МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 2

  • 202 312
  • 801
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 353
Malkave6tiza,
Медът е добре да го купите от кое да е село, но не и от веригата магазини, т.к. там продават нещо което е направено от глюкоза, а не от прашец  Wink

# 151
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте на всички!Отдавна не съм писала.Искам да попитам тези които са правили бърканицата с меда откъде си закупихте пчелния прашец и пшеничния зародиш.Понеже ще ходим утре в София и ако може да ми помогнете с инфо от къде да ги купя.Ще съм ви много благодарна. Hug

виждам, че си от Бургас, аз също  Simple Smile
на пазара до Краснодар има сергийки на които продават мед и пчелен прашец.
не е нужно от софия да ги купувате.
а за меда - разпитай приятели, колеги, полезнати всякакви, все ще има някой, който може да ти донесе хубав мед от някой, който гледа пчели


Момичета (и момчета), които сте ходили скоро при др. Кацаров, колко струва прегледа при него, предполагам че не работи със ЗК, в коя клиника преглежда и чака ли се много, за да си запишеш час?

# 152
  • Мнения: 3 453
Mary_Angel,
в клиниката не ви ли посъветваха да пуснете антиспермални антитела от еякулат? Наличието на аглутинация може да свидетелства за присъствие в еякулата на атиспермални антитела, които да станат причина за безплодие. Пуснете това изследване!

Антителата, които са закачени за сперматозоидите, могат да попречат на мотилитета им и да направят трудно проникването им през цервикалния мукус и достигането до яйцеклетката; освен това е възможно сперматозоидите да се “залепят” едни с други (аглутинация), което понякога се вижда при стандартния спермален анализ. Антителата също могат да повлияят на способността на сперматозоида да оплоди яйцеклетката.
Ето цялата статия:
http://zabremeniavane.start.bg/article.php?aid=2433

И още:
Нормално, сперматозоидите са защитени от имунната система чрез кръвно–тестисната бариера.
При мъже с антиспермални антитела, тази бариера е разрушена и така имунните клетки имат достъп до сперматозоидите. Сперматозоидите  имат уникални собствени повърхностни антигени, чието наличие се открива от имунната система и това води до включване на имунен отговор срещу тях. Или казано с други думи, организмът ги разпознава и включва имунната система с цел да обезвреди чуждото тяло.

В зависимост от това къде се намират антителата, сперматозоидите могат да бъдат засегнати по различни начини. Ако се намират върху опашката, сперматозоидите се обездвижват и слепват един с друг (аглутинация).

Ако са върху главичката на сперматозоидите, правят невъзможно  правилното свързване на сперматозоида с яйцеклетката, като по този начин не е възможно оплождане.

Сред най - честите причини за образуване на тези антитела са инфекции, травми на тестисите, варикоцеле и др.


Затова - запазете си час при д-р Кацаров и нека той ви каже, къде да пуснете хормоните, както и антиспермалните антитела. Ако не ви се чака - пуснете ги пак в Плевен. След това прегледа при андролога ще изключи /дай, Боже/ евентуални физиологични причини за тези показатели.
Успех! Hug

Солей,
преди две години прегледа беше 30лв, наскоро четох, че все още  е толкова.
Ето сайта с координатите:
http://andrologia.hit.bg/
Можеш да запишеш час за след около две седмици. Успех! Hug

# 153
  • Мнения: 471
Rashina2 благодаря за окуражителните думи!
Hope, благодаря, че помагаш. Информацията за аглутинацията е много полезна.
От клиниката нищо не ни посъветваха, само назначиха витамини и минерали на мъжа ми и му казаха да се върне след 3 месеца за нова спермограма.
Четейки всичко, което сте написали в този форум, накарах мъжа ми да отиде при уролог, който му пусна микробиология и хламиди. Резултатите са отрицателни за хламиди, но положителни за микоплазма и уреаплазма. Назначиха ни лечение с антибиотиците, което ще трае 45 дни (такъв бил цикъла на размножение на тези гадинки). Урологът обясни, че една от възможните причини за ниската морфология са тези плазми.
Но за да сме сигурни на 100%, сме запазили час при Кацаров за края на месеца.
Някой може ли да ми разясни какво точно представляват желатинови телца и детрит в спермата? Кое е по-добре да ги има или няма?

# 154
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Момичета ,добро утро!
едно въпросче имам Thinking..Бяхме в Плевен при д-р Рилчева ,дадохме материал за SDI тест,сега се чудя ,дали ако има някакъв проблем ,ще ми прати ли рецепта или ще ми изпрати само резултата?Някой правил ли е при нея тази процедура и какво следваше?

# 155
  • Мнения: 248
Велина ние редовно си пускаме SDI в Плевен.Ще ти пратят резултатите и може би лечението,ако има нужда де.То лечението е с Проксийд плюс.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Мерси Цвета.
Имахте ли подобрение от Проксийда?

# 157
  • Мнения: 401
Тази д-р Рилчева... на вас вдъхва ли ви доверие? Отидохме при нея, спермограмата по Крюгер показа морфология едва 5 %, иначе другите показатели бяха в норма, и тя предписа следното: Цинк Валмарк по 1 таблекта дневно и Антиоксидант на Валамрк по 3 таблетки дневно. За 2 месеца, след което- контролна спермограма. И твърди, че това били "препарати за подобряване на морфологията". Нищо друго не ни е предписвала- нито Проксиид, нито Спимен, нито Л- Канритин.  Изобщо съм много объркана, защо при такава лоша морфология предписва само някакви леки витаминчета и минералчета, които трябва да подействат, забележете, само за 2 месеца?!? Thinking

# 158
  • Мнения: 471
Maghalena, и ние сме долу-горе в същото положение - морфология по Крюгер 4%, а останалите показатели относително добри. Д-р Рилчева предписа на мъжа ми Цинк, Коензим Q10 и Оксибор форте за 3 месеца и го вика на контролна спермограма след 3 месеца, но не му назначи никакви други изследвания.
И ние тръгнахме да търсим причините сами - запазихме час при уролог, после андролог, ако трябва и при ендокринолог ще отидем. Все трябва да има причина за лошата морфология - и тя трябва да бъде търсена, поне така аз разсъждавам.

# 159
  • Мнения: 401
Хм...на вас за същите резултати ви е предписала коренно различни неща newsm78 Тази докторка изобщо има ли специализация по андрология?

# 160
  • Мнения: 3 453
Момичета,
спермограмата е само отражение на евентуален проблем! Тя не е диагноза! Трябва да се търси първопричината за тези показатели. Начините са - микробиология на еякулат, тест за хламидии, изследване на репродуктивни хормони и преглед при уролог - андролог.
Нашата първа спермограма беше направена в Плевен. Ситуацията беше същата - "ако желаете, ще направим консултация и ще ви изпишем хранителни добавки". Добре, че лекуващият ни гинеколог /не от тази клиника/ беше наясно с някой неща и веднага пусна хормони на съпруга ми, след което вдигна телефона, за да ни запази час при д-р Кацаров. Тогава ние идея си нямахме, що е това андролог и варикоцеле. Благодарение на него, ние не изгубихме ценно време, лутайки се в очакване някой да се заеме сериозно с проблема ни.
Добавките са си добавки, но те не са основното. При реален проблем, те няма да помогнат.

# 161
  • Мнения: 248
Велина имахме сериозно подобрение след препарата-за два месеца от 36 падна на 26.Но после мъжът ми дигна температура и изненадващо за нас се дигна на 31,а още по голямата изненада е ,че продалжава да се дига и в момента е 33.Пие Проксийд от май месец.Но няма време да чакаме и в момента сме в процедура,силно се надявам някой някаде да е сгрешил.

# 162
  • Мнения: 491
 Здравейте, аз искам да ви попитам обема има ли значение, защото при нас е 1.3 струва ми се малко, така ли е ?

# 163
  • Мнения: 23
По стандарт обема следва да е между 2 и 6 милилитра. 1.3  е под нормата но не  е основен проблем. Най-определящите показатели са концентрацията, общия брой нормокинетични и морфология по Крюгер.

# 164
  • Мнения: 138
Здравейте момичета и момчета! Да се отчета и аз-както бях писала по-рано имахме запазен час за д-р Ганева от клиника "Щерев".В понеделник сутринта бяхме там-честно да ви кажа на нас не ни хареса отношението.Казахме че мъжа ми още се лекува ,а докторката ни вика -ми да си се лекува ама да знае че промяна в показателите няма да има -съдейки по старата му СГ,мен пък искаше да ме преглежда макар че бях в цикъл,аз категорично отказах-незнам такава ли е практиката там.Направихме СГ при тях-показателите бяха влошени ,а очаквахме подобрение-оценка по Крюгер въобще нямаше,ембриоложката ни каза че и без да прави оценка на морфологията се виждало че е много лоша.Тръгнахме си изключително недоволни от тази клиника ,дори се скарахме с мъжа ми-беше ни много тежко.Още на следващия ден се обадих в кл.Малинов и запазих час за СГ .Вчера следобед бяхме там -СГ ни се оказа че не е добра-10%подвижни,5%полуподвижни и 85%неподвижни,морфология по СЗО 6%.Но отношението на всички беше супер толкова внимателни и отзивчиви хора-говорихме доста за показателите,казахме че лечението на мъжа ми не е приключило все още -до 15 дек. има да си пие лекарствата,препоръчаха ни да направим няколко дни след лечението контролна СГ и ако резултатите са по-добри можем да опитаме инсе.Въпреки всичко успяхме още вчера в последния момент да си подадем документите към фонда,Ще чакаме напролет заветното обаждане.Смятаме обаче като приключи мъжа ми с лечението да си почине до нава година и след това да си пие само някои витамини и антиоксиданти +чая от бабини зъби и магарешки бодил.Това е от мен положението ни хич не е розово ,но не сме изгубили надежда че ще си имаме детенце по един или друг начин.Силни Hug Hug Hug от мен за вас,лек и усмихнат ден.        
 Солей ,наистина на пазара в Краснодар намерихме пчелния прашец,а пшеничния зародиш го има в магазин "Европа".Остава само майка ми да ми донесе орехи от село и забърквам бърканицата. Hug

Общи условия

Активация на акаунт