Кога се тръгва за болницата ?Критерии...

  • 6 474
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Родилните контракции приличат на менструални болки, само че по-силни. И на мен не ми се вярваше, но е точно така. Наистина не може да се пропуснат! Simple Smile

И ако е първо раждане има премного време откакто почнат докато свършат... Grinning  bouquet

Леко раждане!

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Моите контракции ту се появяваха, ту изчезваха. Бяха на около 20 минути (това се развива на 10.08. вечерта). Легнах да спя и към 02:00 се събудих с контракции на 4-5 минути НЕБОЛЕЗНЕНИ! По-скоро ме стягаше кръста все едно от прумора или като начало на менструация (това е строго индивидуално, защото има момичета с много болезнена и такива с много лека менструация). Когато стигнах до родилното бяха на 2-3 минути. Приеха ме с разкритие 6 см.

Изписах всичко това, за да видиш, че няма точно предписание кога да тръгнеш към болницата!

Пожелавам ти леко раждане! Grinning

И ако е първо раждане има премного време откакто почнат докато свършат... Grinning bouquet

Не съм много съгласна, защото аз постъпих в 03:45 и в 05:10 бях родила, а ми е първо раждане!

Последна редакция: вт, 13 сеп 2005, 11:00 от Just a Girl

# 17
  • Мнения: 2 952
Как пък не ако ми изтекат водите през нощта ще си полегна на ляво и ще 4акам до сутринта ....ба! #Crazy ...Тази лекарка пък......да сме 4акали до  сутринта  blahblah...наикакво 4акане , заминавам , ще  стоим там 2 дена ако трябва....щала съм да лежа на ляво - трънки! Grinning  шубето гони , заминавам  веднага!

 Grinning  разправяйте още...  preggo tongue

# 18
  • Мнения: 7 186
Страх ме е да не  закъснея  за  болницата и да не ми сложат  епидуралната, затова  най-много

Хихихи ама сме едни...мен пък ме е страх да не ме гепи раждането преди плануваната дата за секцио... Grinning Че и ако се окаже, че съм яла или пила нещо трябва да се изчакат 4 часа до упойката. Confused

# 19
  • Мнения: 2 952
Ами кога да спра да ям  де да  знам  кога ще се по4не раждането...хаха.....никакво  ядене 1  седмица и това  е ! hahaha   

Ох как ще се  смеем  след  раждането , само ще си спомняме какви  тревоги са били  Grinning !!

# 20
  • Мнения: 7 186
То поне да си минал по тоя път и да знаеш какво те чака, ами така... Confused
Едно е да четеш по учебници, друго е да го изпиташ върху себе си. Tired
Тревога си е ами... newsm43

# 21
  • Мнения: 2 952
 newsm43 ха  да   видим коя ще е най-смелата , после ще разправяме!И  всяка ще се изписва най-смела  хаха Grinning

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами кога да спра да ям  де да  знам  кога ще се по4не раждането...хаха.....никакво  ядене 1  седмица и това  е ! hahaha   

Ох как ще се  смеем  след  раждането , само ще си спомняме какви  тревоги са били  Grinning !!
При всеки е различно, но в действителност организмът си знае работата и се опитва да изхвърли каквото може. Аз ходих поне 6 пъти до тоалетна от началото на контракциите докато се заеха с мен.  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Ами кога да спра да ям  де да  знам  кога ще се по4не раждането...хаха.....никакво  ядене 1  седмица и това  е ! hahaha   

Някои родили мамчета от нашата отчетна темичка казаха че от предния ден са нямали апетит и даже им се е гадило, така че явно природата си знае работата  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 108
На мен още в началото на 9 месец ми започнаха контракциите през 5 мин . Така продължавах около 5 часа и спираха.Имаше затишие от седмица и пак .Така в продължение на 3 седмици.Все си мислех , че ще родя по рано , но уви .Закъснях ме с цели 3 дни.
И така - първо трябва да ти падне тапата /на мен водите не ми изтекоха - спукаха ми ги в болницата/.на мен тапата ми пада 1 седмица.
Наистина когата дойдат истинските контракции ще разбереш.При мен ме хванаха в 19 часа на 28.06.Така продължиха цяла вечер - въобще не спах - обикалях стаята.На сутринта събудих мъжлето и в 8,30 часа бяхме пред родилното.Прегледаха ме - бях с 6 -7 см. разкритие.Приеха ме , пукнаха ми водите и ме сложиха на система и след час родих едно прекрасно малко бебче.

Един съвет от мен.Като почнат истинските контракции - разхождай се - вървенето му е майка.Колкото повече се движиш толкова по - бързо се достига тези 10 см.
Успех

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
На мен днес ми падна тапата, главата на бебето е в малкия таз от 1/2 месец, шийка на матката полуизгладена, контракциите са редки, търпимо болезнени, менструални болки-има, но...бях на преглед сутринта и нямам никакво разкритие. Няма признаци за скорошно раждане. Като чета как някои жени откарват седмици с паднала тапа... Crazy
Все се притеснявам да не ходя до болницата с фалшива тревога Sad Искам някакъв ясен признак - изтичане на води или болезнени периодични контракции. МНОГО ЛИ ИСКАМ  Praynig

Последна редакция: вт, 13 сеп 2005, 14:27 от aniK

# 26
  • Мнения: 6 315
На курсовете за бременни ни казаха, че отиваме в болницата при:
1. изтекли води;
2. кръв
3. регулярни контракции на 5-10 минути в продължение на час.

На мен ми изтекоха водите и до час бях в болницата  Peace.

# 27
  • Мнения: 2 807
Когато: 
           -  започнат да изтичат водите, или
           -  се появи кръвенисто течение, или
           -  когато контракциите станат регулярни, т.е. през определен интервал.

Това от гинеколога ми  Wink

# 28
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
На мен днес ми падна тапата, главата на бебето е в малкия таз от 1/2 месец, шийка на матката полуизгладена, контракциите са редки, търпимо болезнени, менструални болки-има, но...бях на преглед сутринта и нямам никакво разкритие. Няма признаци за скорошно раждане. Като чета как някои жени откарват седмици с паднала тапа... Crazy
Все се притеснявам да не ходя до болницата с фалшива тревога Sad Искам някакъв ясен признак - изтичане на води или болезнени периодични контракции. МНОГО ЛИ ИСКАМ  Praynig

Хич не искаш много  Grinning

Хайде до седмица да се похвалиш!

Леко раждане!  Grinning

# 29
  • Мнения: 592
Мноооого интересно!!! Следя темата с интерес, въпреки че ми е още рано (поне за сега). Моля ви само ако можете да опишете контракциите, какво всъщност са те? Всички казват (и вярвам, че е така), че сама ще разбера, но все пак. На няколко места прочетох, че са като болка в кръста или стягане в корема. Аз изпитвам от време на време такива неща. Това контракции ли са?

Общи условия

Активация на акаунт