Насилие в училище

  • 13 957
  • 231
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 70
Не мога да помогна в разпознаването, но подадох сигнал на web112.net
Дано да свалят клипа, че поне онлайн тормоза да спестим на детето.
Прави впечатление колко безучастно гледат всички в началото. Да учим децата си да не са безучастни свидетели на насилие - може да се спре подобен тормоз ако класът е по-сплотен.

# 16
  • Мнения: 2 401
Те ще го свалят, защото подадени сигнали има вече на доста места. Но не това е целта.  Целта е да се разбере къде се случва това и на въпросното изродче да бъдат свити перките.  Това същество има сериозна нужда от  психолог, няма да преувелича, ако кажа и психиатър. Психолога е за жертвата.

# 17
  • София
  • Мнения: 220
Искам да напиша нещо, но просто не  намирам  думи.  Отвратена съм. Какви са тези деца, бе. Ето такъв  младеж, с удоволствие бих му набила шамарите  без да се замисля,  и на него и на родителите му . За какво ги гледаме и възпитаваме нашите деца, за да се появи един такъв изрод и да ги бие.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма да гледам клипчето.
Не мога.
Надявам се всеки от нас (поне тук) да си даде сметка, че ние носим пълната отговорност за постъпките на нашите деца. Обществото, училището за мен са на втори план.

# 19
  • Мнения: 4 300
Аз също не го гледах, нямам сила, но започвам да се замислям за някакъв вид доброволчество или избщо нещо, с което да помогна.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
 Не можах да изгледам клипчето.Още в началото го спрях.Много се разстройвам от всякакво насилие.Работя в училище и ми се искаше да помогна...Не може ли да се проследи кой качва клипа/че не ги разбирам тези неща/ и да се намери училището и изрода?

# 21
  • Мнения: 4 300
Инка, това е направено вече, момичетата са подали сигнали, ще го открият.
Кажи, щом си в училище, какво може да се направи според теб. Бодигардове, камери, някакъв друг вид охрана? Какво е решението?
Знам, че няма начин с магическа пръчка да премахнем агресията или да накараме родителите да си превъзпитат децата веднага, но поне да се ограничат проявите и наранените.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
В нашето училище има 24 часово видео наблюдение,даже май и в тоалетните.В междучасията има дежурни учители по коридорите.Важно е и в часовете на класа,да се изясни на децата,които са жертва или свидетели,че не трябва да мълчат,а веднага да сигнализират за всякакъв тормоз.Такова нещо/не го гледах цялото/,не знам да се е случвало,а 10 години имам в училище.
Има и друга мания-един от класовете,на които бях класна,след часовете ходеха по градинките,точно да се бият и да си качват клиповете/хвалеха ми се вече след години/.Интернет и тази,своебразна слава/колко са ги гледали/ явно ласкае подобни дебили.Но такова нещо да се случва в училище и всеки да си трае,не го разбирам.

# 23
  • Мнения: 1 533
Но не това е целта.  Целта е да се разбере къде се случва това и на въпросното изродче да бъдат свити перките. 

... и да се вдигне шум, за да разберат сеирджиите в класната стая (и сеирджиите в интернет), че ритането на съученик в главата не е мачовска проява, достойна за аплодисменти, и че ако уведомиш учителите и директора, няма да си подъл клюкар, а е просто задължително да го направиш.

# 24
  • Мнения: 3 678
Искам да попитам, някой знае ли дали са взети мерки след този клип? И, ако не са  ooooh!

# 25
  • Мнения: 2 401
 Ами няколко мамки сме писали до ДАЗД само, те би трябвало да знаят най-добре кой точно ще свърши работата.  Моят сигнал е в стил "очаквам отговор", да видим. Много разчитам и на сигнала на додо до ГДБОП.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 497
Ужас!Момчето с жълтото си има вече отработени движения на кик-боксьор. Може и да тренира.Но там не ги ли учат да се контролират? Горкото потърпевшо детенце.Страх ме хваща, като знам,че и внука все някога ще трябва да тръгне на училище.Защо пострадалите трябва да бягат и да си сменят училището, а не побойника?А и момчето,което го дръпна за малко, помислих,че спира боя, но той май му дава съвети?

# 27
  • Мнения: 3 678
А, клипът дали е пускан в ефир? Трябва незабавно да се вземат мерки, за да се " вържат " ръцете на побойника и подстрекатела. ooooh! ooooh! ooooh!
Не трябва да стоим безучастно. Извинявам се, но повечето сме майки на ученици.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Клипчето вече не се вижда, аз го изгледах сутринта и се разтреперих от безсилие, защото  най-вероятно побойникът продължава да си избива комплексите на момчето, а и не само на него разбира се, такива изроди ежедневно си тормозят по-слабите Cry Cry
В училището на дъщеря ми сложиха камери и в стаите, дано по-скоро това стане факт за всички учебни заведения !

# 29
  • Мнения: 3 678
Да, но аз не вярвам на бездушните камери, а на реакцията на възрастните,  по- точно на хората на които сме си поверили дечицата. Как се реагира когато забележат насилие от едно такова видео наблюдение?
Ох, наистина се разтреперах. newsm45

Общи условия

Активация на акаунт