раздяла с мама СПЕШНО

  • 3 354
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405
Мисля, че на теб ще ти липсва повече, отколкото ти на нея!! Sunglasses Пък и щом е свикнала с баба и дядо не се притеснявай, според мен всичко ще е наред! Peace

# 16
  • Мнения: 2 447
Ако е свикнала с баба си и дядо си и заспива и при тях,не виждам защо да не я оставиш..Определено тя ще ти липсва повече отколкото ти на нея..Мисля си,че пътуването ще я изнерви повече,отколкото ако я оставиш за 6дни..

# 17
  • София
  • Мнения: 2 104
Щом им имаш доверие, добре е, че си се решила да я оставиш.
Малко разнообразие Peace
Нали не са много възрастни?
А няма ли опция и таткото да е с тях, докато ти се върнеш?

# 18
  • Мнения: 7 723
Остави я.
Не е с чужди хора,пък и няма да е постоянно залепена за тебе, я! Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 8 282
От подписа ми се вижда на колко са моите.
Та лятото ги бяхме разделили на бабите (това за 1вия и последен път, догодина ги давам само в комплект). Та дъщеря ми преживя лесно първата разядяла - говорихме с нея по телефона, обаждаше се на баткото и т.н. Вторият/Третият път (ходихме да ги виждаме) обаче беше много трудно плака тръшка се нашите криеха, че сме ние като се обадим по телефона, тъй като тя се разплакваше за нас.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
За какви психологични последствия изобщо говориш?! В пъти бих предпочела да оставя детето за седмица, отколкото да го подлагам на уморително пътуване няколко пъти в този период  Tired
Мисля, че прекаленото вглеждане в детайлите може да разболее и майката, и детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 035
Ми аз не виждам кое му чак толкова уморително на пътуването, като до морето се пътува по-дълго и по-тежко, отколкото до Англия със самолет. Ако мислиш, че ще си спокойна остави детето, не е при чужди хора, и те са гледали деца. Моето лично решение в тази ситуация би било да си взема детето с мене, но аз съм частен случай, много трудно се отделям от нея и съм по-спокойна, когато ми е пред очите особено вечер Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Ми аз не виждам кое му чак толкова уморително на пътуването, като до морето се пътува по-дълго и по-тежко, отколкото до Англия със самолет. Ако мислиш, че ще си спокойна остави детето, не е при чужди хора, и те са гледали деца. Моето лично решение в тази ситуация би било да си взема детето с мене, но аз съм частен случай, много трудно се отделям от нея и съм по-спокойна, когато ми е пред очите особено вечер Peace

Ти не се давай за пример, щот не е здравословно подобно поведение  Mr. Green

До авторката - остави детето, не е необходимо да се лашка по самолетите. За една седмица нищо няма да му стане. Самата ти казваш, че цяло лято сте били тук.
В такива ситуации драмите винаги са в акъла на майката. Детето и да заплаче - това ще са само първите 10 минути.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 035
Ми аз не виждам кое му чак толкова уморително на пътуването, като до морето се пътува по-дълго и по-тежко, отколкото до Англия със самолет. Ако мислиш, че ще си спокойна остави детето, не е при чужди хора, и те са гледали деца. Моето лично решение в тази ситуация би било да си взема детето с мене, но аз съм частен случай, много трудно се отделям от нея и съм по-спокойна, когато ми е пред очите особено вечер Peace

Ти не се давай за пример, щот не е здравословно подобно поведение  Mr. Green

До авторката - остави детето, не е необходимо да се лашка по самолетите. За една седмица нищо няма да му стане. Самата ти казваш, че цяло лято сте били тук.
В такива ситуации драмите винаги са в акъла на майката. Детето и да заплаче - това ще са само първите 10 минути.
Въх, как ме подреди  Twisted Evil . Обаче аз си казах, че съм частен случай Party Важното е детето да е добре, а според мен няма да му стане нищо, ако остане при баба си и дядо си Peace

# 24
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Сина ми лятото беше 45 дена с баба си и дядо си. Аз ходих да го видя 2 пъти за по 3-4 дена. Не мисля, че има проблем да оставиш детето.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
синът ми е на 2 г и 2 м и досега не съм се разделяла с него и за ден, което не означава че той не би бил добре с бабите си.  Wink
според мен въпреки че не съм попадала в твоята ситуация, ако на детето му е комфортно с баба и дядо, за 1 седмица няма да му стане нищо и дори и да тъгува, периода не е толкова дълъг, а пътуването по-скоро би го изморило а и все пак в самолета и по летищата хора разни, болести и тем подобни глупости колкото искаш.

# 26
  • Мнения: 2 960
Щом е свикнало с баба и дядо -предполагам ,че няма да има проблем
Виж в майчинато сърце винаги ще  го има притеснението...то в повечето слачаи май само там е "драмата" Peace

# 27
  • Мнения: 2 376
Лично аз преди детето ми да може да разбере думите "мама ще се върне", не бих го оставила. Стига да имам избор, разбира се. Летяли сме няколко пъти, държала се е винаги перфектно. Даже и се отваря апетит Simple Smile)

# 28
  • Мнения: 4 555
То не е ясно кога детето започва да ги разбира тези думи. Мъжът ми например са го дали на ясла на една годинка, заради "социалните контакти". И до края на детскоградинската възраст не е преодолял страховете си, че няма да го вземат. Хем всяка божа вечер са го взимали и то няколко години подред и въпреки това той всеки път е изпадал в паника, че този път няма да дойдат. Така че ти и да му кажеш, че ще се върнеш, то детето какво ще разбере и какво ще почувства е отделен въпрос.

На мястото на авторката може би бих оставила детето, ако имам доверие на бабата и дядото. Но бих го подготвяла от по-рано, като го оставям с тях за по-дълго и като му обяснявам къде ще ходя и кога ще се върна. Приблизително на тази възраст дъщеря ми много обичаше да й казваме какво ще се случи и ако не й кажехме и станеше нещо неочаквано, го приемаше по-тежко.

# 29
  • Мнения: 3 929
Доколкото разбрах от поста ти, взела си решение да я оставиш. Аз те подкрепям. Все пак е само за 6 дни и детето е свикнало с баба си и дядо си. Това е много важно.

Общи условия

Активация на акаунт