За целувката между майка и син

  • 34 563
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 55
Не мога да повярвам какви безподобни глупости прочетох. Майка ми и баща ми винаги са ме целували по устата като малка. Сега, всеки път, когато баща ми ме види, сам идва да ме целуне, отново по устата. С майка ми по принцип по - рядко си разменяме целувки, но е отново по същия начин. Аз винаги съм целувала и продължавам да целувам брат ми по устата, той мен също. Когато имам деца ще постъпвам по същия начин. Тези целувки траят около половин секунда и няма никаква сексуална енергия в тях. И не са ми отнели ни най - малка част от насладата и трепета на първата целувка, или нещо подобно. Дори се изумявам как може такова нещо да бъде поставено под въпрос. Глупаво е подобни прояви да бъдат всякога приемани за нормални, когато има особени признаци за злоупотреба, но е още по - глупаво зад всяка такава  целувка да се прозират най - долни намерения. Като всяко друго нещо, впрочем.

# 241
  • Враца
  • Мнения: 2 670
Не целувам сина си по устните, не ми е присъщо и не съм го правила , а и от хигиенна гледна точка. Целувам го по бузките, по главичката по ушленцата , по ръчичките.

Виждала съм обаче, много хора да го правям и след , като не забелязвам сексуален подтекст и интимност , не намирам нищо нередно, даже ми изглежда сладко.

Просто моят начин се различава от този. Вкъщи още от дете, много сме се целували, но не по устните , а както аз правя сега. Simple Smile Възприела съм това за правилния начин!

Много целувки на всички!   love001

# 242
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
           Всички пишат за опита си с децата
   

П.П.  Сега се сетих за една позната, отива към четиредесетте, виждала съм я да сяда на майка си в скута, мама да я "погушка". Няма деца, ама и не иска....  Как мислите, може би има проблем? Май трябва да има някъкъв момент, в който децата порастват

Виж, няма нищо лошо човек да иска да го гушка майка му, пък дори да е на 60.
Аз не сядам в скута на майка си, само щото няма да ме издържи, но обичам да е до мен и да ме гушка точно така, както като съм била на 10. Ако се разболея и е наблизо, ставам едно дете, което иска да бъде завивано, да му носи мама чайче, да се суети, да му казва "Ох, на мама...". Не искам все да съм голяма, все да съм в света на възрастните ( и отговорностите им), всеки има нужда от моменти на нежност с мама. За нея да не говорим ...

Но тука става дума за обич, която е изразявана с еротичен символ, между възрастни майка и син.
И ако майката е ОК с това и я разбираме, че иска да си е с 'детето',  то синът ми се струва психически деформиран, за да приема такъв контакт, още повече, че се предполага, че отдавна е открил секса и знае идеално за какво става дума при такова докосване ...



      Едно е в труден момент мама да те прегърне, да те утеши,  като си болна, да се грижи за теб , да прави супички, да носи чайчета и да те завива... Малко по-друго е сякаш, да дойде мама на работното ти място, да има още трима - четирима човека в стаята, пък били те и добри познати и да се цопнеш в скута на мама да те "гушка".  За мен всякаква проява на прекалена близост между майка и отдавна вече порасналото дете, е не особено приемлива. Ако си в болница, неподвижен, на подлога например, нормално е, ако майка ти се грижи за теб, да те почиства, да ти обува гащите... Но в нормалния живот е недопустимо. Ако като се видите или като се разделяте, се целувате с родителите си - не виждам нещо кой знае колко дразнещо. Ама ако мамичка иска вече порасналото синче да я гледа в очите, да се върти около нея, че и да го мляска пред хората... Sick

# 243
  • Мнения: 2 011
Предлагам анкета ...за Статистиката .... ! Peace
Но не съм на ясно как се прави!  newsm78

# 244
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        Според мен не става за анкета. Зависи от майката, от сина, от ситуацията... Ако сина живее  от пет години в САЩ, не са се виждали с майка си през това време и това е първата им среща - какво по-нормално има от това да нацелуваш детето си. Ама ако сина е стар ерген, живее при Мама в "детската"  Mr. Green  Или пък успял да се ожени, ама примира при всеки поглед на маминка... пък жена му е там някъде... 
        А може и просто така да е прието в тяхното семейство - целувки за здравей и за довиждане. Ако след сина бабата целуне и снахата  Grinning  значи всичко е наред

# 245
  • Мнения: 2 011
        Според мен не става за анкета. Зависи от майката, от сина, от ситуацията... Ако сина живее  от пет години в САЩ, не са се виждали с майка си през това време и това е първата им среща - какво по-нормално има от това да нацелуваш детето си. Ама ако сина е стар ерген, живее при Мама в "детската"  Mr. Green  Или пък успял да се ожени, ама примира при всеки поглед на маминка... пък жена му е там някъде... 
        А може и просто така да е прието в тяхното семейство - целувки за здравей и за довиждане. Ако след сина бабата целуне и снахата  Grinning  значи всичко е наред
Изключваме дълъг период в който не са се виждали !
Говорим за ежедневие , при срещи  с приятели .... изобщо как е прието  в семейството!
Породиха се различни отговори , някои казаха че е извратено, за мен е неприемливо , други се обявиха че щом не е приемливо за някои значи имат нужда от  психолог и някаква извратеност  също ... За това мисля , че трябва да се  направи анкета за статистиката в какъв процент у семействата  е  съвсем нормално в ежедневието си да се  целуват по устата с децата си и приятелите  си!
Спорове ще има , гледни точки също. Peace Всеки ще държи на неговото си мнение,  а ние разбира се  не държим да го променяме, както и не бива да  се допускат   обиди в това отношение , защото някои писаха  доста  злобни постове!  Tired Outta Joint

# 246
  • Мнения: 1 581
В моя род от страна на майка ми всички роднини се целуват по устата, при среща и раздяла. И майка ми така ни целува. Никога не ми се е струвало странно, нито пък дори като намек сексуално. Щеше да ми е странно да имам брат, и него да го целува различно.

Целувката по устата с роднини е с плътно затворени устни и просто допиране до устните на другия. Няма абсолютно никаква прилика с любовна целувка. Ако целуна така мъжа ми, ще си помисли, че не го желая вече  Laughing  Това е абсолютно нееротична и нелюбовна проява на близост. Но е проява на голяма близост, на мене ми става мило от такава целувка от близките ми.

Хората са различни. В рода на мъжа ми пък не се целуват, не винаги се прегръщат и като се запознавахме, ми се представиха на фамилия - всичките бяха Стоянови  Laughing  Не че са студени или че не ме приемаха нещо, просто са различни. Имат различни обичаи. Пеят на маса примерно  Peace

Понякога целувам синовете си по устата. Без никакви сексуални помисли  Sick  Да си дам ли адреса да сигнализирате службите?!

# 247
  • Мнения: 743
Като всяка майка,обожавам да целувам малкото си дететнце,навсякъде,рядко и по устичката.Не знам кога точно,но си мисля,че ще дойде моментът,когато ще усетя че не е вече редно това,заради него,не за мене,и ще се въздържам.Има хиляди начини да покажеш обичта си,дори само с очи,но физическият контакт е също необходим.

Чудя се,какво ви носи тази половинсекундова целувка по устните newsm78!?Случвало се е и моят баща да ме целуне по устата,но е толкова мигновено,че изобщо не мога да сравня чувството с това,което усещам когато силно и продължително ме прегърне и ме помилва...За мен,тази мигновена целувка е по-скоро част от другите неща, които прави човек когато се радва от срещата с другия,но изобщо не е най-важната,и няма защо да й се отдава такова значение.

# 248
  • Мнения: 7 474
Ако от една мигновена целувка между родител и дете някоя от страните усети и най-малък полъх на нещо сексуално, значи е за лечение. Не вярвам нормален човек за изпита възбуда от родител или детето си. Учудвам се, че има хора, които даже си го помислят  ooooh!

# 249
  • Мнения: 55
Чудя се,какво ви носи тази половинсекундова целувка по устните newsm78!?Случвало се е и моят баща да ме целуне по устата,но е толкова мигновено,че изобщо не мога да сравня чувството с това,което усещам когато силно и продължително ме прегърне и ме помилва...За мен,тази мигновена целувка е по-скоро част от другите неща, които прави човек когато се радва от срещата с другия,но изобщо не е най-важната,и няма защо да й се отдава такова значение.

Именно. Изобщо не бива да й се отдава чак такова значение. Не е по - различна от целувка по бузите и е по - скоро нещо като ритуал. Когато брат ми беше малък го целувах по устата, защото го намирах за най - сладкото място, с времето се е превърнало просто в навик. Снощи се замислих, че лели, чичовци, братовчеди, приятели и двамата дядовци и едната ми баба винаги съм ги целувала само по бузата. Единствено другата ми баба, тази с която съм наистина близка и обичам страшно много я целувам също по устата. Ако не беше темата никога нямаше да се замисля, дори не ми е правело впечатление, че целувам различните хора по различен начин. Но явно на подсъзнателно ниво целувката по устата е запазена само за най - близките и обични хора. А това, че тя е само част от нещата, които се правят, когато човек се радва от срещата с другия - така е. Simple Smile

# 250
  • Мнения: 59
Аз нямам еднозначен отговор.
Зависи от семейството.В моето не сме се
целували,но като видя други да го правят,
ми става приятно.За сексуалния смисъл,който
някои влагат останах ей така. Shocked
И през ум не ми е минавало.
Между другото,аз съм от тези,които наистина
искаха да се омъжат за татковците си.Гледана съм с много любов
от нашите. Peace

# 251
  • Мнения: 698
Както писах по-горе, целувката е послание. Затова има различни видове целувки. Иначе всички щяхме да се целуваме само по устните, така е по-приятно. Да не бъркаме посланията.
Ще ви разкажа една историйка, за да разведря малко атмосферата, че доста се скарахте.
Преди време - две-три години - съпругът ми ме запознава с едно момиче, с което работят по някакъв проект. Много се изумявам, когато тя на срещата го целува по устните, а после много мило се запознава с мен. / А тя - много секси./ /И аз не съм лоша  Wink/ . Изумих се, но не казах нищо дори след това, защото цялото й останало поведение беше приятелско, приятно и подходящо за случая. Изясних си нещата, когато я видяхме следващия път, и тя веднага ме целуна по устните. Видях, че прави така с всичките си приятели и познати. На мен не ми пречи, но можеше да попадне на ревнива съпруга  Naughty, така че,по-освободените, внимавайте с посланието в целувката. И няма нужда да се захващате с тълкуванието на моята история, с момичето сме добри познати и винаги се радваме да се видим и да се целуваме Joy

# 252
  • Мнения: 743
Както писах по-горе, целувката е послание. Затова има различни видове целувки. Иначе всички щяхме да се целуваме само по устните, така е по-приятно. Да не бъркаме посланията.
Ще ви разкажа една историйка, за да разведря малко атмосферата, че доста се скарахте.
Преди време - две-три години - съпругът ми ме запознава с едно момиче, с което работят по някакъв проект. Много се изумявам, когато тя на срещата го целува по устните, а после много мило се запознава с мен. / А тя - много секси./ /И аз не съм лоша  Wink/ . Изумих се, но не казах нищо дори след това, защото цялото й останало поведение беше приятелско, приятно и подходящо за случая. Изясних си нещата, когато я видяхме следващия път, и тя веднага ме целуна по устните. Видях, че прави така с всичките си приятели и познати. На мен не ми пречи, но можеше да попадне на ревнива съпруга  Naughty, така че,по-освободените, внимавайте с посланието в целувката. И няма нужда да се захващате с тълкуванието на моята история, с момичето сме добри познати и винаги се радваме да се видим и да се целуваме Joy

Странно ми е.Чудя се,какво си е помислил мъжа ти първият път ,когато го е целунала.Не мога да разбера наистина,как така запознава се с някого и от следващата среща вече го целува по устните....С тези целувки,дето ги раздава наляво на дясно,доста историйки има,сигурна съм......Това май вече не е по темата.

# 253
  • Мнения: 5 710
Както писах по-горе, целувката е послание.

точно така  Grinning
целувка на ръка има послание, целувка по бузата има послание, целувка по устните има послание.
невербална комуникация, мдам.

аз пак да попитам - целувката по устните на детето само право на родителите ли е, или може и баби, дядовци, лели, чичовци , братовчеди и който друг близък  реши, че товае в реда на нещата да го прави?

# 254
  • Мнения: 4 166
Леле голяма полемика се е заформила  Grinning целувайте се на воля, щом така ви е угодно, обаче защо се дават примери за целуване на бебета и деца, като темата е за възрастен мъж и майка му? И в моето семейство понякога наблюдавам от този тип ''Хрушчови'' целувки - лека и бърза целувка по устата между възрастни, обикновено по време на здрависване (случва се, ако двамата целуващи се, не са се виждали много отдавна. Така да се каже - официална история Laughing) Да си обясняваме ''нормалното'' е трудна работа, обикновено става дума за общоприетото. За мен също е странно зрял мъж и майка му да се целуват в устата - не бих си помислила че имат скрити еротични помисли, а че майка му е твърде властна и обсебваща, а пък той.......Знам, че е трудно да откажеш една майка да се държи с поколението си, като с малки деца, обаче според мен се налага в един момент. Самата природа е задала такъв тип ''отпор'' на майчината любов, много добре си спомням мои съученици (момчета) как се притесняваха, изчервяваха и дърпаха от настъпателните си майки, които се опитваха да ги докопат с целувки на празник в училище (примерно 8 март). Та смятам е съвсем естествено да се целуват децата по устата, но с подрастващи младежи, нещата стоят по друг начин за мен. Съгласна съм, че всеки жест, докосване, целувка си имат своя подтекст - не го подценявайте. Да се целува вече зрял мъж в устата не ми е еротично от страна на майката, посланието ми е - за мен не си пораснал, за мен си още бебе. Ами оставете ги тези мъже да пораснат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт