Новите ви книги - 4 част

  • 50 989
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
# 136
  • Мнения: 2 401
Лу, този филм по книгата ли е? http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=190022&hit=1

Богатият индустриалец Хенрик Вангер предлага на Микаел Блумквист едногодишен договор срещу огромен хонорар, ако успее да разгадае мистерията с изчезването на любимата му племенница Хариет. Микаел Блумквист е разследващ журналист, разкрил ред скандални случаи и несправедливо осъден за клевета заради написана от него изобличителна статия срещу могъщ шведски финансов магнат. Заедно със суперхакера Лисбет Саландер – млада, кльощава, татуирана и регистрирана като психопатка, сега работеща в детективска агенция, попадат в кръговрат от динамични събития и драматични изпитания, в свят на семейна омраза и финансови скандали, в който бродят убийци-психопати.

# 137
  • Мнения: 843
"  Звездни дневници"  Ст. Лем , поредно издание.. и много му се радвам, че до сега в  къщи беше само на руски. 









# 138
  • Мнения: X
"Антихриста" на Амели Нотомб.
Реших, че Живак не ми е достатъчен, за да придобия ясна представа за творчеството й.
Но "Антихриста" ми се стори адски наивна. Същевременно и много истинска, защото част от чувствата съм ги изпитвала и аз някога. Струва ми се, че през цялото време пише за себе си. Темата за женското приятелство и привързаност вече й се повтаря. Другите книги не мога да ги намеря, за да разбера дали не присъства и в тях.

# 139
  • Мнения: X
Лу, този филм по книгата ли е? http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=190022&hit=1

Богатият индустриалец Хенрик Вангер предлага на Микаел Блумквист едногодишен договор срещу огромен хонорар, ако успее да разгадае мистерията с изчезването на любимата му племенница Хариет. Микаел Блумквист е разследващ журналист, разкрил ред скандални случаи и несправедливо осъден за клевета заради написана от него изобличителна статия срещу могъщ шведски финансов магнат. Заедно със суперхакера Лисбет Саландер – млада, кльощава, татуирана и регистрирана като психопатка, сега работеща в детективска агенция, попадат в кръговрат от динамични събития и драматични изпитания, в свят на семейна омраза и финансови скандали, в който бродят убийци-психопати.

Гледах точно този филм днес. Интересен е, но и аз се чудех дали не е по въпросната книга.

# 140
  • UK
  • Мнения: 1 938


Полудяла съм да чета Харуки Мураками, но след "Норвежка гора" и "Кафка на плажа", които ме оставиха без дъх тази ми идва малко по-лека и по-малко хипнотизираща. Освен това е значително по-тънка.

Подариха ми днес "Елегантност: Пълно ръководство за всяка жена, която иска да бъде добре и подходящо облечена при всякакви случаи"  на Женевиев Антоан Дарийо, но е на италиански, не можах да намеря снимка на българското издание, но мисля, че е на Бард.

# 141
  • Мнения: 5 370
Лу, този филм по книгата ли е? http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=190022&hit=1

Богатият индустриалец Хенрик Вангер предлага на Микаел Блумквист едногодишен договор срещу огромен хонорар, ако успее да разгадае мистерията с изчезването на любимата му племенница Хариет. Микаел Блумквист е разследващ журналист, разкрил ред скандални случаи и несправедливо осъден за клевета заради написана от него изобличителна статия срещу могъщ шведски финансов магнат. Заедно със суперхакера Лисбет Саландер – млада, кльощава, татуирана и регистрирана като психопатка, сега работеща в детективска агенция, попадат в кръговрат от динамични събития и драматични изпитания, в свят на семейна омраза и финансови скандали, в който бродят убийци-психопати.

Не съм Лу, но това е филмът по книгата.

За момента просто чета и все още не мога да навържа отделните частички от пъзела.Но то и нямам много време за четене,я.

# 142
  • София
  • Мнения: 5 832
Купих си "Дракула" на Брам Стокър с вестник Труд   Grinning
Също съм си поръчала и чакам да ми доставят - "Скитница" на Стефани Майър и "Тайни няма" на Нора Ефрон.



Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 09:46 от Amidala

# 143
  • Мнения: 126
Аз преди няколко дена си купих книгата "Нефертити"
 http://www.books.bg/books/31/127935.html
Още не съм почнала да я чета. Някой случайно да я е чел вече и да даде коментарче дали си заслужава  Thinking Да знам дали да я започвам изобщо  Laughing

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 14:19 от Беки

# 144
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Минзухар, точно този е филмът по книгата.

Но мен ако питаш първо я прочети и после гледай филма Laughing

# 145
  • Мнения: 566
"Повелителят на мухите" на Уилям Голдинг...Много интересна книга,малко тежка.Ако харесвате сериала "Изгубени"...само че е малко по-брутално, и е само с деца,и няма никакви паранормални неща(богове,движещи се във времето острови)...няма и момичета...Всъщност различно е от "изгубени"...май само че са на остров е същото...  Embarassed ...Определено я препоръчвам!

# 146
  • София
  • Мнения: 3 064


В интерес на истината, това е първата книга от Орхан Памук, която чета. Снощи я започнах и едвам се насилих да загася лампата към 2ч.

# 147
  • Мнения: 296
Последната книга, която прочетох е "Отровителят от Птах" на Пол Дохърти, която е приятно развлекателно четиво, ако харесвате исторически кримки. Сега чета последната японска загадка  Simple Smile

# 148
  • Мнения: 3 576
Последните, които още не съм ги почнала са:


Сериала ми е страшно интересен и реших да се пробвам с книгата.

и

Ако ми хареса, ще поръчам и останалите от поредицата.

# 149
  • София
  • Мнения: 175
Току що си купих това http://www.club.bg/news/index/nid/264302  Heart Eyes Започвам я веднага..

Общи условия

Активация на акаунт