Ламинат......

  • 56 140
  • 194
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Тъкмо започнах да водя преговори да взимаме по-дебел паркет Simple Smile То не, че е лоша ма нали всичко е вързано за бюджета... Освен да го компенсираме с дебелината на подложката  newsm78

# 46
  • Мнения: 8 242
Mr. Green Тъкмо започнах да водя преговори да взимаме по-дебел паркет Simple Smile То не, че е лоша ма нали всичко е вързано за бюджета... Освен да го компенсираме с дебелината на подложката  newsm78
За мен това е по-добрия вариант Simple Smile
7-8мм си е напълно достатъчно за домашни условия..

# 47
  • Мнения: 8 999
Между 8 и 10 мм може да няма чак толкова очебийна разлика, но между 7 и 12 има. При това доста осезаема. А колкото е по-дебела подложката, толкова повече трака. Все пак подложката е пореста материя, в която има доста въздух - колкото повече въздух има, толкова по-силна е акустиката.
А за топлото и студеното - зависи колко ти е отоплено жилището. Вкъщи сме към ТЕЦ-а, ходим изключително боси целогодишно /без чорапи и пантофи/, не ни е студено на краката, а и килими нямаме. Навремето, като бях дете, вкъщи нямаше добро отопление /разни нафтови и акумулаторни печки, които явно не бяха достатъчни/ - та беше студено на пода, въпреки масивният дъбов паркет и дебелите персийски килими.

# 48
  • Мнения: 8 242
Между 8 и 10 мм може да няма чак толкова очебийна разлика, но между 7 и 12 има. При това доста осезаема. А колкото е по-дебела подложката, толкова повече трака. Все пак подложката е пореста материя, в която има доста въздух - колкото повече въздух има, толкова по-силна е акустиката.
А за топлото и студеното - зависи колко ти е отоплено жилището. Вкъщи сме към ТЕЦ-а, ходим изключително боси целогодишно /без чорапи и пантофи/, не ни е студено на краката, а и килими нямаме. Навремето, като бях дете, вкъщи нямаше добро отопление /разни нафтови и акумулаторни печки, които явно не бяха достатъчни/ - та беше студено на пода, въпреки масивният дъбов паркет и дебелите персийски килими.
Подложките не само от порести материи  Wink

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Rolling Eyes Я, кажете сега за подложките  Mr. Green
Аз също съм си разсъждавала по въпроса, че с някаква по-плътна материя не би трябвало да кънти, но до сега не сме разпитвали по магазините какво точно се предлага  newsm78 Някак приех, че ще има това, което търсим и...
А относно топло и студено... не се притеснявам, защото след теракота... едва ли нещо ще ме стресне  Mr. Green А не харесвам прахосъбирачките - килими (колкото и да ми харесват на картинка  Mr. Green )

# 50
  • Мнения: 1 850
За качество и износоустойчивост не мога да дам мнение, от три седмиции сме с ламинат.1ви впечатления - красиво е,лесно се поддържа.
Може би твърде светъл цвят избрах, но аз си имам слабост към бели подове и стени.
8 мм, клас 32 А, Castello на Krono.

Много е важно и на какъв монтажист ще попаднеш, ние за съжаление не случихме с такъв.На места направо си скърца ламината  Confused Иде ми да хвана , да го разглобя и на ново да го поставя.
Как не го изгоних този младеж не знам.През цялото време мрънкаше, защо сме били с 3 кабела за криене, защо сме поръчали запечатващ гел за сглобките - много го бавело това..  ooooh!

Ами ако ви е крив пода монтажника и замазка ли да ви направи???

Ето как си наредих аз паркета:
http://prikachi.com/files/1212138x.jpg
То е много лесно да се плюе, ама дали винаги е аргументирано...

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 11:45 от Versace_Dreamer

# 51
  • Мнения: 2 466
В къщи сме с естествен паркет в хола и трапезарията,с корк в детската и с ламинат в спалнята.В интерес на истината,спалнята я правихме последна и т.к е помещението,в което най-малко стоим направих компромис,за да сложим ламинат.Водеща беше и финансовата страна,естествено.Избрахме,иначе интересен цвят,шаренийка с дебелина 8мм-много студено държи.От всички настилки съм най-доволна от корка,има три пъти по-добра изолация от естествения паркет.Паркета ни се наду на места за съжаление,т.к сме на 1-ви етаж и не изчакахме достатъчно време да изсъхне запазката преди да го поставим.Факт е,че паркета се драска.

# 52
  • София
  • Мнения: 462

Ами ако ви е крив пода монтажника и замазка ли да ви направи???

То е много лесно да се плюе, ама дали винаги е аргументирано...

Лесно е и да се говорят глупости без да знаеш за какво става въпрос въобще  ooooh!

Ако кажа че подът ни е бил идеално гладък ще излъжа.1вият монтажист който дойде, каза , че е хубаво да се направи частична замазка на едно място по-малко от кв м.Там даваше денивелация около см.Направихме такава с теракол мисля , дойде шефът на фимата и каза че се налага да вкопаем стърчащи 5 мм кабели от контактите в пода или да направим цялостна дебела замазка ,защото на монтажиста НЯМА ДА МУ Е УДОБНО да си играе да изрязва дъските около проблемните места -  4 на брой.
Като чух за това , почти се бях отказала, и звъннах на въпросния да му кажа че се отказвам от ламинат и ще слагам мокет. Само дето не каза че е говорил пълни глупости за замазката и вкопаването, веднага определи ден в който да дойде монтажист да постави ламината.
Много се отлеснах , всъщност слърцането се появи на място на което нямаше и грам денивелация, дори допустимата от производителя.Отделно сложих и най-дебелата възможна подложка!
Просто ламинатът е поставен некадърно, от човек който се държеше все едно без пари е дошъл да ми работи.

# 53
  • София
  • Мнения: 794
Хайде и аз да си покажа ламината  Mr. Green

http://media.snimka.bg/5244/016743829-big.jpg
http://media.snimka.bg/5244/016743834-big.jpg
http://media.snimka.bg/5244/016743831-big.jpg

На Tarkett е, клас АС4 дебелина 8 мм., сложихме 3 мм. подложка. Сами си го наредихме, наистина лесно се оказа. Малко в повечко ми оранжевее, в магазина го гледах на лошо осветление, искаше ми се да е една идея по-светъл, но здраве да е и така си го харесвам.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Много симпатичен цвят  Peace Какъв точно се води?
Как усещаш тропането с тази подложка?

# 55
  • София
  • Мнения: 794
В неделя приключихме с реденето и още незнам как е, все още не живееме в апартамента. За подложката избрахме 3 мм., защото ни казаха, че по-дебелата подложка слягала под тежките мебели и ламината се изкривявал, но дали е така...
Цвета и аз незнам какъв се води. Серията е Woodstock номера е осемстотин и нещо. Ако те интересува вечерта ще погледна и ще пиша. От Карпетмакс го взехме.

# 56
  • Мнения: X
Ние мислим да слагаме ламинат за хола сме решили да е тъмен.
Мислим за нещо такова

или за нещо такова

# 57
  • Мнения: 2 466
Дяволски чаровна,нашият е подобен на първия,показан от теб на снимка.Но,като че ли нашият е малко по-шарен. Peace

# 58
  • Мнения: 5
Хайде и аз да си покажа ламината  Mr. Green

http://media.snimka.bg/5244/016743829-big.jpg
http://media.snimka.bg/5244/016743834-big.jpg
http://media.snimka.bg/5244/016743831-big.jpg

На Tarkett е, клас АС4 дебелина 8 мм., сложихме 3 мм. подложка. Сами си го наредихме, наистина лесно се оказа. Малко в повечко ми оранжевее, в магазина го гледах на лошо осветление, искаше ми се да е една идея по-светъл, но здраве да е и така си го харесвам.

lo80 има ли шанс, да разбереш номера или името на твоя ламинат
благодаря ти предварително  bowuu

# 59
  • София
  • Мнения: 794
Има, има Simple Smile
Този, за който питаш е на Tarkett Woodstock 832, Дъб Шерууд 8154218 - 8 мм. От Карпет макс го взехме, цената му е 24,90 лв/м2.

В детската и спалнята взехме пак на Таркет, същата шарка, същата цена, но една идея по-светъл, ето го. Той се води Woodstock 832, Дъб Чорт 8154217 . Ей ги тук наложени един върху друг за сравнение, но апарата ми е много кофти и изкривява цветовете.

Общи условия

Активация на акаунт