Двурога матка

  • 849
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 062
Здравейтем отпреди да забременея д-рката ми беше казала, че матката ми е двурога и може да е по-трудно хем забременяването, хем естественото раждане, а може и не, както и че се води рискова бременност. Аз обаче бързо забременях, а скоро предстои раждането - след месец-два. Може ли ако някоя от вас е със същата диагноза, да сподели опит и наблюдения относно раждането с такъв вид матка!? Защото аз друг д-р не съм питала, предстои да питам дали е от значение този дефект.

# 1
  • Мнения: 1 053
Маика ми е с такава матка и е забременяла лесно,лесно ни е износилазблизнаци.Раждането е нормално без усложнения.Пожелавам ти леко раждане и здраво беб4е. Hug

# 2
  • Мнения: 2 521
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100726.0 Виж и тази тема.
Доколкото разбрах е по-трудно износването до края на бременноста.Но пък има и такива преносили дори с такава матка.Едва ли ще има проблем с раждането,но това лекарят ти би трябвало да го знае.
Успех и леко раждане ти желая Hug

# 3
  • Мнения: 630
Аз съм с двурога матка. Имах проблемно забременяване -3,5 години. Не беше доказана причина за проблемите. За сметка на това пък имах прекрасна, много лека и безпроблемна бременност. Раждането беше планирано секцио, за което обаче двурогата матка беше само една от причините. Както се шегувахме с моята лекарка, аз имах почти всички показатели за секцио накуп. Още преди да успея да забременя, знаех, че ще раждам секцио  и това е. Много зависи как ще бъде разположено бебето преди раждането и дали няма да има и други предпоставки да се избегне нормалното раждане. Най-добре ще прецени лекаря ти. Знам, че по принцип с такава матка е препоръчително раждане със секцио, но зависи и от степента на двурогост и т.н. Не си прави сметки без кръчмар, както се казва. Леко раждане и здраво бебе на финала.

# 4
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен.Бременна съм в 8-ма г.с. и също имам двурога матка.Изчетох доста мнения по въпроса и съм притеснена от факта че има много случай на спонтанни аборти през първите 3 месеца.Наблюдаващата ме лекарка се опита да ме успокои като каза че не е задължително да се случи,но е вероятно.Опитвам се да не мисля за това,но се притеснявам,защото много искаме това бебе.Забременях доста лесно,да не кажа веднага (и това беше първият ни опит да си направим бебе).Има ли нещо по-специално което трябва да се прави при такава бременност или просто малко повече почивка от обикновено.Трябва да отбележа че все още работя,защото лекарката ми каза че не се налага все още да спирам с нормалните си занимания.Миналата седмица получих доста силни болки ниско в корема (след секс),които продължиха 2-3 часа,отидох на консултация и слава богу всичко беше наред с бебето,но аз доста се поуплаших.Сега съм в пълно въздържание (от секс,поне до края на 3-тия месец),за да не се "раздразва" матката,това препоръча лекарката.Много ще съм благодарна,ако някой може да ми даде полезна информация по въпроса и съвети  Blush
P.S. Зная че има доста обширни теми по въпроса,но реших да пиша тук,защото има най-скорошни мнения,извинявам се ако нещо съм объркала  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт