Второ плакнене в пералнята?

  • 10 884
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 194
Задължително ми се случва, когато пера пердетата.
Даже и по два пъти.
Иначе остават кълбета пяна на вратата на пералнята.

# 16
  • Мнения: 441
Минах на течни препарати поради тези причини. Изключително доволна съм. Няма никави петна по дрехите.
Носиш по малко (в пазарската чанта), купуваш по рядко т.к. използваш една капачка.

# 17
  • Мнения: 1 176
И аз пера само с течни препарати, но често пускам второ плакнене - особено за хавлии, чаршафи, завивки, пердета, якета. И дрехите на малкото ми дете задължително изплаквам два пъти. Не слагам много препарат, изпира идеално дори и да е в минимално количество, но въпреки всичко, както писах по-горе - някои неща ги пускам с допълнително изплакване.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Никога не съм го правила.

# 19
  • Мнения: 5 207
Не пускам допълнително изплакване. Ако видя, че има много пяна, пускам "интензивно изплакване", при което пералнята налива повече вода, но ми се е случвало два-три пъти досега.
Шушлекови якета пера само с течен препарат и то слагам 25 мл. Изплакват се добре и не остават бели следи, както от праха.
Омекотителят наистина пресича, но каква полза, като прахът пак си остава? Няма пяна, но не е премахнат изцяло, което е и целта на плакненето.

# 20
  • Мнения: 1 466
Пускам допълнително плакнене само за пердета. Все забравям, че за тях трябва да сложа по-малко прах и пералнята ми се запълва с пяна, която от едно плакнене не се премахва.
Иначе за дрехи и завивки не ми се е налагало.

# 21
  • Мнения: 1 311
Пералнята ми има опция да използва повече вода при плакнене. Стои си включена от момента, в който пуснах пералнята за първи път. Понякога я пускам да изплакне и центрофугира втори път.

# 22
  • Мнения: 6 713
По принцип и аз пера с течен препарат за пране, но на дечко дрехите пера с прах, тъй като друго няма или поне аз не знам освен прах за пране. newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Много често ми се случва.
Колкото и малко прах да сложа, все имам чувството, че остава по дрехите.

Peace Все едно аз съ, го писала.
Само да отбележа, че с течните препарати е малко по-добре, като изключим РЕКС.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
По повод на течните препарати искам да отбележа, че от редовното използване на такива пералнята ми мухляса и се върнах на прахообразните.

# 25
  • Мнения: 803
Пералнята, както всеки уред, има нужда от поддръжка и почистване. Всеобща заблуда е мнението, че щом чисти/пере/ означава, че си е чиста и тя. Независимо дали се използват течни или прахообразни препарати, дали е варовита водата, тинеста или перфектна, дали текстилът ви пуска много власинки или не...машината трябва да се поддържа. Едно почистване с препарат на няколко месеца е достатъчно.
По темата - приветствам допълнително плакнене при бебешко пране или алергични проблеми. Препаратите за пералня са много малка част от химията около нас. А козметиката, която нанасяме директно на тялото? Да не отворя уста за парфюмите или химията в храните...

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Пералнята, както всеки уред, има нужда от поддръжка и почистване. Всеобща заблуда е мнението, че щом чисти/пере/ означава, че си е чиста и тя. Независимо дали се използват течни или прахообразни препарати, дали е варовита водата, тинеста или перфектна, дали текстилът ви пуска много власинки или не...машината трябва да се поддържа. Едно почистване с препарат на няколко месеца е достатъчно.
По темата - приветствам допълнително плакнене при бебешко пране или алергични проблеми. Препаратите за пералня са много малка част от химията около нас. А козметиката, която нанасяме директно на тялото? Да не отворя уста за парфюмите или химията в храните...
Какъв препарат за почистване би препоръчал? Някой не много скъп?

# 27
  • Мнения: 4 916
По повод на течните препарати искам да отбележа, че от редовното използване на такива пералнята ми мухляса и се върнах на прахообразните.

Няма да е от течните препарати. Аз също използвам само течни от години, но такова нещо не се е случвало. Виж дали не остава някъде неизточена вода след края на цикъла и оставяй вратичката отворена, когато не переш.


... Препаратите за пералня са много малка част от химията около нас. А козметиката, която нанасяме директно на тялото? ...

Така е, но когато има проблеми, човек прави сметка на всяка единица химия и се лишава от омекотител, боди лосион и пр.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Не знаех, че има препарати за почистване на пералня.
За детските дрехи задължително пускам второ плакнене.
За нашите не винаги.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Искам да ви питам, вие пускате ли от време на време второ плакнене на прането в пералнята? Знам, че се хаби ненужно вода, но понякога имам чувство, че дрехите не са се отмили от праха, а хем винаги слагам ужасно малко от него и затова пускам още едно бързо плакнене!? newsm78 newsm78

От време на време, ама не аз, ами мъжът ми. Той твърди така, че не се изплакват хубаво тениските му.

Общи условия

Активация на акаунт