Проявяватели съобразителност в парка, спрямо спящите бебчета?

  • 4 778
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 467
Аз мисля, че която майка иска детето и да спи спокойно би трябвашо да се прибира у дома си за следобедния или даже сутрешния сън и да се съобразява с ритъма на бебето. Майката трябва да се нагласи към него, а не околните, чийто деца отиват в парка, за да се навикат, натичат и наиграят, както например не позволявам у дома ми.

# 16
  • Мнения: 860
Britt заповядай в нашата Морска и ще разбереш какво имам предвид- пейки далеч от голямото движение на хора, почистващи коли, метачки, поливащи коли, влакчета, люлки и играещи деца, и т.н. пейки от които и около които виждаш само храсти, море и толкова и някои минава от време на време. Това имам предвид под отдалечени.
Да, както казваш за тях може би това е близката пейка.  Simple Smile

Ескарина аз ако тръгна да се местя от пейка, на пейка може така само да обикалям като цветарка, и автоматично се превръщам в ходеща майка. А щом съм на тези пейки, то явно е заради детето не заради мен. И това дете е спало по тези пейки с майка си но.....уви сега беше с баба си и тя е забравила.

Тук става дума за тактичност, аз ли съм не тактична, че съм седнала на тези пейки на края на Морската или те че седнали до нас?! Има много майки, които се молят децата да заспят и те да седнат малко да отдъхнат/това за тях е почивка/ - защото вкъщи на крак, вечер безсъние, по цял ден разходки и игри разнообразие - е какви батерии да сложи тази майка за да издържи?! Слаба Богу аз го минах този етап, но пак казвам, може да се съобрази всеки, така както аз се съобразявам и другите мами. Не искам да става огромен проблем и спорна тема, просто искам да чуя и други как постъпват.

Mirama
Цитат
Като искате тишина, се прибирате в къщи...
Ето това изречение очаквах Simple Smile обаче не е ли малко крайно, ако ти си в тази ситуация и ти кажат като не ти харесва еди къде си стои си у вас......  не е ли малко крайно. Нали уж всички много разбираме другите и съчувстваме а в крайна сметка какво излиза....стой си у вас.

# 17
  • Мнения: 400
Не съм се замисляла........ Thinking Но и не ми харесва да се вра близо до други майки с бебета,ако се отнася за усамотено място с няколко пейки.Ще избера най-далечната пейка.
Дъщеря ми обича да спи на тихо,затова не съм си и помисляла да я извеждам в морската градина във времето й за сън.
и да те поправя-вилата е Буров,а не Бодуров Peace Wink

# 18
  • Мнения: 467
Danu-Ani, не е крайно мнението на Мирама. По-горе изказах същото без да съм я чела  Blush Не става въпрос да си седиш у вас, а да слагаш детето си да спи у дома, на спокойствие и след това да го водиш на разходка. Имам две деца и знам за какво говоря  Wink Така детенцето ти хем ще се наспи по-добре, хем след това ще е по-отпочинало. На никой не му е приятно постоянно да го будят.
Моля ви, когато мислите че някой прави грешка, вгледайте се първо в себе си  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 045
Съобразявам се доколкото мога,но парка не е санаториум.Който иска тишина да си търси такава на място което не е обществено.Те и бабичките като седнат на клюки са ми правили забележка, че децата им викат.Така че угодия на целия свят няма да правя.Който иска спокойствие да си изолира къщата и да си седи там. Peace
А като става въпрос за съобразяване моето дете е лакомо и посяга към чипсовете на другите деца,а аз такива боклуци не давам.Да взема да изхвърля на всички деца чипсовете ли?Ако всеки прави забележка за всичко което го дразни....интересно ми е дали няма да има по-дразнещи неща от това че някой не ви пази тишина?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 011
Не се съобразявам особено с това, че деца спят на обществени места. Мойто също спи и ако искам тишина се прибирам вкъщи или отивам на по-безлюдно място. Не очаквам 20-30 деца с майките си да обикалят на пръсти. Не забравяйте, че и нашите бебета ще пораснат и ще станат също толкова шумни като хлапетата, които тичат, викат и се гонят в парка.

# 21
  • Мнения: 860
uanda приемам корекцията, в бързината май направих бърза аналогия с друга фамилия Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 447
Не мисля,че някой е длъжен да се съобразява с моето спящо бебе...След като съм излезнала навън съм поела риска да ми събудят детето и избора си е мой...

# 23
  • Мнения: 22 523
Danu-Ani, не, не смятам, че е крайно мнението ми. Не може да очакваш на място, на което се предполага децата да играят, някой да ти пази тишина.
Аз също имам дете, и както казах вече също е спяло на вън.
Никога не съм си и помисляла да седна на някое отдалечено място, спи си в цялата лудница с всички викащи деца.
Когато ми е ставало неприятно, просто съм ставала и съм се премествала някъде другаде (в много редки случаи).

Винаги съм предпочитала да се приберем в къщи, за да спи, хем спи по-спокойно, хем повече време.

# 24
  • Мнения: 860
Не се съобразявам особено с това, че деца спят на обществени места. Мойто също спи и ако искам тишина се прибирам вкъщи или отивам на по-безлюдно място. Не очаквам 20-30 деца с майките си да обикалят на пръсти. Не забравяйте, че и нашите бебета ще пораснат и ще станат също толкова шумни като хлапетата, които тичат, викат и се гонят в парка.

Изобщо не го забравям този факт, че и тои ще порасне. Но когато иска да играе и да вика ще бъде при децата и сред неспящите бебета, не по безлюдните места само с мен, ще му е много по добре там където има и други деца, или поне където има хора и занимания -  люлки, парзалки и т.н.

GALQ79 никои не говори за чипсове, снаксове, солети и други подобни и забележки - парка не е училище или казарма. Става дума са съвсем друго нещо  - тактичност и съобразителност.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 337
със сигурност  и единствената свободна пейка да е, не бих се клюфнала с детето си, ако има спящо бебе.
Но на съседната пейка или през една бих седнала и бих оставила детето ми да си играе спокойно, без да правя забележки.

Ако детето не може да спи на звуци и шум, редно е майката да си го прибере и да му осигури нужното спокойствие, навън няма защо да очаква, че всички ще ходят на пръсти около тях.

Моето дете спеше предимно в движеща се количка...като откачена съм обикаляла, но никога не е имал проблеми със шумовете, може да спи на такива...ако му се спи и пищащи деца да има наблизо не биха му пречили....така че съвсем спокойно съм го оставяла да спи навън с часове....кога бутайки го...кога поспирайки за 5-10 мин.....но ако знаех, че нещо пречи на съня му и би го будило...просто щях да го прибирм да си спи в леглото.

Danu-Ani - може хората да са тръгнали за някъде били...да са се уморили и поседнали за малко....може просто детето да обича да се разхожда, а не да играе с други в лудницата...може много неща...тяхно право....няма алея или място отредено само за спящи бебета в никой парк, нито пък забрана за минаване и игра на будни деца.....
Ми ако беше минало куче и беше излаяло...какво на бесилото ли...че не пази тишина на бебето....

# 26
  • Мнения: 827
Аз се съобразявам , защото не съм егоист и не съм на принципа...
...Моето дете също спеше миналата година, но ...
Да пазя тишина на вън, за да не събудя някое бебе....хайде стига, моля ви се.
Като искате тишина, се прибирате в къщи...
И на мен ще ми е зле ама на Вуте също!!! ooooh!
Според мен не може някой да ми дава съвет да си седя вътре при положение че са малко дните в които детето ми може да диша чист въздух и да черпи витамин Д от слънцето аз да се прибера защото на никой не му пука какво има в количката и аджеба спи ли ТО?!
Някои хора все едно децата ги имат за даденост.Аз лично се старая максимално да осигуря комфорт, грижи и много любов на детето си та било то с забележка към някое невъзпитано дете!

# 27
  • Мнения: 400
uanda приемам корекцията, в бързината май направих бърза аналогия с друга фамилия Simple Smile
PeaceНабрала си...ядосана си-нормално Laughing Но не си трови душата с подобни терзания,че някой вдигал шум и не се съобразявал с нещо си...Всеки човек понякога неволно върши неща,които за друг ще са обида.Не можеш да промениш хората /не,че го искаш,де  Laughing/.
И тъй като децата ни са на една възраст,предполагам твоето също има установен режим за сън и ти знаеш в кои часове спи.По-добре да спи у дома,на спокойно и тихо,а след това /или преди това/ да излезнете на разходка.Аз поне така правя Laughing

# 28
  • Мнения: 2 447
.....
Някои хора все едно децата ги имат за даденост.Аз лично се старая максимално да осигуря комфорт, грижи и много любов на детето си та било то с забележка към някое невъзпитано дете!
Нищо подобно...И точно,защото искам да осигуря максимален комфорт на детето си да спи,а се прибирам вкъщи...Когато беше бебе и топ да гръмне да главата му нямаше да го събуди..Сега може да спи пълноценно само вкъщи,и му осигурявам пълноценен сън...Не очаквам някой,да се съобразява с това,че моето дете спи..

# 29
  • София
  • Мнения: 44 337
ladybebi - след като ще осигуряваш комфорт - в къщи в леглото....
не може да наречеш дете невъзпинтано, за това, че е на 2-3-5 години, навън е , будно е и му се играе....

Общи условия

Активация на акаунт