Какво да правим с тези сливици?

  • 15 275
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480
Съвсем логично беше досега да са измислили лекарства, които оправят сливиците-щом билки ги оправят би трябвало и лекарства да има. Не зная защо не са се хванали с разработката на такива лекарства. И като че ли нищо не се говори по въпроса. За хирурзите това няма да е добре дошло. По-добре със сливици, отколкото без! Разбира се, ако могат да се излекуват!

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Разбира се, че е  по-добре със сливици. Мнозинството лекари са на мнение, че те спират инфекциите да не достигнат по-долу. Но когато самите сливици са източник на инфекции, работата става съвсем друга.
vl , какви билки са ти помогнали за лечението? Склонна съм да опитам всичко, преди да  махнем сливиците. За мен това на малката дойде много изненадващо - нямаше никакви здравословни проблеми, преди да се проявят тези със сливиците в началото на тази година. Че лечението не  беше подхванато, както трябва, вече е ясно. Но за мен тези възпаления, и то през определен период, говорят за наличие на бактерии.

# 17
  • Мнения: 2 480
За съжаление не мога да кажа най-важното-кои са билките. Беше през далечната 1976г. Майка ми научи от своите колежки, че варненски билкар е излекувал сливиците на децата им. Отидохме при него-живееше срещу болницата на ул."Васил Коларов". Името му беше Гочо Гочев. Не е жив от 18г. Тогава той даде пакетчета с билки смляни на ситно. Каза да ги пия преди ядене 3пъти на ден 1 или 2 месеца. И след това пак при него. Също каза, че няма никакъв проблем да пия студени неща, но с газираните да почакам, докато се излекуват сливиците. Ходихме още веднъж при него 2месеца по-късно и пак даде пакетчета със същите билки. Мисля, че за 3месеца проблемът беше решен. След като вече не е бил жив-около 1992-93г. жена му и дъщеря му продаваха билките, които са останали.  След още някоя година обаче те отговорили, че тези билки са свършили и те не знаят какви са били.  Не е ясно дали са искрени. Може би трябва да се разпитат познати варненци дали са чували какви са билките. Има и доста книги за билки. Преди години чух, че и около Монтана  имало билкар, който се занимавал със сливици. Но доколко успешно нямам информация. А може и другаде да има билкари, които са се хванали с този проблем.

# 18
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря, vl. След като човекът не е вече между живите, мир на праха му, не знам към кого да се обърна. В нашия град има билкари, но не са чак толкова компетентни, така че предпочитам да не рискувам. Ще направим другите изследвания и ще реша какво да предприемем.

# 19
  • Мнения: 2 480
Точно така, би трябвало да се доверяваме на билкари, които са се прочули именно с решаването на този проблем. Ако се занимат с други неща и ни убеждават, че и сливици могат да оправят, няма смисъл да разчитаме на тях.  
Този, варненският дърпаше и ушите. Аз предполагам, че е разчитал повече на билките. В предишната тема за сливици говореха, че се оправяли с дърпане на ушите, тъй като се отпушвала евстахиевата тръба. За мен това звучи фантастично, но все пак не е зле да се чуе и лекарско мнение. И то на лекари, които не се занимават с вадене на сливици.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2009, 23:58 от vl

# 20
  • Мнения: 1 428
Ще те послушам, Блонди. Благодаря ти, много ме успокояват твоите постове. Няма да спирам антибиотика, пък после ще мисля начини да я изчиствам от тия лекарства.
Helen-mama, можеш ли да ми кажеш как точно се прави това изследване - вземането на секрет от криптите. Дребната за нищо на света не дава дори на лекар да й прегледа гърлото, та камо ли да бъркат чак дотам ... Имам предвид болезнено ли е, че е неприятно е повече от ясно. Досега не беше ми хрумвало, че в криптите може да има бактерии и това да обяснява чистотата на гърления секрет. Пък и да ти призная, ти си първата, която ми казва това. Логично е и обяснява много неща. Нито един лекар досега не е казал да търсим бактерии в криптите.
     




Сливичен, а не гърлен секрет може да ви вземе всеки по-добър лекар УНГ,а антистрептолизинов титър го изследват в почти всички лаболатории, но най точен е в Писанец по мои наблюдения.Самото изследване изисква вземане на венозна кръв и струва около 6 лв.без направление, така че по- добре не чакайте , а го изследвайте.Този показател показва наличие на стрептококи и стрептококови антитела в кръвта.Нормата му е до 150 при децата, а на дъщеря ми след боледуване от скарлатина достигна рекордите от 1800 и вече няколко месеца го следим,последно беше 700.Пада бавно  и е много лошо за сърцето , бъбреците и ставите, когато е повишен .

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Сега загрях, че Антистрептолизиновия титър, всъщност е AST, нали не се лъжа?
Преди няколко месеца настоях за такова изследване, поради съмнения за ревматизъм /малкия непрекъснато се оплакваше от болки в крачетата/... Само че, взеха кръв от пръстчето... Три пъти питах дали ще даде правилни резултати, но нямало проблем. А, и освен това, резултатът не е в цифри, а е само със знак и надпис "отрицателен". Май нищо не сме направили.....  newsm78 Close Thinking

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Май нищо не сме направили.....  newsm78 Close Thinking[/color]

Така е, за съжаление.  Tired
За това изследване кръв се взема задължително от вената - така ми обясни педиатърът, който щеше да го направи.

Малката вече се оправи. Това е всеки месец - обикновено към 20-то число на месеца се започва, продължава 3-4 дни и приключва. Сега сме на респивакс и есберитокс. И дано престанат тия сливици, че вече ...  smile3511

# 23
  • Мнения: 2 082
дъщеря ми също страда от ангини,но аз не давам АБ.мажа гърлото с гранофурин/може и малко сода върху него/и за ден два се оправя.температурата не ме притеснява-ако вдигне висока-давам нурофен.освен това през целия ден правя промивки с лимонов сок,лайка и прави гаргари.ако се престрашиш да не даваш АБ следващият път ще видиш,че ще се оправи за същото време,за колкото се оправя и с АБ.имай предвид,че заболяването протича около 7-10 дни...така че трябва и малко търпение

# 24
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
nano, благодаря за съветите. Знам за гранофурина и за содата - прилагах го на по-голямата си дъщеря преди години. Но това дребното дори на лекарите не дава да му видят гърлото, та камо ли да позволи някой да бърка и да й маже сливиците с нещо. Не беше такава до началото на тази година, когато започна с тези сливици - една "педиатърка" така грубо й бръкна в устата с шпатулата и й натисна езика, че детето повърна, разплака се и оная за капак го навика. И оттогава й остана тоя страх и не дава за нищо на света някой да й бръкне с нещо в устата.
А гранофуринът продава ли се още? Чувах по едно време, че го били спрели, питах в няколко аптеки - нямало.

# 25
  • Мнения: 2 082
мажеш докато плаче-слагаш я да легне и така...аз навивам памука на един молив и го правя за секунда без да натискам за да не и се догади
а иначе гранофурина се купува от ветиринарната аптека и се казва гранулин.
точно мазах моята дъщеря,но тя не се дърпа много-при нас само първият път е проблемен-после свиква...

# 26
  • Мнения: 262
Здравейте!
На дъщеря ми 2 пъти вземаха гърлен секрет и го изследваха чрез НЗОК в нашата болница и резултата винаги беше отрицателен.
Тя на всеки 3 седмици правеше гнойна ангина и започваха едни жълто-зелени сополи.
Беше ужасно.Една година я тъпкаха с различни АБ ,като първо пи 2 един след друг ,а Т беше винаги около 39.третия беше мускулно,направо ми попеляха детето от налучкване.
Един ден говорих с мед.сестра на моето джи-пи и разбрах,че пробите,които взима от пациентите ги праща в лаборатория извън града.
Тогава отидах до аптеката и си купих набор за натривка за 1лв.
Тя взе на малката секрет от нослето и си заплатих изследването,беше около 10лв.
Оказа се Стрептокок и според антибиограмата за 1 г нито веднъж не бяха налучкали нужния антибиотик , а все такива групи към който е нечувствителен.
След консултация с УНГ пак чрез заплащане разбира се,Ми предписа нужния АБ и малката се оправи.Мога да кажа,че 3 месеца не е боледувала,но сега са протекли сополки.
Няма как ,ходи на градина,но вече не ме стряска прокашляне през ноща,защото това беше първия симптом за наближаващ ларингоспазъм,а той беше винаги  в следствие на алергизиране от АБ.Първия път беше и на Урбазон.
Стана дълго,но направете обезателно гърлен и носен секрет.
Една година пръснах толкова пари за ненужни лекарства,че ме е яд ,че не се сетих по-рано да сменя лабораторията и да си платя,без това ръсех само в аптеката.
Сега,когато малката зачерви гърлото всичко се размина с Хомеовокс,Гранафулин и панадол за всеки случай.А иначе не ми се мисли ,ако не беше открит Стрептокока.
Пак щеше да пие АБ,противоалергични капки и на края неминуемо спазъм.

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
PINOKIO, и при нас май е станало същото - нещото си го има, но не могат да го открият. Хем й взеха секрет и от носа, и от гърлото. Направиха посявката пред нас и ни казаха след няколко дни да отидем за резултатите. Чисто било, нищо нямало. Е как може това всеки месец да се повтаря, като няма нищо?
И нашето изследване беше по здравната каса.  Thinking

# 28
  • Мнения: 2 336
Привет на всички!!!
Аз сериозно съм се заинатила да водя сина на УНГ, защото в момента отново сме на инжекции и АБ. Целият септември ако са събере да е бил здрав 10-13 дни пак добре. Вече не знам къде се намирам.
Само да попитам нали детето трябва да е здраво за да го водя на изследване на УНГ?
Съжалявам ако на някой този въпрос е глупав, но не съм запозната как стоят нещата Embarassed Rolling Eyes

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
ted_, мисля, че трябва да водиш детето на УНГ, когато е болно - за да може специалистът да види възпалението и да прецени какво представлява всъщност. Доколкото знам, когато се правят изследвания за наличие на бактерии и обичайните изследвания на кръв и урина, тогава детето трябва да е здраво или поне да са минали най-малко три седмици след изпиването на антибиотиците и други лекарства. Успех и на теб и по-малко болести за децата ни!

Общи условия

Активация на акаунт