Бременост и антибиотици

  • 2 041
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Доксициклинът е доста силен антибиотик и има бая странични действия. Не знаех, че още го изписват, още по-малко пък за настинка Shocked
Направи консултация, но с друг гинеколог, все пак в такъв начален стадий на бременността не смятам, че ще има проблеми, ако въобще си била бременна по време на приема  Peace
Да не говорим, Доксициклинът въобще не е за бременни Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Малко извън темата,ама антибиотиците настинки ли лекуват вече?Ама че ,,специалист'' си си намерила...
Не можах да разбера смисъла.................
Смисъла е, че антибиотик се изписва при бактериална инфекция, не при обичайна настинка.
Т.е. на авторката би трябвало да и е взет секрет отнякъде, или пък стерилна урина, да е направена посявка, да се установи наличие на бактерии, да се направи антибиограма към кои антибиотици са чувствителни въпросните бактерии и едва тогава да се изпише правилният антибиотик.
Или пък поне 3 дни да е била с температура около 39 градуса и тогава да се предпише широкоспектърен антибиотик, но това пък е работа на личния лекар, който ще проследи има ли други симтоми - например болки локализирани някъде, зачервено гърло, трудно дишане и т.н.
Верно на голяма "специалистка" с попаднала. Намери си свестен гинеколог да ти проследи бременността, вярвам, че всичко ще е наред!

# 17
  • Мнения: 1 167
Каквато съм противничка на АБ и на мен ми се наложи да пия и то два пъти по време на бременността. В самото начало и в края. Нищо му няма на бебето ми. Не се притеснявай и ти.

# 18
  • Мнения: 5
Цитат
благодаря ви за отговорите...ходих на преглед и лекарят ми обясни че няма страшно защото по това време плодът не е бил стигнал до матката...така че се надявам всичко да е наред
само дето се бях вбесила на лекаря май
благодаря ви пак, до някъде се бях поуспокоила от коментарите преди да отида при лекаря
blagodarq vi za otgovorite...hodih na pregled i lekarqt mi obqsni 4e nqma stra6no za6toto po tova vreme plodat ne e bil stignal do matkata...taka 4e se nadqvam vsi4ko da e nared Simple Smile samo deto se bqh vbesila na lekarq mai  Embarassed blagodarq vi pak, do nqkade se bqh pouspokoila ot komentarite predi da otida pri lekarq  Peace

--------------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 23:14 от AnMary

# 19
  • Мнения: 117
Аз не мисля  че си навредила на бебето но все пак се посъветвай с гинеколога.

Общи условия

Активация на акаунт