Austrian Airlines

  • 2 186
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Багажа няма да ти го дадат във Виена. ОбаЧе това е голямото удобство. Не се притеснявай, няма да ти го загубят. На мен ми се слуЧвало няколко пъти да пътува с друга машина но тогава са ми го насили на ръка вкъщи. Даже последния път като пътувахме с мъжа ми с много багаж се майтапехме Че ще е по-удобно да го задържат със следващия полет.

# 16
  • Мнения: 579
Май аз ще съм единствената която не е доволна от тази компания.

  Преди две години имахме много 'приключения' именно с тях.Полета ни беше Лондон-Виена -София,на 27.12.2003.
Тръгнахме от Лондон и на Виена имахме престои около 2 часа и естествено с мъжо решихме да разгледаме free shop-овете,и да купим си понакупим нещо и най вече извесните шоколадови бомбони Моцарт.Та така ние си се мотаме по магазините,който въобще не са много и си изпуснахме самолета,защото и двамата сме си меко казано големи блейковци.И така аз побеснях,защото нашите,които не бях виждала 2 год ни чакаха на летището в София,а той си изпускаше по този начин самолета от София за Варна,а и нямаше търпение да стъпи на българска замя,защото не беше се прибирал от около 4 год.
  То вината си беше наша,ама въпросната компамия Austrian Airlines,нито ни извика по микрофоните,нито нищо.И така мъжо тръгна да търси билети по цялото летище,а аз останах на една пейка да го чакам,защотони дадоха куфарите и няма начин да обикаляме и двамата наляво надясно с няколко огромни куфара.Той ми каза да стоя на една  пейка и да не мърдам,че ще се върнел бързо.Ама се сещате че по това време Christmas and New Years Time билети трудно се намират и той се забави и аз реших да мръдна на някаде да изпуша една цигара,кото си мисля че ако той дойде аз ще го видя,а аз моб.тел в себе си нямам.И така замъкнах се аз с куфарите на мястото за пушене,изпуших си цигарата и се връщам на оговореното място да го чакам,да ама той пак го няма и аз пак решавам да отида до някой тел и да му звънна,той имаше моб.тел в себе си.
  И така завличам се аз с всички куфари до един тел.Нямах евро центове,Слава Богу,с кредитна карта ставаше и му звъннах.А той нашия какво направил.Излезал извън бенмитна зона,а паспорт,бордни карти всичко в мен.Как точно е излезъл и той не разбрал,но сега естествено митничарите не го пускат да влезе.То обяснимо,той няма нищо да докаже кой е,какъв е и т.н. Та разбрахме се да отида на Gate C(мисля че така се казваше),за да покажа на митничарите паспорта му и бордната карта за да го пуиснат вътре или аз да изляза при него.Да ама на мен доста време ми отне докато стигна до там и през това време чух два пъти анансмънт че трябва да се ява на гореспоменатия гейт.
  Намерихме се най-накрая,той с триста зора беше купил билети на много скъпа цена,разбира се,но беше важно че имахме билети до София, за късно вечерта и така аз се успокоих,но не предполагах даже че това не е края,а самото начало на ядовете ми.... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
  Да отбележа само че на летището въобще не говореха добре анг.език и едвам се разбирахме,плямпаха си на немски и си мислеха,че всеки е едва ли не длъжен да знае немски щом е там,но както и да е....това не е толкоз голям проблем,разбирахме се някак си със служителиоте на летището.
  И така качихме се на самолета по-късно вечерта и двамата радостни,че след час вече ще сме си на бг земя и ще видим нашите,защото той вече не можеше да лети за Варна,изпускаше си самолета,но вината си беше изцяло наша до момента.
  Пристигнахме вече над София,сложихме коланите и се приготвихме за кацане.Да ама не!!!Много лошо времето,заледена пистата,много мъгла и не можем да кацнем.И така казаха ни че ще опитаме да кацнем на Пловдив,след около половин час кражвне в кръг над София.
  Бяхме над Пловдив за 10 мин,но и там положението същото и не ни дават да кацнем,заради лоши климатични условия.Казаха ни че отново се връщаме и ще правим опити да кацнем в София и ако не успеем,се връщаме обратно във Виена,защото не могло да кацнем във Варна,защото компанията нямала контракт с варненското летище,а само там било възможно да кацат самолетите в това лошо време......... Close Close Close Close Close

  Малеееееей много дълго стана,но още малко свършвам.........,дано не ви е писнало да четете

И така не можахме да кацнем и се върнахме във Виена,а през това време,капитана и стюардесите ни обясняваха,да не се притесняваме,че утре сутринта ни са усигурени места за първия полет да София,а тази вечер Аustrian Airlines ни осигурява безплатна нощувка в хотела до летището във Виена,както и трябва да бъде,защото не е по вина на пътниците,че не сме могли да кацнем.Да ама не!
Като кацнахме отново във Виена,ни казаха,ей там е най-близкият хотел,отивайте и си наемаите стая,компанията поема само цената на утрешния ви полет до БГ.Не ни платиха нощувката,въпреки че мъжо се разправя с всички възможни супержаизори и мениджъри.Не че имаше много де,то по това време на нощта 02.00,всички по-вишестоящи са си в леглата,няма да ти стоят на работа,я?!?
  Платихме си още 110 euro за спането в стаята в хотела,защото само такива стаи имаще свободни,а за да отидем в друг хотел,трябваше да платим 50 euro за такси,защото летището във Виена е извън града и то пак щеше да ни излезе същото че дори и повече.
  И така на другата сутрин кацнахме във София и това пътуване ни излезна златно.Бях много бясна тогава на Austrian Airlines  #2gunfire #2gunfire #2gunfire че не ни платиха хотела.Те добре че поне после не ни караха да си плащаме наново билета,че това вече щеше да е върха......
 И така вече не си като си ходим до БГ никога не си купуваме билети за полети с прехвърляне.И не мисля повече да летим с въпросната компания.
  Дано сте се посмяли на наште приключения,но повярваите ми на мен тогава не ми беше никак смешно даже напротив,но сега като се сетим се смеем,де...... hahaha hahaha hahaha    Joy Joy Joy
 

# 17
  • Мнения: 579
Какво става със срещите на мамите в Лондон?

Ние се срещахме в Хаид парк,но пак ще се радвам ако се съберем.Тези дни е хубаво времето.
А ти shushi_13 къде живееш в Лондон?

Сори за оффа aniji.

# 18
  • Мнения: 1 959
Нямаш грижи Stanislava обаче ако се срещате нали знаете снимки за останалите

# 19
  • Мнения: 105
Живея в 2 зона  NW2 - Lyndale. Близо до Finchley road.Минават оттук автобуси 13,113 и 82.Имам карта за метрото за 1 и 2 зона и за автобусите,така че ако ми обесните каде се срещате мога да дойда.Дадоха ми и 3Г телефон ама забравих да питам как е номера ми да ви го дам....

# 20
  • Мнения: 636
Май аз ще съм единствената която не е доволна от тази компания.

Не си единствена. И ние имахме неприятни изживявания тази година с австрийците. Преди години съм пътувала с тях без никакви забележки, но последния път  Naughty Май се оплаквах в друга тема, но накратко:
Самолета тръгна с голямо закъснение от Торонто и съответно изпуснахме връзката във Виена за София. Да кажа, че закъснението е поради факта, 4е доста авиокомпании са се обединили и си прехвърлят пътниците в един полет, вместо да пътуват наполовина празни самолети на две-три компании. В слу4ая вината на закъснението е изцяло и само тяхна (докато из4акат да се напълни самолета с пътници от други компании).
Уж трябваше да ни осигурят нощувката, но не би  Naughty Никакво обезщетение  Close Как, къде и на кого ли не се оплаквахме. И менаджерите събрахме накуп - никакъв ефект. Даже на фона на североамериканските нрави ми се сториха доста груби. Те, видиш ли, имали задължение да ни откарат до София. Аз се опитвах да ги убедя, 4е като не са ни откарали НАВРЕМЕ в София не са си изпълнили договора, но ... те само си повтаряха, 4е не са отговорни за нощувката, за останалите ни загуби (връзка в София). Само трябвало да ни откарат в София. Кога? След колко време?  Close
Разбиха ми представите за австрийската то4ност и стриктност.  Thinking

С това не държа да ги обиждам и плюя. По4ти сигурна съм, 4е вси4ки авиокомпании запо4ват да се "ослушват" ве4е за подобни неща. Опитват се да си съкратят разходите. Ако погледнем реално през последните 5-6 год. цената на горивото напр. се е ка4ила доста, докато самол. билети горе-долу държат същата цена. Съответно компаниите намалят ка4еството на обслужване.

А 4ухте ли,4е някои авиокомпании промениха изискванията за тегло на куфар от 32 кг на 23 кг? Говоря за Канада Еър в 4астност. От сега нататък със сигурност ще сме със свръхбагаж = 100тина долара глоба.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2005, 21:10 от Gery R.

# 21
  • Мнения: 579
...По4ти сигурна съм, 4е вси4ки авиокомпании запо4ват да се "ослушват" ве4е за подобни неща. Опитват се да си съкратят разходите. Ако погледнем реално през последните 5-6 год. цената на горивото напр. се е ка4ила доста, докато самол. билети горе-долу държат същата цена. Съответно компаниите намалят ка4еството на обслужване.

Съжалявам Geri R за неприятната случка.
А относно качеството на обслужване,предпочитам да платя повечко,но качеството да е на очакваното ниво и да не се получават изпълнения,такива каквито сме имали ние с теб и то не по наша вина......

П.П. пак се извионявам за големия офф,ама не можах да се стърпя от отговор

# 22
  • Мнения: 847
И аз сам от оплаква6тите се...Патувах миналата година тоцхно по Коледа с тях...Виена -София.Полета бе6е ве4ерта кам 20 .00 ,нито от обслужването сам доволна,нито от храната-една гадна салата-кисела и лутива и това е;самолета препалнен с балгари ,барза6ти да се преберат за Коледа, и малак,място нямацхе каде да се размине6!!!
Ина4е лети6тето вав Виена -голяамо ,скапо,и хубаво...цените са доста високи в сравнение с френските...
Надявам се при вас да не е така

# 23
  • Мнения: 1 959
Пак си е успокояващо защото всички казват Виена -София а ние летим Виена-Варна ама знае ли се дано да няма закъснение на полета другото се преживява.

# 24
  • Мнения: 1 959
Току що получихме билетите почвам да стягам куфарите от сега Mr. Green,жалко че ни е разрешено да вземем само 20кг.те само подаръците толкова тежат Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 780
След 4-годишно пътуване с австрийските авиолинии този път ще пътуваме с Lufthansa. За тези 4 години не сме имали фрапантни случаи на закъснения или изтървана връзка, но качеството на обслужване определено много падна. Особено в презокеанския полет! Все трябва да се молиш, едва ли не на колене да падаш, когато ти трябва топла вода за млякото на децата. Като започнат да сервират, толкова бързо минават после с кафе и чай, че ти още дъвчеш първата хапка, а те вече минават да събират!  Shocked Да не говорим, че не ги интересуваше това, че сме с деца, а човек има все пак само две ръце! Като цяло - много груби стюардеси. И никога не са ни помагали с децата. София-Виена (въпреки че самолетът е малък) винаги е бил по-приятния полет.
Да видим какво ще ни предложат този път германците  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт