Ски в Италия/Австрия

  • 72 590
  • 466
  •   1
Отговори
# 285
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 779
При мен си има места, зависи къде гледате...иначе луксозно ето Mountain Resort Gradonna Hotel & Chalets - Halbpension****, Kals am Großglockner 

# 286
  • Мнения: 4 814
не февруари, а края му към март точно, заедно с една седмица от март....

продължавам да разглеждам сайтове, но ще се радвам и на лични, ако трябва да споделите в коя вила/къща/шале сте отсядали вие за около 10-15 души?

Имай предвид, че края на март е католическият великден и съответните училищни ваканции в Австрия, Германия, Франция, Белгия и околностите. За февруари вече са ти казали за карнавалната ваканция.

Защо не пробваш някоя от т.нар. residences (така му викат по френски), което са нещо като апартаменти, ама има и такива за 6 души и повече. Аз миналата седмица резервирах за седмицата 19-26 март обаче за френските Алпи подобен апартамент (ние сме трима, ама искаме поне една отделна стая). Има си кухня, отделно има ресторант, където можеш да избираш между закуска, полупансион и пълен пансион, или пък изобщо да го игнорираш и да готвиш.

Мога да погледна в каталога какво предлагат за Австрия и да ти пиша на лични.

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
здравейте,
Мерси Нединка за предложението, аз не съм писала, че стана едно прехвърляне - едната група за австрия и друга за италия и аз се озовах вече с другата група за италия, които са почти на финал, но мен точно не ме кефи на 100% всичко и затова да си питам - Ортисей, Вал Гардена? Бива ли, имам една книжка пише хубави неща за Вал Гардена, че има и височини до 3800 метра, което е доволно, ние мин. година в Двете Алпи карахме по глетчера с кеф, но все имам чувството, че нищо няма да ми хареса след тях...настроила ли съм се, просто си обичам франция пред другото ли..не знам!

Та, отзиви за Вал Гардена, в ортисей ли се спи, там ли са най-интересните лифтове, виждам, че всичко е уж свързано, че има чар градчето...Ако сте спали там, препоръка - шале, апартамент за 9?
Дати 16.01! То не остана, добре, че не е никакъв сезон, та е и по-евтино и се намира свободно..

 bouquet

# 288
  • Мнения: 743
Josefin,

Ортизей е рай за скиорите, не знам какво повече може да се иска,красиви пейзажи, спорт,чудна храна,страхотни структури  обслужвани от културни и възпитани хора, всичко функционира перфектно,не е за вярвяне  че е Италия

Пистите са много добри,винаги има слънце и загарът е сигурен, не съм намерила достоен съперник на това място из Алпите, а съм ги обходила надлъж и шир.
има много места за спане според финансите, намирам го елегантно но не снобарско място,прекрасно във всеки сезон,много живо и винаги има интересни събития

http://www.valgardena.it/en/val-gardena/villages/ortisei/

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благодаря, много полезно, надъхвам се  Joy

Прегледах този сайт...продължавам да преглеждам. Вие къде сте спала?

Казвате не сте намерила достоен съперник - дори в Швейцарските алпи и френските? Имам огромно желание за швейцария, за франция отново, някак там алпите са ми по-необятни, по-високи, огромни....докато австрия и италия са ми по-бутикови, чаровни...това разбира се е мое усещане и може да греша, чета в момента книжката, добри думи са за Вал Гардена като цяло!


# 290
  • Мнения: 743
Ами аз не покорявам върхове,съответно добри ски писти,приятно място за разходка ,заведения и нощен живот са ми идеалът за зимна ваканция,а Судтиролът е като картичка,там дори кравите имам чувството че са сложени за снимка,толкова е живописно.
Няма нищо общо с останалата Италия,официалният език е немският или там местния австрийски диалект и гордо се наричат австрийци,на италиански комуникация не става.
за спане трябва да си избереш от сайта,но всичко е на ниво, няма опасност от евентулани тарикати да те излъжат(на юг е в реда на нещата), хората са много коректни и някак аристократични като култура,възпитание и обноски по обясними причини(един съвременен римлянин до тях простее до безкрай например,нищо че е симпатичен Grinning)

# 291
  • Мнения: 9 052
Без кола не знам как става. Ние гледаме основно следните неща: близо до писта , за д ане търсим всек иден паркинг, да има удобно място за паркиране , и да има хубава и добре обзаведена кухня. Много е готино ако има и камина (правят ги като посредата на стаята обиколена с нещо като миндер / пейка).

# 292
  • Мнения: 4 814
здравейте,
Мерси Нединка за предложението, аз не съм писала, че стана едно прехвърляне - едната група за австрия и друга за италия и аз се озовах вече с другата група за италия, които са почти на финал, но мен точно не ме кефи на 100% всичко и затова да си питам - Ортисей, Вал Гардена? Бива ли, имам една книжка пише хубави неща за Вал Гардена, че има и височини до 3800 метра, което е доволно, ние мин. година в Двете Алпи карахме по глетчера с кеф, но все имам чувството, че нищо няма да ми хареса след тях...настроила ли съм се, просто си обичам франция пред другото ли..не знам!

Та, отзиви за Вал Гардена, в ортисей ли се спи, там ли са най-интересните лифтове, виждам, че всичко е уж свързано, че има чар градчето...Ако сте спали там, препоръка - шале, апартамент за 9?
Дати 16.01! То не остана, добре, че не е никакъв сезон, та е и по-евтино и се намира свободно..

 bouquet

Отивай в Италия тогава - съмнявам се да е лошо  Joy Планина, чист въздух, природа - не може да е лошо.

Моите изисквания са да може да се стигне до съответното място без самолет и кола - със самолет пътуваме много често и имам чувството, че ще ми пораснат криле вече. А с кола ни е сложно заради детето, което изкарва в кола максимум 2 часа, при това ако заспи. Това изключва Швейцария и Италия. Другите изисквания са наложени - моето дете е с астма и по препоръка на педиатъра ходим на височина между 1500 и 2000 метра, което автоматично изключва Австрия - там пистите са нависоко, но самите хотели са на по-ниско. Иначе бях намерила идеалния хотел за хора с деца.

Така че отиваме във френските Алпи.

# 293
  • Мнения: X
Иначе бях намерила идеалния хотел за хора с деца.


Би ли споделила?

# 294
  • Мнения: 4 814
Иначе бях намерила идеалния хотел за хора с деца.


Би ли споделила?

Веднага - но да уточня, че става въпрос за малки деца като моето, т.е. има място, където да си оставиш детето и да отидеш например на разходка до Залцбург. Една приятелка редовно ходи с двете си деца там и много ми го препоръча. Аз не съм ходила и вероятно няма да ме огрее.

http://www.kinderhotelpost.at/en/sports/active-in-winter/ski-resorts/

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Kinderhotels.co.uk там са всички.ние ходим лятото.уникални са. Бяхме в elmauhof  и ramsi. Заслужава си с деца!

# 296
  • Мнения: 21
Здравейте,
януари ще ходим на ски в Австрия, Цел ам Зее - Капрун.
И дочух, че имало някакъв нов закон, който забранявал транспортирането на ски В колата. Само в ски-багажник на покрива.
А нашата кола си е със специален ски-джоб вътре, но излиза, че няма да можем да го ползваме в Австрия.
Дали е вярно това  Thinking

# 297
  • София
  • Мнения: 121
Здравейте,
януари ще ходим на ски в Австрия, Цел ам Зее - Капрун.
И дочух, че имало някакъв нов закон, който забранявал транспортирането на ски В колата. Само в ски-багажник на покрива.
А нашата кола си е със специален ски-джоб вътре, но излиза, че няма да можем да го ползваме в Австрия.
Дали е вярно това  Thinking

Ако има такъв закон е нещо ново ние ходихме Януари в Австрия возихме ските вътре в колата никъде не сме имали проблем с това, в нашата кола даже няма специално място за ските.

# 298
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Минавам ежедневно покрай паркинг, който е под ски писта и гледам как се изтупват и си прибират ските в колите.

# 299
  • Мнения: 1 132
Понеже и на мен ми стана интересно, аз официална информация по въпроса не намерих. Моля, ако някой открие такава да я публикува тук Peace

Общи условия

Активация на акаунт