Радиопредаване за бременоста, раждането и първите дни...

  • 1 378
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
Ами...на мен не ми стана много ясно какви хора ще поканите, за да мога да преценя въпросите си, но сега се сещам за нещо, за което чувам противоречиви мнения: Нужно ли е през първия месец на бебето дрешките му да се перат само с домашен свински сапун. Ето, аз например имам вече двама племенници- с първия се процедира по този начин, а на втория дрешките се перяха в пералнята, с бебешки прах, отделно от останалите дрехи / с изключение на първото пране/.  И двамата нямаха проблеми. Та въпроса ми е: кой начин е правилния? Или и двата могат да се практикуват без притеснения?! baby_neutral
 

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ами...на мен не ми стана много ясно какви хора ще поканите, за да мога да преценя въпросите си, но сега се сещам за нещо, за което чувам противоречиви мнения: Нужно ли е през първия месец на бебето дрешките му да се перат само с домашен свински сапун. Ето, аз например имам вече двама племенници- с първия се процедира по този начин, а на втория дрешките се перяха в пералнята, с бебешки прах, отделно от останалите дрехи / с изключение на първото пране/.  И двамата нямаха проблеми. Та въпроса ми е: кой начин е правилния? Или и двата могат да се практикуват без притеснения?! baby_neutral
 

Веднага ще ти отговоря за сапуна... Домашният сапун се прави от мазнини и натриева основа (сода каустик, сода за сапун). Ако не е добре неутрализиран, той е много дразнещ, защото  дава силно алкална рекация, а нормално рН на кожата е 5,5 (леко кисело)
Ама човешките деца издържат на всякакви грижи... Да се надяваме, че изплакват много добре тези дрешки.
В пералнята не бива да се пере със сапун, защото полепва по нагревателя и съсипва пералнята.
Бебешките прахове са много по-щадящи, защото са неутрални и се разтварят по-добре, т.е. при изплакване се отмиват по-лесно.

# 17
Не, не са използвали сапун в пералнята! Joy Joy
Просто бяха им казали, че трябва да перат на ръка, със свински сапун през първия месец. Друг е въпросът, че само първата седмица беше така...После-с прах БЕБЕ. А малкия племенник -направо-с прах и в пералнята!!!! baby_neutral
Не племенника де Laughing, дрешките му! Laughing ...Получи се малка двусмислица! Embarassed Wink

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Вчера съвсем случайно го слушах предаването.
Добре беше Grinning
Много ме изненада реакцията на свекърва ми като д-р Йонов говореше за преждевременните раждания, а лекарката (съжалявам, но не запомних името й) обясняваше за възможните аномалии, рискове, изследвания и т.н. и коментара на свекито не беше особено ласкав Confused Иначе казано "Как могат да говорят така и за такива работи?"
Странни са тяхното поколение......леко малоумна работа Sick

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile)) ами то затова е предаването....да дава информация за възможни проблеми:)
Информацията не е навредила на никой....виж...липсата и понякога е фатална...

Общи условия

Активация на акаунт