Това практика ли е, или изключение???

  • 4 784
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 666
Бих ги закарала в Пирогов. Да, получавала съм бъбречна криза. Дъщеря ми - също. Това беше действието ми. Много хора и за раждане викат линейка.

# 31
  • Мнения: 249
И аз имах същото преживяване в края на юли. Бях останала сама с бабата на съпруга ми /на 80 г./, болна с бронхит, с 39,5 градуса температура, когато към 23.00 ч. й падна много кръвното /тя е хипертоничка/. Обадих се в „Лора” и някакъв доктор ме уплаши, че може да получи инсулт. За да се отърве от отговорност, ме посъветва да се обадя на тел.112. Линейката дойде след един час. Докторът премери кръвното на баба и ми каза да й давам много вода. После седна, попълни някакви документи, като през това време ми обясни в коя поликлиника работи  и си остави телефона. След това „лечение” си замина.

# 32
  • София
  • Мнения: 71
Бих ги закарала в Пирогов. Да, получавала съм бъбречна криза. Дъщеря ми - също. Това беше действието ми.
Е бабата няма как да я закараме, на легло е. Може да бъде пренесена единствено с носилка, а с такава не разполагаме. Не споря с теб, просто се опитвам да ти обясня положението. Не винаги нещата могат да станат по начин, който е най-лесен......

# 33
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Я, стига! Откога пациентите са клиенти!? За какъв бакшиш говорим!?
Пациента е и клиент. Клиент се водиш когато плащаш за дадена услуга. Със здравните осигуровки ти плащаш, само дето ти ги одържат всеки месец, а ко не си здравно осигурена - плащат останалите хора.
Като отидеш в частна клиника и платиш - ти клиент ли си?

# 34
  • Германия
  • Мнения: 240
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.
Айде бе  Stop А на теб не ти ли идва на ума, че една европейска държава е длъжна да разполага с достатъчно на брой линейки и лекари, които да са длъжни да пристигнат както при  умиращия, така и при бабата, която я боли корем... и то за най много 10 минути!

# 35
  • София
  • Мнения: 71
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.
Айде бе  Stop А на теб не ти ли идва на ума, че една европейска държава е длъжна да разполага с достатъчно на брой линейки и лекари, които да са длъжни да пристигнат както при  умиращия, така и при бабата, която я боли корем... и то за най много 10 минути!
Божееееее, 10 минути!!! Такова чудо досега не ми се е случвало, поне на мен де. Колкото пъти съм викала линейка, не е имало случай да дойдат за по-малко от половин час. Преди години съм викала често за майка ми, Бог да я прости, че беше много болна, та имам известен опит. Положението с Бързата помощ и тогава си беше драматично, но поне не се просеха пари по този начин. Сега хептен са го ударили през просото....... ooooh!

# 36
  • Германия
  • Мнения: 240
Божееееее, 10 минути!!! Такова чудо досега не ми се е случвало, поне на мен де. Колкото пъти съм викала линейка, не е имало случай да дойдат за по-малко от половин час. Преди години съм викала често за майка ми, Бог да я прости, че беше много болна, та имам известен опит. Положението с Бързата помощ и тогава си беше драматично, но поне не се просеха пари по този начин. Сега хептен са го ударили през просото....... ooooh!
Ами и аз това казвам, че е драматично положението. Как не ги е страм на всичкото отгоре и пари да искат...ама като има кой да им дава... Иначе тук в Германия, до колкото знам, са длъжни да пристигнат за по-малко от 15 минути. Ние колкото пъти сме викали, хем не са били кой знае колко спешни случаите, са идвали за по-малко от 10  Peace

# 37
  • Мнения: 198
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.


А защо си мислиш,че на тях им пука?За огромно съжаление,в България кадърни лекари почти няма.За съжаление

# 38
  • Мнения: 2 821
Иначе тук в Германия, до колкото знам, са длъжни да пристигнат за по-малко от 15 минути.


В такъв филм скоро няма да участваме. Twisted Evil...но виж в клиенти на лекарите отдавна сме се превърнали...

# 39
  • София
  • Мнения: 2 901
Хора, нямам думи за всичкото това, което чета! Какви пари, какво е това чудо!

Как така си искат пари в продължение на половин час, вие не ги разбирате, притеснявате се за другите пациенти, и когато ги разберете, им давате пари? На всичкото отгоре дошли след 45 минути - ми то това, защото на предишното място са искали пак пари в продължение на половин час. Докато има кой да дава тези пари, ще има и кой да си ги иска! Искате да разберете има ли други като вас, за да се успокоите ли? Дето казваше един приятел на едно мое бивше гадже по повод на това, че моят давал по 50 лв. на катаджиите "Ей! Какви 50 лева! Разваляш пазара! Утре ще очакват и от мен толкова!"

На мен също ми се е налагало да викам бърза помощ вкъщи. Всъщност, бях толкова зле, че името си не можех да кажа и затова мъжът ми ги повика. Дойдоха след 45 минути, явно това е стандарт, а иначе са на 5 минути от къщи. Просто нямаше как да ме изнесе от къщи, с малко дете бяхме, все по някое време щеше да му се наложи да ме носи, а нея да оставя сама! Та дойдоха и започнаха прегледа, който беше най-безсмисленото нещо, което съм виждала - искаха ни буркан с вода, топяха някакви жички вътре, изгубиха 10 минути да ми правят кардиограма при болки в корема, все едно имах активна горелка в себе си. Кръвното ми мереха и все ала бала - така и не разбраха какво ми е, а аз междувременно взех да идвам на себе си. Писаха, писаха (той и шофьора беше горе с докторката, да дърдори постоянно) и накрая си тръгнаха. А! И обяснението за закъснението - правели били смяна на смените си... Питам се, ако в това време умираше човек?!? Няколко месеца по-късно разбрахме, че разправяли за нас като "за ония двамата дето жената се преструваше на болна", после защо онзи бивш шеф на Бърза помощ каза "ако ми се налага на мен един ден, не бих чакал бърза помощ"

# 40
  • Мнения: 465
Плюс това, бакшиш се дава за добре свършена работа и по усмотрение на клиента. Другото си е корупция. newsm78

За такова отношение, такова "обслужване".  Peace

# 41
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За такова отношение, такова "обслужване".  Peace
Като гледам и с другото отношение обслужването е същото. hahaha

# 42
  • Мнения: 465
За такова отношение, такова "обслужване".  Peace
Като гледам и с другото отношение обслужването е същото. hahaha
Здравните работници обаче не са обслужващ персонал.

# 43
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Здравните работници обаче не са обслужващ персонал.
А какъв са? Производствен или мениджърски? Или са ги барнали за държавни служители?
Моле, просветлете ме 

# 44
  • София
  • Мнения: 23 097
За съжаление майка ми често вика линейки за баба и дядо, които са възрастни и болни хора. Спешна помощ е на няма и 500 м от апартамента им. Цяло чудо е ако докторът пристигне до 30 мин! Иначе пари никога не са искали, поне майка ми би споделила с мен.

Общи условия

Активация на акаунт