Помощ в избора на пералня :)

  • 13 336
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 400
И ние преди 2 дни купихме Whirpool 6-то чуство- 600лв. То голямо чудене беше и аз нищо като не разбирам, накрая стиснах очите и казах; "тази", 1200 оборота, отложен старт, клас АА и сумати програми които не съм сигурна дали ще се наложи да използвам дори и по 1 път

# 31
  • Мнения: 13
И ние преди 2 дни купихме Whirpool 6-то чуство- 600лв. То голямо чудене беше и аз нищо като не разбирам, накрая стиснах очите и казах; "тази", 1200 оборота, отложен старт, клас АА и сумати програми които не съм сигурна дали ще се наложи да използвам дори и по 1 път

И аз имам Whirlpool. Твоята кой модел е? 6-то чувство е супер удобно и ми пести от прахта за пране!!! Много ми хареса как сама си се наглася и използва по-малко вода. Гледам, че сметките ми понамаляха.

# 32
  • Мнения: X
koikoii ,от 15години ползвам пералня "АРИСТОН-маргарита".Единствения "ремонт"(това си е стандартна амортизация),
който съм правила е смяна на ремък(9 лв).
Преди 2 години се  сблъсках с тотален АБСУРД! На моя приятелка пералнята й(5г) отказала./марката не си спомням/
Отидох да съдействам за отстраняване на дефектиралата част-лагер,теч и по захранването....
Какво се оказа- не може да се разглоби казана !!!

Идеята ми е да отидеш в сервиз и да попиташ техниците и те да те насочат при избора ти.
Сега изделията се правят "еднодневки".

 

http://technohit.bg/?cat=10

 Пералня с предно зареждане 6 кг – INDESIT WIXL10                     Пералня с предно зареждане 6 кг – HOTPOINT-ARISTON AVXL140

Цена с ДДС: 400 лева. Налично: Варна, София, Пловдив,              Цена с ДДС: 490 лева. Налично: Варна, София, Пловдив

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 19:33 от Анонимен

# 33
  • Мнения: X
koikoii,
Сетих се,че можеш да поразгледаш форума за битова техника - http://www.tehcomservis.com/forum/forums.php?forum=1
Там можеш да прецениш какви повреди се "случват" и колко струва отстраняването им.
(а , и да те посъветват)

Успех !

# 34
  • Мнения: 14
И ние преди 2 дни купихме Whirpool 6-то чуство- 600лв. То голямо чудене беше и аз нищо като не разбирам, накрая стиснах очите и казах; "тази", 1200 оборота, отложен старт, клас АА и сумати програми които не съм сигурна дали ще се наложи да използвам дори и по 1 път

Елена, не си сбъркала, повярвай ми. Аз използвах една промоция в Техномаркет – върнах стара пералня и си взех 6-то чувство с 20% отстъпка. Абсолютно споделям мнението на Евника! Честито и със здраве да си я ползваш Wink

# 35
  • Мнения: 14
Искам и аз да се пресъединя към всички фенове на Whirlpool. Миналата

седмица се сдобих с нова AWO/E 91200, от новата Carisma линия. Много си

я харесвам. Аз съм си вещоман по принцип и направо съм влюбен в нея. Има

си всичко. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 722
. Минус на пластмасовите казани е по-трудната смяна на лагерите,

смешки, и то големи...  Joy



А като разбие леглата на лагерите в пластмасата на казана кво правим? Тогава никак не е смешно. Но така или иначе почти всички перални вече са с пластмасови казани и трябва да се примирим, че производителите са им предвидили 5-6 години живот, след което в белите държави ги изхвърлят и си купуват нови, по-високотехнологични и икономични домакински електроуреди. А не както ние си къткахме старите енергоразхищаващи печки и перални от времето на соца и ги "кърпехме" до последно, за да доживеят 15-20 години, това вече е отживелица.

# 37
  • Мнения: 42
мога да кажа  да не сивземате на ''КРАУН'' ужасни са. помпата е адски шумна,програматорът е часови. исКАм да кажа че дълга ПРОГРАМА Е- около3 часа/то и не я ползвам,само веднъж/, а кратка 60 градуса-1 часи 30 мин..
 друг недостатък- центруфугата сега при зимни дрехи е равна на ръчно изтискване,стараясе да не я претъпчвам,но това се получава.
ТЕЗИ ДНИ ПЪК ДОРИ ГИ ВАДЯ И НЕДОИЗПЛАКНАТИ,ТОПЛИ И С ПЯНА
значи след като един път е прала и се почва едно изпомпване което трае около 5,да не кажа понякога и 10 минути. после следва една центруфуга и пак вода,после помпа.... с детето и викаме ''пеещата''. то за пране не оставя време от долкоз смучане,и на края пак мокри.
 един ден у моя братовчедка имаше техник и го пита;
''- Свекървата взе една перална ''КРАУН'' ама нещо много ''боботи''
а той
КАКВО ДА ТИ КАЖА  -НЕ Е  УЦЕЛИЛА СВЕКЪРВАТИ НА МАРКА.
МАЙКА ИМА ''ЕКО'' И Е МНОГО ДОБРА,ПРОГРАМАТОРЪТ Е МНОГО ДОБРЕ НАПРААВЕН,С ВОДЕН СТОП И Т.Н.
 аз имах в апартамента ми  немсска''баункнехт'' перфектна,но беше вече доста стара,на времето доста скъпичка беше.  а сега какво  ЕФТИН БОКЛУК.
-ЕДНА ПРИЯТЕЛКА СИ КУПИХА С МЪЖЪТ И'''ЕЛЕКТРО'' ИЛИ ТАМ КАК СЕ КАЗВАшЕ ТОчНО НЕ ПОМНЯ...НО ЗА НЕЯ СЪщО КАЗВАМЕ'' ПРЕДИ ДА ПОчНЕ ДА ПЕРЕ,ТЯ МИСЛИ'' Wink

# 38
  • Мнения: 765
Ние след доста проблеми с пералнята, намерихме идеалната за нас.
Много съм доволна от нея, вземам й здравето и ми е вярна.
Аристон е и я препоръчвам на всики приятели.
Не е с електронен дисплей.

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте,
Ние също залагаме на марката Whirpool. Много сме доволни, тъй като години наред тази марка не ни е предавала. Сега понеже се появи ново поколение перални Whirpool, мисилм да си закупим от тях със системата 6-то чувство, понижаващи използваното количество вода и ток, а старата - на мама. А и в крайна сметка нали ще бъде по-икономично. Поздрави. Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 2 701
Вече си взехме ВЕКО и за сега сме много доволни.  wash

# 41
  • София
  • Мнения: 142
нашата е Candy Grando - страхотна пералня! Подариха ни я за сватбата - до сега нямам оплаквания! Препоръчвам я с две ръце!

# 42
# 43
  • Мнения: 85
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023419 а какво ще кажете за тази пералня? Заслужава ли си?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Ако трябва сега да избирам пералня, може и да се спра на тази. Съотношението цена-продукт е доста добро според мен. Единствения минус за мен е електронното управление. Лично аз се въздържам от излишни електроники и разчитам повее на чистата механика, доколкото е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт