Септември'09 - 50 - Чакаме Септемврийчета последни и се местим във "Родени"

  • 20 836
  • 601
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 2 150
И аз мия косата през ден.
Честито на MammaT, galatea72 и d34 bouquet Остана ли още някое бебче, което чакаме? Май всички се появиха вече.
Ох, моят младеж ми стопи нерви днес, направо съм се видяла в чудо вече Sad Не ще да спи и това си е... Наяде се, сменя му памперса и се почват мъките - скимти, мрънка, все е гладен. Давам му пак да яде и историята се повтаря Sad Добре, че го изведох до Южния парк за 2 часа, та тогава успя да поспи. Ама уви като се прибрахме пак се почна. Как може да е все гладно това дете? ooooh!

# 586
  • Мнения: 118
Тринити,Соникмерси,за отговорите,и аз днес сложих колана и ме заболя операцията,та затова питам Shocked

# 587
  • на Русе
  • Мнения: 358
slavip,
може ли Виброцил ,че и нашата го изписа ,ама прочетох на опаковката че е за деца над 1 година и не посмях да го дам.Аз капвам от Коларгола и има ефект.
Ами педи каза, че нямало какво друго да изпише за толкова малко дете, така че му капвам 3пъти х 1капка, но ефекта е временен Sad

# 588
  • Мнения: 655
MammaT, galatea72 и d34 ,честити ви бебчета-нека са ви живи и здрави и ви носят страшно много щастие  Hugна мамите-бързо възстановяване  newsm51

тринити,малкия е голям сладур  Hugхубавец като мама  yes
видях всики албумчета-ма много са ни хубави бебоците бе,да са ни живи и здрави /пу да не са им уроки/ love001

s0nic,казвам ти душко,пробвай със сешоара,няма да съжаляваш-поне малко дано ти помогне с коликите Peace

а пък и да кажа на всички които ги мъчат коликите-ГАДНИ СА СИ,НО НЕМА ОТЪРВАНЕпросто да си знаете,че леко ако ги кара детето си е бебето / капките помагат де/просто момчетата карат много по-тежко коликите,а момичетата понякога дори не ги карат  smile3521 /изобщо не хленчат де имам в предвид/

mama_Gaci за косичката-мием я всяка вечер и я разресваме с четка с естествен косъм,за да не се задържат мръсотийки по кожата на главата  Peace

tsveta,той бате нека си те подпира ,те и италианците си подпират кулата в Пиза  smile3532кажи му че колкото по-късно,толкова по-сладко ще му е  smile3521/кой ли ще ми повярва,кат всички мъже сега нямат търпение  newsm53 и протестират smile3512

alex99,ти в кой парк на Търново се рахождаш  Hug Grinning

цункам всички мамита и бебета с пожелания за спокойна нощ  Hug

# 589
  • Мнения: 365
Така като чета май само аз сменям памперса преди хранене. Това е по съвет на нашата педиатърка. Тя ми казаче е по-добре да го сменям преди кърмене, да мажа по обилно с кремчето против подсичане, което прави защитен пласт за следващите няколко часа. Това е с цел да не го прехвърлям преобувайки го и да провокирам повръщане след като се е наял, защото ако се случва често да повръща, това може да стане хронично. Така че от самото начало се сменяме по този начин и досега проблем с подсечено дупе нямам. А и ми е по-удобно като си заспи на цицата, да го прехвърля в леглото да си продължи съня.

# 590
  • София
  • Мнения: 110
Здравейте и от мен!
Първо да честитя бебчетата, които съм пропуснала тези дни.
albenapd, чопър, esperanca, Мария 27, pisenceto, Simbioza, pantera_v, gorbi, MammaT, d34, galatea72 да са ви живи и здрави малките слънчица, много да ви радват, да са спокойни бебчета!  newsm51 smile3525

Алекс1701 добре дошла и честито бебче! Hug

Тринити, мен също много ме е яд че не се запознахме лично в Шейново. А малкия е голям сладур на снимките, като мама  Peace Исках да те питам може ли да ми изпратиш тази снимка дето я направи преди да свалят бебчетата за изписването, трите в количката? Аз също снимах, но повече се вижда твоят малък мъж, ако искаш ще ти я изпратя.

А за коликите, нас ни почнаха на седмия ден и давам преди всяко хранене по една пипета инфакол и малко чайче от копър или анасон, редувам ги, единият ден е на едното, другият на другото. Отначало бяхме само на инфакола, на честно казано не видях ефект кой знае какъв, но откакто давам и чайче преди хранене доста се подобри положението, само пръцка и изкарва газове и не се свива, и си се наяжда добре и после спинка добре съответно. Ние се храним на четири часа точно, сам си изгради режима.

Киара, мила, наистина много време продължи вашата жълтеница, аз бях тази дето беше дала ампула витамин С, ако искаш пробвай, дори и да няма ефект при вас, поне няма да навредиш на бебчо. Стискам палци да се оправят нещата и да продължиш да си го кърмиш малкия сладур  Hug

Ние днес бяхме на първа консултация, пъпчето ни падна на 10тия ден, вече сме 3500 кг, а ни изписаха преди 10 дни-2950, и сме поръснали с един сантиметър. Жълтеницата ни е преминала, от 25тия ден педиатърката каза да давам вигантола по 2 капки.
Аз също сменям памперса преди всяко хранене и почти всеки път Алекс ми се отплаща, като осира пейзажа  Mr. Green и всичко правим по два пъти. А дупето го мия, не ползвам кърпички, педи каза че като сме си вкъщи е хубаво само с водичка да го мия, кърпичките навън.

Мама Гаци, ние косичката я мием през ден, по препоръка на педи.

Малко дълъг ми стана поста..

лека и спокойна вечер от мен    love001

# 591
  • Мнения: 365
Дидии, моят компютър (по незнайни причини) не ми чете снимките от Нокията. Ще пробвам обаче да ти ги пратя и дано твоят да ги чете. Дай e-mail на лични и утре ще се опитам да ги пратя.

# 592
  • София
  • Мнения: 2 150
TRINITI, и аз сменях памперса преди ядене, въпреки че педито ми каза да го правя след това. Само че така практически бебока си стои все осран, защото по време на яденето пак го пълни. Та затова реших да го сменям след ядене, но така само се разсънва и няма заспиване. Май пак ще си се върна на стария вариант, пък да видим...
Находката, пробвах го номера със сешоара и работи, за съжаление само временно, но пак е нещо. Ти колко време му грееш коремчето, че се чудя да не взема да го претопля нещо? Rolling Eyes

# 593
  • Варна
  • Мнения: 153
MammaT, Gorbi и d34  ,честити ви бебчета- да са ви живи и здрави и ви носят  много радост!
Тринити, и аз сменям памперс преди хранене, иначе шанса да повърне е голям...То че ще се оака е по- малкото зло, отколкото да се задави и да връща, че да преобличаш и т.н...
Ние от два дена сме само по разходки, дано така се задържи хубаво времето... Grinning Малката нон стоп спи навън и може човек малко работа да свърши даже... Laughing
Лека нощ от нас, че скоро пак време за ядене идва... Rolling Eyes

# 594
  • Мнения: 365
На нас ни подариха една странна джаджа. Възглавничка овца против колики. Въпросната възглавничка има пълнеж, който се вади, грее се на 75 С във фурна, пъха се отново във възглавничката и се слага на коремчето на бебо. В указанието обаче пише че е за след 1 месец. На консултацията ще питам педиатърката дали е удачно да го ползваме. Струва ми се, че това нещо ще се окаже по-скоро ефектно, отколкото ефективно.

Elesta, s0nic и моя младеж на практика е все осран, защото си ака по време на кърмене, точно след като е сменен. Не виждам обаче това да му пречи, а също така да му възпалява кожата на дупето.

# 595
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета Simple Smile
Искам да попитам какви прегледи се правят при първа консултация при педиатъра? Имунизации кога се правят?
..а повъпроса с памперсите, храненето.... само пълним памперси и сме многоооо лакуми-все е гладен малкият Сашко. Добре че все още е хубаво времето, че като излезем на разходка и заспива Simple Smile
Хубав ден Simple Smile

# 596
  • София
  • Мнения: 1 504
Добро утро мацки!
Бамба не се спотайвай...а сервирай кафенцето Sunglassesпо-това време нета ми е мн.бавен и не ми се търси картинка...food010 kaffeetrmker_2
Колана го сложих като се прибрах в къщи...не ме е боляла операцията...от това, че сложих колан... newsm78 незнам при вас откъде идва тази болка...
 pantera_v първия месец правят втори хепатит В..оглеждат бебечето, измерват го, преслушват гърдичките, разпитват те разни работи и ти показват как се прави масаж..естествено слагат и ваксината...при нас това беше. Педи каза, че вече мога да го слагам по корем ама аз отдавна го слагам. Направление за ортопед се дава след като те заведат в компа за избор на лекар...така че като ида да си взема продължението на болничния, ще си взема и направлението. Кати я водих 2я месец, сега пак така ще стане...
TRINITI ние пък имаме едно такове мече...ама пълнежа е с някакви зърна и се топли на микровълнова...ама нещо ги претоплих и ми замириса на препечени семки...сега чакам да се поизмирише и пак..досега не съм го ползвала това мече...предполагам, че все пак ще позатопли коремчето на бебо... 
Честити нови бебоци!
Лек ден мацки...днес пак ще е хубаво времето Grinning

# 597
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Добро утро,
днес кафето е от мен Wink


Тази нощ спахме добре.Алекс не кашляше толкова много и Андреа се събуди да яде в 3ч и после в 6ч. PeaceНе знам вече какво да я правя с това акане.От 3 дни не е акала,но нито се напъва,нито я боли корема.Явно ще ака когато си му дойде времето. newsm78

# 598
  • Мнения: 153
MammaT, galatea72 и d34 ,честити ви бебчета-нека са ви живи и здрави и ви носят страшно много щастие  на мамите-бързо възстановяване     bouquet
mama_Gaci за косичката-мием я всяка вечер  Peace
anita29 благодарско за кафето   bouquet
И да завърша с един въпрос - малкия  има растройство и акото му едно по зеленикаво.Дали не е настинал?

# 599
  • Мнения: 183
Здравейте мацки, тези дни само влизам да чета, но нямам никакво време за писане.  Cry От вчера давам на малкия преварена кърма и е някакъв ад. Деня ми преминава в цедене, преваряване, хранене... Проблема по-скоро идва от това, че досега не съм се цедила и едвам успявам да изцедя 100 мл и от двете гърди, за да му дам за едно хранене. Добре че поне така издържа 2,5 - 3 часа, та успяват гърдите пак да се напълнят малко. През нощта не съм лягала, цедях до полуда, бях се уплашила че няма да ми стигне изцедената кърма и малкия ще остане гладен. Не мога да го дохраня с АМ, защото преди два дни реших вместо приварена кърма, да започна да му давам АМ за няколко дни, но малкия направи някаква алергична реакция и цяла нощ бълва като фонтан. Направо си изкарах акъла, такова чудо не бях виждала, добре че беше Бу, която рано-рано притесних по Скайпа, та тя ме успокои, че явно е алергия към АМ, а не нещо друго. После докторката ни дойде да ни види и потвърди, та сега освен кърма, друго не мога да му давам, затова толкова се шашкам дали ще имам достатъчно като се цедя. Днес е втория ден, в къто го храня така и се надяваме до утре вече видимо да е избелял, това ще е гаранция, че жълтеницата ни е кърмаческа и мога да продължа да си го кърмя нормално, а не е сериозна жълтеница. Благодаря на всички за съветите и подкрепата, която както винаги ми оказвате, вярвам че в крайна сметка всичко ще се оправи и ще мога да си кърмя Сами. Силна прегръдка за всички!  Hug

Естествено не съм успяла да честитя бебчетата на всички нови майчета, а те за моя радост са доста - Горби, МамаТ, Симбиоза, Д34, Галатея72 и Пантера (дано не изпускам някой  Embarassed) Милички, да са ви живи и здрави бебчетата, да ви даряват с много радости и безброй красиви моменти!


За памперсите - и аз сменям преди хранене, защото малкия почти след всяко хранене повръща малко количество и ако почна да го размятам след хранене, за да го преобувам, ще оповръща всичко.

За вигантола - явна само на нас ни го изписаха сега като бяхме на първата си консултация в понеделник. Сестрата без дори да му види фонтанелата каза да давам всяка сутрин по 2 капки. И тъй като живея в дълбоката провинция каза също - И е време за започваш да даваш ябълково сокче, сега ще ти обясня как да го правиш...  Shocked Абе знам си аз, че тук докторите още са За ранното захранване, ама на каката поне казаха от втория месец сок, а сега искат още от първия.  ooooh! Ама нищо де, аз им сазвам че правя това, което те ми казват, няма да влизам в пререкания, щото ако разберат че смятам за захранвам чак към 5-6 месец, направо ще ни отпишат по всички параграфи.  Joy hahaha Добре че поне педиатърката, при която ходим на частно, е За късното захранване, та поне на нея й имам доверие.

Леле аз се улях, извинете за дългия пост, ама така е като не пиша няколко дни..  Embarassed Отивам да се цедя...  Mr. Green

п.с.сега виждам колко много правописни грешки имам, ама ще ме извините, че пиша с една ръка, че съм гушнала малкото зверче.

Общи условия

Активация на акаунт