С кой посредник е най-изгодно да се пазарува от САЩ?

  • 207 094
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 69 094
Не.
Играчката я няма там. Цял ден съм търсила..ако я имаше щях да я пусна от друго място. На 3-4 места само я има, като най-евтино ми идва от амазон в щатите.

Мисля че мога да боравя с интернет и да търся всякак.

# 616
  • Мнения: 2 032
Здравейте, за първи път ще поръчвам стока от Щатите и искам да намеря читав превозвач до тук. Въпреки че поизчетох назад в темата, някакси не се ориентирах кой е масово предпочитаният от вас като съотношение цена-качество.
Говорих по телефона с жена от ushopper, която ми обясни подробно, единствено ме притеснява сумата за доставката, че е 15-20 долара. Това как е спрямо други фирми, които сте ползвали. Ще се радвам да споделите.

# 617
  • Sofia
  • Мнения: 15 582
Въпросните UShopper преди се подвизаваха под името BuyNowFromUSA – аз съм ги ползвала 2-3 пъти, но това беше отдавна, преди поне 6 г. Коректни бяха, не съм имала никакви проблеми с тях.
То, нямаш избор между много на брой превозвачи от САЩ. Буквално, освен споменатите UShopper, действащи фирми са GGBG и Shopr.bg. Последните съм ги ползвала за 2-3 поръчки, коректни са.
Други превозвачи от САЩ няма или поне аз не се сещам за такива.
Така че – проверяваш условията на всяка една фирма и си преценяваш коя оферта най-много те устройва. Peace

# 618
  • Мнения: 69 094
Аз поръчах до офис в САЩ на ggbg.
От там до София е 18 лв + 20% от цената май.
Скъпо излиза..но само нам имаше играчката за синко.

# 619
  • Мнения: 2 032
Да, ggbg видях, че са за 18 лв, което ми се стори по-добре от 15 долара Simple Smile, но пък четох, че сега са супер претоварени и изобщо не отговарят на телефон и запитвания и не посмях с тях. Избрах UShopper, отново се наложи да се чуя с жената от фирмата и останах много доволна от отношението, така че ще видим по-нататък дали всичко ще е наред. Ще дам обратна връзка, като си получа пратката.

Благодаря за отговорите!

# 620
  • Мнения: 2 032
Идвам да дам обратна връзка за използването на услугите на UShopper - на 6 януари си получих пратката (поръчана някъде към 17-19 декември, не помня точно). Никакви проблеми, всичко е точно, доволна съм. Дори за тяхна ставка ми бяха казали 18 долара на курс, а всъщност се оказа, че варира и ми бяха начислили само 11,60 долара, което е към 18, 70 лв. Като се сетя, че само представителството на БГ пощи е 12 +4,50 лв=16,50 лв, направо си е супер...

# 621
  • Мнения: 69 094
Браво.

И аз да дам тогава обратна връзка -ползвах ggbg, като превозвач само, не съм доволна.
Поръмах на 9.12. Ва 14.12 пратката бе на адреса им в САЩ.
Декември не разбрах имало ли е курс насам , според инфото на сайта им има всеки месец. Поръчката ми не тръгна с този курс, ако го е имало.
Ще тръгне вероятно сега на 14.12.2021г.
Кога ще е при мен...божа работа.
Много се проточи. Не бих ги ползвала отново.

# 622
  • Мнения: 566
Браво.

И аз да дам тогава обратна връзка -ползвах ggbg, като превозвач само, не съм доволна.
Поръмах на 9.12. Ва 14.12 пратката бе на адреса им в САЩ.
Декември не разбрах имало ли е курс насам , според инфото на сайта им има всеки месец. Поръчката ми не тръгна с този курс, ако го е имало.
Ще тръгне вероятно сега на 14.12.2021г.
Кога ще е при мен...божа работа.
Много се проточи. Не бих ги ползвала отново.

Курсовете им са в началото на месеца. Аз имам две пратки в декемврийският курс, който тръгна на 05.12.

# 623
  • Мнения: 69 094
Да, прочетох го това. В същото време пишеше че октомврийският им курс тръгвал на 26-ти и се обърках.
Януарският пък е на 14 то число.
Явно няма правило..

# 624
  • Мнения: 2 032
На UShopper казаха, че всяка седмица има курсове.

На ггбг - колко им беше комисионната?

# 625
  • Мнения: 566
Да, прочетох го това. В същото време пишеше че октомврийският им курс тръгвал на 26-ти и се обърках.
Януарският пък е на 14 то число.
Явно няма правило..

Да, нямат точно определени дати. Може би изчакват да се съберат повече пратки.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 17:29 от Anika ❤

# 626
  • Мнения: 69 094
На UShopper казаха, че всяка седмица има курсове.

На ггбг - колко им беше комисионната?

18 лв на кг плюс 20% от стойността на поръчаното.

US shoper ми отговориха на мейла незабавно. Което е плюс.

С ггбг успях да се свържа едва миналата седмица. Пращах 3 имейла...без отговор.
Звънях...заето, 5-6 пъти.
В профила ми в сайта ми никакво инфо за поръчката и без потвърждение че е получена от тях. Едва вчера са написали че ще трйгне с курс 797..

# 627
  • Мнения: 16 876
А как разбират каква е стойността на пратката, ако съм напазарувала от Амазон, например?

# 628
  • Мнения: 2 032
Ами ти им пращаш скрийншот от поръчката си и също от плащането - те знаят каква е сумата и на нея се начислява  20%.

От UShopper - и на мен това ми направи впечатление още докато проучвах с кой да поръчам - по телефона супер любезни и обясняват всичко, отговарят на мейла в рамките на деня, никакъв проблем с комуникацията. Знаех, че с ггбг е по-евтино, но също бях чела, че е невъзможно да се свържеш с тях и това също ме отказа, а както се видя дори ми излезе и комисионната колкото щеше при ггбг.

Между другото, пак ми изскочи нещо за поръчка от Щатите - някой ако иска да се комбинираме в една поръчка и да си делим комисионната на UShopper, да ми пише...

# 629
  • Мнения: 69 094
Мисля, че не си сбъркала като си избрала us шопъра.

Общи условия

Активация на акаунт