ясно личи от мненията на майките преди мен, защото в общи линии са еднакви с моето.
Второ,
слагам ръка на сърцето си, и казвам, че вярвам на педиатъра си, защото е лекар на майка ми, баща ми, сестра ми, нейния мъж, двете им деца, на мен и моето бебе. Познава всички, идва често, и на улицата ни е давала ценни съвети, когато случайно я срещнем. И никога не е грешала диагнозите си.
Трето,
това "Ти щом не вярваш, че майките от форума могат да ти дадат добър съвет, какво правиш тука?" Кога съм твърдяла, че съм във форума за съвет? Честно да си кажа, най-често влизам във форумите на БГ-мама от скука или да си оправя настроението. Често се смея с глас на някой мнения! А и с много мами си запознахме, и си комуникиране на ICQ.
И последно,
нямам никакво намерение да споря нито с теб, нито с когото и да било.
 Peace
Модератори, извинявайте...

Извинявай,че се намесвам в спора ви, но не мога да не те опровергая по въпроса за доверието в даден лекар.Дори на мъжа си нямам пълно доверие като лекар,въпреки,че е много кадърен и все пак ми е мъж WinkТо и гинекологът, при който раждах е изродил безпроблемно цялата рода,ама при мене се получи фал,макар той принципно да е много добър специалист.И грешката беше негова,не плод на случайността #2gunfire: Никога не беше бъркал и пола на детето сред роднините и познатите, които бяха родили преди мен, ама при нас го позна чак.....в деветия месец Joy

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
...Някой каза тук, че неговото бебче обича на ам-ам пюрето с ябълка и картоф,ама нашта и от него реве,аз като го пробвах -  ми то горчи от захар,иначе не е толкова лошо де.
Чак пък да горчи от захар?!.........Моята дъщеричка яде само пюретата на Ам-ам и не съм забелязала това нагарчане. Но въпрос на вкус....

# 22
  • Мнения: 6 243
Знае ли някой от вас дали суровата круша, доста сочна и сладка между другото, е подходяща да влезе в състава на домашно приготвено пюре, което включва още сварен картоф и четвърт жълтък?  newsm78Тъй като съкровището се запича от купешките пюрета, реших да използвам крушата,която е всеизвестно разхлабително средство.
Дай пак отначало  Grinning
А яде ли чисто картофено пюре?
Пробва ли с пюре само от круша?
Ако си ги давала смесени, значи може проблемът да е само в единия компонент. Понякога бебетата отказват точно картофа. Моята щерка беше така - картофите ги хареса към 10тия месец. Скоро ще излязат тиквите, тогава със сигурност ще имаш подръка материал за разхлабващи пюренца, а почти всички бебета приемат тиквата без никакъв проблем.

Ако проблемът е конкретно с крушата, пробвай да добавиш сини сливи към картофите. но естествено, първо ги даваш "чисти" в малко количество за проба, изчакваш ден-два за реакция и после смесваш...

Ние минахме захранването отдавна, защото малката е вече на 16 месеца и сигурно вече ми се губят някои добри идеи, но виж и в кърмаческия форум, има огромна тема за захранването, там надълго и нашироко се обсъждат точно тия проблеми. Даже темите са две, ама първата май отплува на 2 или 3та страница.

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
в кърмаческия форум, има огромна тема за захранването, там надълго и нашироко се обсъждат точно тия проблеми. Даже темите са две, ама първата май отплува на 2 или 3та страница.

Даже са три!  Laughing

И пак към заяждането  Mr. Green - аз не мога да я разбера тая логика - "дадох му и нищо не му стана!". Много хазартно!  Rolling Eyes Ами ако му беше станало?  Confused Аз лично познавам и дете, захранено с пюре от зрял боб и "нищо не му е станало", но въпреки това не бих дала на моето на това основание!  Wink Вече млъквам по въпроса!  Mr. Green 

# 24
  • Мнения: 1 427
в кърмаческия форум, има огромна тема за захранването, там надълго и нашироко се обсъждат точно тия проблеми. Даже темите са две, ама първата май отплува на 2 или 3та страница.

Даже са три!  Laughing

И пак към заяждането  Mr. Green - аз не мога да я разбера тая логика - "дадох му и нищо не му стана!". Много хазартно!  Rolling Eyes Ами ако му беше станало?  Confused Аз лично познавам и дете, захранено с пюре от зрял боб и "нищо не му е станало", но въпреки това не бих дала на моето на това основание!  Wink Вече млъквам по въпроса!  Mr. Green 
Както вече отбелязах,аз имам вяра на педиатърката .Така,че определено не е хазарт.Омръзна ми непрекъснато да ми се тика пред очите инфото за късното захранване.Знам за него,но предпочитам да се доверя на лекар.И ,моля,само не ми казвайте за това ,че повечето лекари не са запознати с предимствата на късното захранване,не с в час с последните изследвания и т.н.И е безсмислен този спор.Всеки решава сам за детето си.Извинявам се за разводняването на темата.

# 25
  • Мнения: 3 491
Ако толкова държиш да е нещо прясно, можеш да опиташ намачкан или смлян банан.
Банана запича!
Нямахме този проблем  Grinning

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Вярно - всеки решава сам за детето си. Аз обаче не мога да спра да си задавам въпроса: Защо човек, който има достъп до интернет и дори твърди че е прочел и е наясно с основите на късното захранване би решил да се довери сляпо на педиатъра си пренебрегвайки опита и изследванията на световни организации, които с години се занимават с тези проблеми.
Задавали ли сте си въпроса защо само нашите доктори не препоръчват тази схема, да не би нашите деца да са по-различни от американските, германските или африканските?
И дали проблема не в недостатъчната информираност и незаинтересованост на така прехвалените педиатри?


# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аре стига с това късно захранване бе...съмнявам се, че тука пишат полуидиоти, е с някои изключения разбира се.

# 28
  • Мнения: 1 427
Вярно - всеки решава сам за детето си. Аз обаче не мога да спра да си задавам въпроса: Защо човек, който има достъп до интернет и дори твърди че е прочел и е наясно с основите на късното захранване би решил да се довери сляпо на педиатъра си пренебрегвайки опита и изследванията на световни организации, които с години се занимават с тези проблеми.
Задавали ли сте си въпроса защо само нашите доктори не препоръчват тази схема, да не би нашите деца да са по-различни от американските, германските или африканските?
И дали проблема не в недостатъчната информираност и незаинтересованост на така прехвалените педиатри?



Аз пък няма да се уморя да казвам,че предпочитам да се доверя на"прехвалената педиатърка",която познава детето ми и преценя ,че мога да му дам дадена храна,отколкото на задокеански  изследвания.Между другото,племенницата ми е родена в САЩ.Тамошният педиатър е попитал откъде са и е казал"Е,в Европа е по-различно'' и не им е натяквал за късно захранване.Нито е цитирал последни изследвания.Значи и там оставят място за избор Peace

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
"Е,в Европа е по-различно''
Забравил е да доуточни, че става дума за Източна Европа Wink

Общи условия

Активация на акаунт