Напикаването при деца на 4 годишна възраст ??

  • 6 072
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
До скоро и ние бяхме с памперс през ноща.Сам пожела вече да го махнем.Ставам през ноща да го изпишквам,но понякога се събужда мокър.

# 16
  • Мнения: 373
Хайде пак... да побутна темата  Rolling Eyes  не знам дали нещо много може да се измисли, но наистина имам нужда от някакъв съвет, надявам се че поне частично съм ви дала идея за ситуацията... Hug   
За това, дали  памперсите са махнати в неподходящ момент, незнам  newsm78  все пак бяха на две години,  тогава имаха и варицела и сами пожелаха да ги махнем ( то с тоя бебешки акъл тогава- сигурно не са го мислили сериозно, ама и аз съм една !  Laughing миии махнахме ги , поне не насила).
Сега - сериозно :
Довечера ще купя памперс -гащи - не съм купувала от две години вече , но това не се издържа  Tired , хайде дрехите през деня да се съберат половин или една пералня, ама като си намокрят де- що има по леглата ...еми ...за последните две седмици пера вече 6 пъти олекотените завивки  Rolling Eyes  зимата как ще я караме незнам !  ...сигурно като предната ....

P.S. Страшно съм ви благодарна за мненията и споделения опит, все някъде ще намерим и нашето решение!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Подсещай ги често да пишкат. Даже ги води до тоалетната. Измислете си някакво забавно название на процедурата. Или като състезание - кой ще напълни повече гърнето  Crazy
Моят син е ужасно разсеян и ако не го подсетя да пишка сутрин, по някое време скача и казва, че се е напишкал - в същност е само една капка, но явно му мокри и той много се паникьосва.
От малък съм му създала интерес към това да ми казва, че му се пишка - като дойдеше при мен и ми каже, аз веднага скачам и като клоун тичам напред-назад, викам "бързо бягайте, Боби ще пишка" и разни други такива... Винаги му е бил забавен този театър.
Успех!

# 18
  • Мнения: 2 331
Ако все още имат интерес към седалките за тоалетна, ще ти споделя ние какво правим.Когато единият е на тоалетната, а и другият иска, слагам седалката на леген/пасват си големините/ и се получава минитоалетна.И тока, като видяха, че не създават паника, постепенно се отказаха от идеята да ходят едновременно.Все пак вторият е "прецакан" и сега предпочита да изчака.

# 19
  • в Низината
  • Мнения: 705
Аз също знам, че до 5 години напикаването не се смята за проблем. Мисля, че не бива да се връщат към памперси, защото това ще доведе до обратният ефект.

# 20
  • Мнения: 984
Весенцето, първо искам да те успокоя, че напишването нощем до към петата годинка е нормално /както са посочили Герги и Не се сърди човече/ и не се възприема като проблем от повечето педиатри. Нито се дават лекарства, нито се правят изследвания. Разбира се, ако има индикации за емоционално разстройство, тогава - да, но ако детето играе, спокойно е през поне половината от будното време време, спи и яде нормално /без кой знае какви трудности/, значи всичко е ОК.

Та да предложа нещо, разбира се, ако е възможно да се организира и в градината:
На всеки час и половина - два часа се очаква да се е събрала урина за изпишване, което означава, че без детето да е дало индикации, че му се пиша, то може съвсем спокойно да го направи.
Слагате децата на всеки час и половина - два часа на гърнето за по минутка-две, колкото да се изпишат. Така ще предотвратиш и наакването, а в същото време се изгражда режим. Децата са на четири годинки, т.е. ще свикнат и ще търсят гърнето на по два часа.
Трябва да говориш в градината с лелята, защото само тя е в състояние да изпълни режима. Помоли я, ако трябва плати и допълнително, но я накарай да ги слага на гърнетата на по час и половина - два.
Дано съм ти полезна. Hug

Момичета не давайте лекарства срещу напишване - не е редно, особено ако децата са клинично здрави и го имате потвърдено от педиатър. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт