Необходими покупки за зимно бебе?

  • 43 221
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 44 188
мерси  bouquet готино е измислено...дано е и лесно за употреба Wink

# 47
  • Мнения: 344
Ами каквото и да е .. за близо 10 евро .. ще го взема пък дано да е полезно колкото изглежда. Добре, че е вариращ размер 45/60 см - тоест става от недоносено до 3 месечна възраст, точно докогато и ще се налага и да го ползваме до март месец Simple Smile

Това е най-функционалната бебешка дреха измисляна някога!  Peace В космонавт беше истинско мъчение да напъхам Косьо. Космонавта отвътре с полар, дребен - с плюшено гащеризонче и направо няма обличане. Като се законтрят тия две мъхести материи... ooooh! А в това чувалче го местех дори и заспал и хайде в количката. Роден е в началото на ноември и цяла зима бяхме по разходки. Направо незаменима за мен вещ.

Същото ли имаш? Викаш доволна си останала ..  Party

# 48
  • Мнения: 753
Много идейно!
Моето беше по-просто - на Вис Виталис, цяло, но супер за легналия кош Peace

# 49
  • Мнения: 363
Аз също очаквам зимно бебе и още нищо не съм пазарила.

# 50
  • Мнения: 4 915
Аз пак да се включа със съвет към майките със зимни бебоци - не ги претопляйте в желанието си да не "изстинат". 22 градуса в стаята е максимална температура, препоръчителна за бебоци. При това облечени само с два ката горни дрешки - боди потник/тениска + блузка дълъг ръкав. За крачетата - ританки  и чорапки, най-вече за да не се изхлузват ританките. Няма нужда от допълнителни плетени жилетки, шапки, завивания с пелени и одеала...

Първият месец бебето все още не регулира добре температурата си, и може по-плътно обличане (по-плътни дрешки). Но следете за пъпчици по вратлето, телцето - обикновено са знак за претопляне. Повечето бебета страдат от претопляне, не съм чувала за бебе "изстинало" от студ, защото майките и бабите особено Laughing, се презастраховат с обличането.

Нослето не е индикатор за температурата. Принципно то се оросява по-малко, нормално е да е по-студено. Ако се притеснявате, че може да му е студено, проверявайте отзад под вратлето, или ръцете над лактите. Ръчичките - дланите, също не са показател. Нормално е да са по-студени. Между другото, малките деца спят нощем много по-добре, ако в стаята е по-хладно. Поне до 18 градуса сваляйте температурата нощно време.

Когато бебоците станат на по 4-5 месеца и нагоре, може вече да ги обличате, както обличате и себе си. Не детето с 5 като дрешки, а вие - с два. То не живее в различен температурен свят.  Wink Ако на вас ви е топло, на него също. Не ми се вижда логично аз да съм по тениска, а детето с три ката дрешки и яке отгоре.

Това са просто насоки за ориентиране, не са правила.  Wink

# 51
  • Мнения: 251
Аз пак да се включа със съвет към майките със зимни бебоци - не ги претопляйте в желанието си да не "изстинат". 22 градуса в стаята е максимална температура, препоръчителна за бебоци. При това облечени само с два ката горни дрешки - боди потник/тениска + блузка дълъг ръкав. За крачетата - ританки  и чорапки, най-вече за да не се изхлузват ританките. Няма нужда от допълнителни плетени жилетки, шапки, завивания с пелени и одеала...

Първият месец бебето все още не регулира добре температурата си, и може по-плътно обличане (по-плътни дрешки). Но следете за пъпчици по вратлето, телцето - обикновено са знак за претопляне. Повечето бебета страдат от претопляне, не съм чувала за бебе "изстинало" от студ, защото майките и бабите особено Laughing, се презастраховат с обличането.

Нослето не е индикатор за температурата. Принципно то се оросява по-малко, нормално е да е по-студено. Ако се притеснявате, че може да му е студено, проверявайте отзад под вратлето, или ръцете над лактите. Ръчичките - дланите, също не са показател. Нормално е да са по-студени. Между другото, малките деца спят нощем много по-добре, ако в стаята е по-хладно. Поне до 18 градуса сваляйте температурата нощно време.

Когато бебоците станат на по 4-5 месеца и нагоре, може вече да ги обличате, както обличате и себе си. Не детето с 5 като дрешки, а вие - с два. То не живее в различен температурен свят.  Wink Ако на вас ви е топло, на него също. Не ми се вижда логично аз да съм по тениска, а детето с три ката дрешки и яке отгоре.

Това са просто насоки за ориентиране, не са правила.  Wink


smile3501 smile3501 smile3501Браво!Много добре си отсяла основното!

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте,
моето бебе е на 2 месеца и половина и започвайки есента съм много затруднена в обличането му навън за разходка и в къщи.Още е много рано за космонавт и затова се чудя в това променливо време как да го извеждам.Моля ви споделете вашия опит!

# 53
  • София
  • Мнения: 44 188
както се обличаш ти....навън завито с нещо леко.

# 54
  • Мнения: 1 236
Привет и от мен!Исках да попитам от ето това:
http://www.laredoute.fr/vente-nid-d-ange-bebe-fille-ou-garcon.as … &numberpage=8
според вас кой размер да си взема за бебока,който 4акаме ноември?Логи4но е да е за три месе4но бебе,оба4е според лекарите ще сме доста дългунести Crazy и се 4удя с дрешките отдолу това за три месеца дали ще ни изкара до март месец?Това пък за шест месеца дали няма да е много голямо? newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 44 188
0-3 месеца вземи...ако не изкара, ще поръчаш друго, но колкото и дългунести да сте, 3-6 месеца е огромно за новородено.....еле пък това, което предлагат 6-12 месеца...то и без друго размера 3-6 месеца го няма....

# 56
  • Мнения: 1
Цитат
Това , което ще ти трябва задължително са по-дебело шалтенце за през нощта,  някакво одеялце, което е по-лекичко (поларено например) ако ще си разхождаш бебето в различни стаи, все пак да си го завиеш в нещо. Аз лично съм се снабдила и с доста топли дрешки
Момичета не се заблуждавайте,  че трябват топли дрехи...Или може би само като излизате...но и тогава  детенцето е в космонавт Rolling EyesНикой не си гледа детето на студено та да го облича с дебели дрехи да му е топло LaughingПри нормална стайна Т 22-23  детето трябва да е с долна дрешка и блузка с ританки,какви са тия одеалца за разнасяне от стая в стая LaughingНе си навличайте децата, казвам от опит,защото и аз не вярвах ама дребната се късаше от рев...
Първо и най-важно което ще ти трябва още при изписването е кошница за кола Peace
И за какво точно се ползва кошницата за кола при изписването  Sad Sad Sad

# 57
  • София
  • Мнения: 44 188
за да си закараш детето с колата до вкъщи...освен ако няма да го носиш пеша на ръце....

# 58
  • София
  • Мнения: 165
Моето мина 150 км на шестият ден след раждането, спейки на задната седалка. Е беше за удобство в зимният кош на количката. Милото спа непреудно от Монтана до София  Heart Eyes. После до 9 тия месец си седя в кошницата.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 188
Моето мина 150 км на шестият ден след раждането, спейки на задната седалка. Е беше за удобство в зимният кош на количката. Милото спа непреудно от Монтана до София  Heart Eyes. После до 9 тия месец си седя в кошницата.

това не е много похвално....
и не става въпрос за удобство....
ако беше станало ПТП, детето щеше да го отнесе....сигурна съм, че вие не сте забравили да си сложите коланите....

Общи условия

Активация на акаунт