Един живот на пътя или "Аз копелета няма да гледам!"

  • 5 045
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Гледахте ли снощи новините?!
Аз ги гледах.
Стоя и си мисля колко трябва да си малоумен, за да си оставиш детето на пътя?!Поне до някой дом да го беше оставила, а тя на пътя!Ми може ли, питам аз?!Не й ли идва на ума, че има бездомни, гладни песове, например!
Че и интервюта дава, да я съжали човек!
Как една сълза не пророни за това дете!? Сякаш камък и падна от сърцето, като излезе от Районното!Толкова безгрижна...
Бащата казал, че копелета не иска!Супер, ама това дете като порастне и като чуе и види този репортаж, как ще се почувства?!Как?!
Медиите търсят сензация, но жертвата е единствено детето, а не майката, която иначе си има мобилен телефон, може да хойка напред-назад, но не и да си изгледа третото дете!
Ми да беше дала 20ст за презерватив, нямаше да има такива проблеми!
Защо не си остави някое от по-големите деца?!
И какви са тези нейни родители?!Аз бих изритала нея, но не и детето!Какво е виновно то?!
Направо откачих снощи и сега ще си пиша и до някоя медия!Да престанат да търсят сензации, а да вземат нещо да помогнат

# 1
  • Мнения: 883
Не съм го гледала този репортаж. Дай линк, моля те

# 2
# 3
  • Мнения: 1 325
Аз от този репортаж разбрах следното :
Първо бебчето е страхотно, наистина да ти скъса сърцето. Дано има късмет да му намерят скоро истинско семейство. А другите две дечица? Те как ли живеят, милите.
Второ, прокуратурата щяла да заведе дело за отнемане на родителските права на майката. Ми, супер. Месеци наред ще се влачи делото и през това време детето ще стои в някой дом. ако не е подписала декларация за отказ, но май първото изключва второто. После, тази жена има още две деца, тях какво ще ги правим??? Прокуратурата ли ще ги гледа. И как въобще решаваме подобни проблеми като всичко се прави в последствие и със силови методи.
А жени като тази винаги ще има. Няма какво да се направи.  Просто някой (Социалните служби, например, обществото, например, неправителствените организации, например) трябва да вземе адекватни мерки да предотврати подобни случаи. Защото като се обърне колата.....

# 4
  • Мнения: 955
"Наказанието за това престъпление е лишаване от свобода до една година, пробация или обществено порицание."

Е, това вече ме уби... #Cussing out
Тя горката не се посвенила да си хвърли детето, но от обществено порицание веднага ще си вземе бележка.
Каквато ни държавата, такива ни и законите #Crazy

# 5
  • Мнения: 702
Изпратих писма до БТВ и до НОВА ТВ.Текстът н аписмото е следният:


Уважаеми медии,

Пиша ви по повод майката, която остави детето си до мост в Пловдив.

Аз съм осиновено дете. Въпреки, че разбирам че това ви е работата, т.е.да търсите новини, сензации и т.н., считам че представения репортаж относно случая, е изцяло във вреда на детето. Причините за мнението ми са:
1.   В репортажа МАЙКАТА  е тази, която се представя като жертва, а всъщност жертва е ДЕТЕТО.
2.   Майката не е помислила нито за предпазни средства, нито за последствията от тяхното НЕ използване.
3.   Има достатъчно институции, където може да се остави едно нежелано дете, но тя го е оставила на пътя, като боклук.
4.   Не се е замислила дори, че може да бъде разкъсано от бездомни кучета, а най-вероятно и на това се е надявала, имайки предвид, че въобще не пролича разкаяние за постъпката й.
5.   Каква майка е тази, която даже не пророни и сълза за беззащитното си дете и отношението й по въпроса беше все едно, че не си е написала домашното?!

Социалното положение на много семейства е лошо, но те не си изоставят децата!
Не можем постоянно да се оправдаваме с държавата, затова че нямаме средства.
По мое мнение би трябвало да се отнемат родителските права и върху другите й две деца. Жена, майка, която оставя новороденото си бебе на улицата, не е най-подходящият вариант за родител на още две деца!
Като осиновено дете, се опитах да си представя, ако някога чуя от биологичните си родители, че не са искали да гледат копеле и затова са ме изхвърлили в контейнер, под мост или въобще са ме изоставили някъде, как ще се почувствам. А вие как ще се почувствате?!
Защо въобще се прави такъв репортаж?За да се покаже и оправдае безотговорността на една жена!?И един мъж!
Моля се единствено този репортаж никога да не достига до очите и ушите на това малко бебче!
Мисля, че вместо да вземате интервюта от тези майки, можете да помогнете много за огласяване начините на предпазване от забременяване и евентуално местата, където една майка може да бъде защитена и убедена, че може да се грижи за детето си.
Знам, че има такива центрове! И вие го знаете! Давайте гласност на тези неща, а не как един баща нарича детето си копеле и една майка се оправдава, че няма пари да го гледа!
А що се отнася до родителите на тази жена – няма думи!По – добре да си бяха прибрали детето и да бяха изгонили нея, а не да гонят и децата!
Простете за емоционалното и объркано писмо. Може би, ако имах повече време да обмисля нещата, които да напиша, щеше да изглежда по-добре, но такова време нямам, поради простата причина, че утре това дете ще бъде забравено от вас и от обществото, докато не се появи още някоя безотговорна жена, която да си хвърли бебето на пътя!

Може на някой да му се види тъпо, но това единственото, което успях да напиша, поради афекта си!

# 6
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
vagabond ,  Hug  Hug  Hug

За "майката" - просто нямам думи. За мен това си е съвсем съзнателен опит за убийство и съм съгласна с мнението на Маймуна, че наказанието за тази простъпка е просто... смехотворно.
За пореден път изказвам признателност на онези двете, благодарение на които аз съм майка, че поне са оставили моите деца в ръцете на медицински персонал и не ми се налага да се чудя как да обясня нещо толкова чудовищно когато питат.

От неспирните журналистически преследвания на сензационните репортажи, без да се съобразяват с нищо ми е дошло до  #2gunfire. Ама как за миг не си помислят преди да дадат нещо такова или най-нахално да снимат и да тикат микрофон пред устата на някой, който току-що е загубил близък човек?!?

# 7
  • Мнения: 91
Съжалявам, но така наречената "майка" за мен е просто един урод!  Naughty

# 8
  • Мнения: 955
мамчета и големи осиновени деца,
 Hug Hug Hug на всички, които в този момент се чудят как да си държат децата далече от телевизора, за да не им се налага да виждат този прототип на биосъздателката.
(признавам, че се чувствам облекчена, задето не сме в България)

# 9
  • Мнения: 702
Урод, урод, ама народа нея съжалява!Така бяха представени нещата, че едва ли не детето й е виновно, а тя горката нямала пари!Ама като ходи да се пляска с гаджето от училище сигурно не му е мислила много!

# 10
  • Мнения: 36
Писмото ти може да е всичко друго, но не и тъпо.Тъпа и грозна и безнадежна е ситуацията, която показват. Не съм го гледала предаването, когато е излъчено, но го видях от линка.При положение, че в момента висшите училища бълват социални работници и психолози, някой да е чул в болниците и ДКЦ- тата да работят такива и не само да работят, но и да се занимават с такива "майки".Болката ми е, че тази жена 9 месеца е живяла в обществото, между познати и роднини и не се е намерил човек да й каже, че не трябва да си изхвърля детето като...Няма да кажа боклук, защото то не заслужава. Да беше подала декларация за отказ, поне пътя му да е в някой дом, а не на някаква площадка.Освен това тя е ходила и в социалните служби, но явно никой няма сърце и душа наистина да работи за доброто на децата. А за телевизиите- нямам думи.В  момента май дестват на принципа "Дайте на народа хляб и зрелища", само че къде им е хляба?! И аз май доста емоционално приех нещата, но за съжаление смятам, че никой няма да обърне внимание или да спомене твоето писмо. Бог да пази детето и дано оттук нататък живота му е по- добър. Praynig

# 11
  • Мнения: 702
Изпратих си писмото до двете най-големи тв медии, но явно отговор няма да получа, затова сега мисля да го изпратя и д вестниците 24 часа и труд. Може пък там някой да се интересува от моето/нашето мнение!
Тя е говорила със социални и е казала, че ще си вземе детето и бащата е казал, че ще го признае. Уви, обаче не така се развиват нещата навън, когато излиза от болницата!
Аз не разбирам защо не го е оставила в някои социални служби или поне да се беше върнала в болницата, а го е захвърлила под някакъв си мост!?Това прост е убийствено жестоко!
И с какви очи погледна в камерата?!С какви очи въобще се показа пред обществото!Може би с надеждата, че някой ще я съжали!
Е, аз не бих могла!

Моята поне в болницата ме е оставила!

# 12
  • Мнения: 1 467
Жената е направила "най-тежкия избор в живота си"... е, вярно, че е постъпила лошо, но ще я смъмрят и ще си вземе бележка...
Това дете ще порастне и ще започне да се интересува от биологичните си родители и какво ще открие...

Абе по другите държави така ли си изхвърлят децата? И ако се случи какви са наказанията? Не може ли да се съди по някой европейски закон?

# 13
  • Мнения: 41
Потресаващо, тъжно... Поне да се беше отказала от детето си в болница...


Да кажа само, чисто юридически, как стоят нещата в Испания.
Изоставянето на дете от родителя е престъпление, наказуемо със затвор от 18 месеца до 3 години. Няма пробация, нито обществено порицание.
Ако изоставянето е изложило на опасност живота, здравето или физическата неприкосновеност на детето, наказанието е затвор от 2 до 4 години.
Един от последните случаи беше със смъртен резултат, тогава на майката беше предявено обвинение за убийство тъй като изпълняваше състава на по тежко престъпление.

# 14
  • Мнения: 128
Репортажът беше наистина възмутителен - толкова, че и аз изпитах благодарност към биологичната създателка на нашето дете, затова че го е оставила в родилното.

Общи условия

Активация на акаунт