Как ги научихте да се завиват

  • 7 548
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 411
 Не съм го учила, когато му е студено си се завива сам или изобщо не се отвива, ако му е топло си спи развит. Чувалчета не съм ползвала, а откога се завива сам вече не помня - отдавана е. Рядко се случва да стана през ноща и да го завия.

# 61
  • Мнения: 455
Имаме два чувала,големи за 4-5 год. единият е купен от Джъмбо, като лека олекотена завивка са, с ръкави и крачолчета, закопчават се с цип от долу до горе. Слагам блузка с къс ръкав сега, но задължително с чувалчето, защото стаята ни е доста хладна, не се завива, измръзва и настива лесно. Едното чувалче го използвахме още на 2г., тогава беше и по-свободно за движенията, сега са по-обрани като широчина, но пак дават нужната свобода на крачетата. При нас проблема с отхвърлянето на чувалче-торба, беше точно в липсата на свободно двжение на краката.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 749
vnd

При нас това с щипките е все още успешно, ще видим колко дълго още... Много e досадно това с непрекъснатото отвиване...
Лошото е че аз махнах решетката и няма как да ги захвана

# 63
  • Мнения: 64
И двете ми деца спят с човалчета.

# 64
  • Мнения: 1 237
Като беше по-малка спеше с чувалче,сега и аз умалявам да я завивам през нощта. Tired

# 65
  • Мнения: 417
До началото на това лято спеше с чувалче,защото винаги се отвиваше, но в жегата лятото свикна без и сега не иска.Започна да се буди и да иска да идва при нас да спи, но защото сънувал лоши сънища. Доближих неговото легло, като махнах решетката до спалнята и сега е до мен. Сложих голяма олекотена завивка,но пак се отвива, но поне като е до мен ми е по лесно да го завивам. Тези дни мисля пак да пробвам да го слагам в чувалчето за по спокойно, въпреки че иска да е до мен...

# 66
  • Мнения: 1 234
Не съм го учила /незнам и как може да се научи това, де/, но като му е студено се завива. Като по-малък спеше в спален чувал. Не че няма нощи, когато го заварвам отвит, но не са толкова чести. А и по принцип спи на по-хладно, защото като му е топло и се отвива. Определено не прилича на мен, аз все още не съм се научила да се завивам  Crazy

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Никак. Докато беше по-малка (1-2год) ако се събудех и видех, че е отвита, още спеше в спалнята при нас я завивах. Откакто спи в детската се завива сама (много рядко-обикновено е отвита сутрин)

# 68
  • Мнения: 830
От есента до пролетта спи в чувалче, на лято и да се отвие не е фатално Peace

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ами няма как да го научиш да се завива...моят мъж е на 32г и още се върти като пумпал и се отвива... Crazy ако се събуди от студ се завива,ако не-си спи така...понякога като ставам за малкия,го завивам и големия... ooooh!
синът ми е същият-върти се във всички посоки и се отвива целия...спи с чували предимно.иначе се завива сам изключително рядко,спи си отвит..писна ми да бодувам по цяла нощ-дежурна по завиване,затова му слагам по-дебели дрехи или чувал и спи така...не виждам друго спасение от този проблем.

# 70
  • Мнения: 139
Да си призная не съм го учила,явно ме е видял как го правя и се завива сам от известно време Crazy

# 71
  • софия
  • Мнения: 2 543
Ами не го уча. Това не се учи. Просто ставам и го завивам. Колкото пъти трябва. Отделно, когато е много студено просто го слагам да спи с чорапи.
И аз така процедирам.

# 72
  • Мнения: 4 187
Не съм я учила, не знам дали може да се научи това  Rolling Eyes. Постоянно е отвита и все и е топло, а като стана да я завия, като и пипна крачетата ме втриса  Crazy. Понякога я намирам странно увита, в опит да се завие явно, но не особено сполучливо !

# 73
  • Мнения: 2 587
Не съм я учила-сама се е научила.Завивам я преди да си легна и я оставям(спи в отделна стая),ако се отвива - значи знае и да се завие после тъй като сутрин си е завита.Имаше един период преди когато ме викаше понеже й е паднала завивката на земята,но това беше за кратко.

# 74
  • Мнения: 2 478
Отскоро и моят син спи гол. Ставам да го завивам дерсетки пъти и при всяко събуждане пак е отвит. Противник съм на спането с чорапи и много дрехи, така че ми остава единствено алтернативата спален чувал. Но и дълбоко се съмнявам, че ще мога да го убедя да се пъхне вътре Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт