ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - тема 4

  • 92 251
  • 852
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 756
Там някъде, около месец се бавят ,защото ги пращат във Германия. Не ги изследват тук поради липса на специалисти и апаратура.
Аз пуснах тема, но и тук да кажа ,че продавам Имуновенин. Ако някой има нужда да ми пише на ЛС. Не ми трябва вече ,а имам 40  ампули.

# 16
  • Мнения: 650
в МД си пуснах моите за тромбофилия и резултат имах след около 7 дни, грубо....

# 17
  • Мнения: 850
     Благодаря много момичета , просто нямам търпение дано да станат по скоро ! и всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig

# 18
  • Мнения: 219
Никол искам да те попитам във връзка с имуновенина. Колко вливания си правила? Назначена ми е терапия от доц. Коноваза "поне 2 вливания". До сега съм направила 1 вливане и не съм сигурна дали преди второто вливане да пускам контролни изследвания. Отделно ме обърква думата "поне" в препоръката на лекарката. Не е изяснила за контролните изследвания на НК клетките. Само да спомена, че съм в 9г.с в момента. Преди забременяване НК клетките бяха 12%-гранична стойност, а след положителния тест скочиха на 14%. Не мога да се ориентирам в коя тема да задавам въпросите си.
Ако някой е минал по моя път моля да сподели  Simple Smile може и на лични, ако не е тук мястото.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 756
sinq pti4ka  аз не съм вливала имуновенин. Не се налага, защото изследванията ми са малко над границата на референтните стойности. Но аз вече го бях купила именовенина. Според Конова вливам само интралипид ,който добре повлиявал на клетките. Даже днес ми вляха за втори път и ще пускам изследвания тия дни да видя как вървят нещата. Така ме ти си прецени дали да вливаш имуновенин.Аз категорично отказах да ми го вливат.

# 20
  • Мнения: 650
и така, най-накрая да се сетя да си погледна имунологичните:

CD 16+56+ NK Cells 19% (0-12%)

Антинуклеарни антитела 12.04 (0-10 U/ml.)

ммм, много ли са завишени, малко ли са...и аз не знам, пия си хаповете (ето, добре, че писах тук, пак щях да ги забравя..) и това е...

# 21
  • Мнения: 219
19% не знам дали е толкова висока стойност. При мен при положителен тест CD3-CD16+56+  бяха 14,35% и Конова ми каза веднага вливане. А на мен ни ми се струваше толкова високо, но щом каза...  Whistling

# 22
  • Мнения: 187
 Да, момичета, наистина се оказа, че генетичните на шести етаж са безплатни.
Интересно защо. Може би пък защото е към Медицински институт ли...?

# 23
  • Мнения: 650
защото са към катедрата...един вид учебни (ама само предполагам);

веднага ли взимат кръв или записват?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 756
stanex не се радвай толкова мила. Кой знае като са безплатни как ги правят. Пък може и да греша.

# 25
  • Мнения: 650
Никол, безплатни са, защото са към катедрата, един вид учебни консумативи и затова не плащаш...общо взето за тях консумативите и реактивите са безплатни и затова ....ама само си предполагам де...
аз си направих моите там преди няколко месеца, писала съм в предната тема...

На мен и на 14 етаж в МД ми казаха за 6 етаж, че са безплатни...

а, да, на 14 етаж работят с допълнително здравно осигуряване; така, на тези, които имат допълнително здр. осигур. в някоя компания (често работодателя дава едни карти) всички генетични на 14 ет. минават през допълнителното и пациентът не плаща нищо; само трябва пакетът да е пълен....това зависи от работодателя

# 26
  • Мнения: 93
Здравейте момичета,
от доста време чета информацията във форума относно тромбофилията, но нещо напоследък се съмнявам относно моите резултати, т.е. дали са коректни, както много от вас и аз съм носител на генната мутация 4g/4g PAI. Изследвания направих след  като имах 2 спонтанни аборта в Австрия, където живея и където лекарите не ми обръщат внимание, според тях  2 аборта са напълно нормални и статистиката сочела, че се ражда всяко 6-то дете и по-специално изследване биха ми направили след 3-4 аборта и естествено всеки път ми казват, че не съм първа младост, и така септември си бях в бг и след обстоен генекологичен преглед лекарката установи че съм абсолютно здрава и че проблема трябва да се търси другаде и ми назначи изследвания в ГЕНЕТИЧНА И МЕДИКО-ДИАГОСТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ ГЕНИКА В СОФИЯ за цитомегаловирус, токсоплазмоза, микоплазми+уреаплазми+хламидия и генетични. Всички изследвания са отрицателни с изключение на генетичните, където се оказа че имам генна мутация 4g/4g PAI. На моите изследвания никаде не виждам стойности, само с думи отрицателен или положителен тест, което малко ме притеснява. Та след като взех резултатите бях на консултация при генеколожката ми  д-р Велева и тя ми назначи следната терапия: 1 таблетка вечер аспирин протект докато забременея отново и ми каза, че организмът ми не усвоява добре фолиевата киселина и ми увеличи приема на фолиева киселина 3х1 на ден 0,4mg до 12 седмица при евентуална бременност. Като чета мнения по форумите нещо почвам да се обърквам, едни я спират преди овулация, други не, дайте съвет newsm78

# 27
  • Мнения: 109
Искам да питам тъй като си самоназначих витамин Е..Аз имам хомозиготен PAI 4G/4G.След икси бях ня фраксипарин/неуспешно/.
Дали не бъркам като пия витамин Е,май има нещо общо с кръвосъсирването?Ако някой е по наясно?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 756
dianach да мила ,аспирина пречи на овулацията. Това ми го каза Конова ,но ти сама си прецени.Пие се 15-28 ден от цикъла или втора фаза на цикъла.

# 29
  • Мнения: 93
nikol7972,благодяря ти за бързия отговор, мисля, че ще се възползвам от съвета ти!

Общи условия

Активация на акаунт