Новите ви книги - 4 част

  • 50 993
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • На точното място
  • Мнения: 298
Не мога да не спомена, че в момента чета "Трима мъже в снега" - Кестнер. Така не съм се смяла отдавна а съм едва на 50 стр. Благодаря на който я препоръча /вече не помня  newsm78/ Hug

# 91
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
А на мен Историкът ми беше хипер скучна, така и не я довърших май ( сигурно са 5 книгите през целия ми живот, които не съм дочитала до ркая).
И аз, и аз като тебе.
Дори съм готова да я подаря някому, ако има интерес. Сериозна съм.

И аз ще се присъединя към вас. Мисля, че книгата можеше спокойно да бъде наполовина и щеше да мине в графа хубаво четиво.

# 92
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен..... много хубави иде си откраднах за четене от този форум и в момента чета Кафка на плажа.... не е лоша, много е странен от едно действие преминава в друго...препоръчвайте ми някоя друга книга на Харуки...........

Замислям се за Бегбеде и Шмит.... но може би на по късен етап

# 93
  • Мнения: 803
Не мога да не спомена, че в момента чета "Трима мъже в снега" - Кестнер. Така не съм се смяла отдавна а съм едва на 50 стр. Благодаря на който я препоръча /вече не помня

Да, прекрасна книга, за "съвременния капитализъм". Кестнер не е много познат с "недетските" си романи. А са така свежи! Препоръчвам ти, ако не си чела, неговото "Презгранично пътуване"

# 94
  • Мнения: X
Някакви отзиви за тази книга?

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=400



Ако някой я има и не иска да си я пази, бих я взела на половин цена.  Peace

# 95
  • Габрово
  • Мнения: 311
Замислям се за Бегбеде и Шмит.... но може би на по късен етап
Бегбеде - "9.99", препоръчвам  Peace

А аз приключих "Вино от глухарчета", започнах я заради препоръки из форума. Не ми хареса. Наистина те връща в детските лета, наистина събужда някаква носталгия към миналото време. НО.. Не успя да ме грабне  Peace

# 96
  • Мнения: 4 916
Някакви отзиви за тази книга?

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=400



Ако някой я има и не иска да си я пази, бих я взела на половин цена.  Peace


Съпружеското тяло я чете в момента - описание на преследването на евреите в Русия и Полша. В никакъв случай не била развлекателна книга, а по-скоро за хората, които имат интерес към Втората световна война и изследването на Холокоста. Трудно се четяла, вкл. защото пряката реч не е изнесена на нов ред, а е вътре в текста.


ПП - нареждам се в списъка на отегчените от "Историкът". Само диска си заслужаваше, а съм го забутала някъде.

# 97
  • Мнения: X
Предположих, че не е развлекателна, от рецензиите. Ще чакам за отзиви, като я прочетете.

# 98
  • Мнения: 660
точа се на новата на Дюрас ,както и на Юрсенар , и на Джани Родари за малкия , и на 33-те стратегии на войната , иииии.... Ама първо да "наточа" джоба и ще се похваля.

# 99
  • Мнения: 925
А как се казва новата на Дюрас? Аз имам "Любовникът от Северен Китай", но нещо не й е дошъл редът още.
А Юрсенар е много готина, нейните текстове са ми точно за есента някак си.  Кое от нея ще четеш?

# 100
  • Мнения: 15
Момичета,не знам дали е коментирано,но имате ли някакви отзиви за новата книга на Захари Карабашлиев "Кратка история на самолета" и за "Яж,моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт?

# 101
  • Мнения: 514
Не мога да не спомена, че в момента чета "Трима мъже в снега" - Кестнер. Така не съм се смяла отдавна а съм едва на 50 стр. Благодаря на който я препоръча /вече не помня  newsm78/ Hug

Аз също Hug

# 102
  • Мнения: 334
А аз приключих "Вино от глухарчета", започнах я заради препоръки из форума. Не ми хареса. Наистина те връща в детските лета, наистина събужда някаква носталгия към миналото време. НО.. Не успя да ме грабне  Peace

А аз я обожавах като дете! Може пак да я погледна Crazy

# 103
  • Мнения: 2 180
Момичета,не знам дали е коментирано,но имате ли някакви отзиви за новата книга на Захари Карабашлиев "Кратка история на самолета"

Обсъждахме я в предната тема, а аз ходих на представянето й във Варна. Аз лично харесвам автора, въпреки че е много мрачен в творчеството си. Самата книга е по-скоро сборник разкази, но стилът му е по-различен и не допада на всеки. Аз го обожавам, но майка ми не може да го чете /а тя чете много и различна литература наистина/.  Peace

# 104
  • Мнения: 133
Извинете за спама, но вие като едни хора ровещи по книжарниците, може би ще ми помогнете.
Търся книги на английският писател Джон Ръскин(John RUSKIN), може и на английски, само да е книжен формат.
Интересувам се от книгите "Modern Painters","The stones of Venice","The Nature of Gothic".
Не храня големи надежди, особено за последната,но ако някой ги е мяркал в българска книжарница, много ще ме зарадва.
Ако не ще ги търся другаде.

Общи условия

Активация на акаунт