Нашите килими - опит и препоръки

  • 117 331
  • 341
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 249
Здравейте, понеже темата е за килими реших да попитам тук, а не да пускам нова тема.
Имам нужда от професионално почистване на килими. Става въпрос за ръчно правен, шарен вълнен килим. Пише че не се пере и дава на химическо, а се ползва професионално почистване на килими при нужда. Не ми се е налагало досега да ползвам такава услуга, ако някоя от вас е ползвала и е доволна от резултата, моля да ми препоръча фирма.

# 316
  • Мнения: 11 614
Здравейте, понеже темата е за килими реших да попитам тук, а не да пускам нова тема.
Имам нужда от професионално почистване на килими. Става въпрос за ръчно правен, шарен вълнен килим. Пише че не се пере и дава на химическо, а се ползва професионално почистване на килими при нужда. Не ми се е налагало досега да ползвам такава услуга, ако някоя от вас е ползвала и е доволна от резултата, моля да ми препоръча фирма.
Според мен, трябва да се обадите на някоя фирма  и да обясните точно какъв вид е килима, за да Ви кажат могат ли да го  почистят.
Аз използвам услугите на (за София) :
http://www.respect-cleaning.com/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D … D0%BB%D0%BA%D0%B8
https://www.carpet.bg/

# 317
  • Мнения: 2 192
Може да питате в Mr Jeff в Младост-3. Останахме много доволни от прането на много светъл мокет. Върнаха ни го като нов, въпреки, че беше попил значителни количества сокове, чай с мед, изплюти сиропи за кашлица и имуностимуланти и имаше размазани капки "Коларгол".

# 318
  • Мнения: 5
Здравейте,

Надявам се, че това е правилната тема за моя въпрос.

Някой има ли опит с онлайн магазин за килими RugVista ( https://www.rugvista.com/ ) ?

Попаднах на него случайно и до този момент не ми беше известен, та ако някой е пазарувал от там или е чувал нещо за този сайт ще ми бъде от полза.

Благодаря предварително! Simple Smile

# 319
  • Мнения: 1 805

Сега взехме този модел, защото носи много на пране. За първото ни жилище бяхме купили такъв и на 2-3 месеца го давахме за пране, връщаха ни го като нов. Сега в хола сме с мокет в същия цвят и поддръжката е доста по-сложна. Химическото му излиза около 100 лв.
Със закъснение над месец на въпроса, но от ИКЕА ли е този и кой модел? БЛАГОДАРЯ

# 320
  • Мнения: 2 192
От Икеа е, да. STOENSE е моделът, 2/3 м, 279 лв. Има е по-малки.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 18:33 от krasimilo

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 259
Здравейте! Търся килим с такава структура. Полипропиленовата нишка е “на бримка” като мокетен сплитък , което я прави много устойчива на степване и разфлийсване, а тази горната - придава мекота при контакт. Имам такъв малък и сега съм в издирване на същия голям 1.60мх2.30м.

# 322
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Здравейте!
Търся точно такъв килим с размери 2 м на 2.30 например. На етикета пише, че официален вносител на този килим е фирма в Асеновград Йокотекс. Имат ли фирмен магазин в града? В интернет не успявам да открия контакти, за да звънна. Подариха ни с размери 1.60 на 2.30, но са тесни и искаме поне 200/230. В магазина има 200/300, но пък е голям. За хола 2.30 дължина е перфектен, но трябва да е поне 180 широк. За под трапезната маса 220/250.

# 323
  • Мнения: 2 114
signora_tina, пробвайте с телефоните за контакт на ул Трети март 31 и 5. Това са двата им магазина в центъра на Асеновград, които са си действащи. Улицата отдавна е преименувана на Площад академик Николай Хайтов.
https://www.ukazatelite.com/Ukazatel/SOKO-90-KOSTADIN-ChAKAROWET-825025670/.
Ако не успеете или телефоните са сменени, пишете ми на ЛС, мисля, че ще мога да ви осигуря телефон, съвсем наблизо са ми.
Тук вдясно непосредствено след златарския магазин е техния, на номер 5, но мисля, че в него отдавна не се предлагат килими, а само платове, дамаски, пердета, кинкалерия и извършват само ремонти на килими и пердета.

А този е на номер 31 и той си е работещ за килими и пътеки.

Третия, който го дават срещу ЗШМ /завод за шлифовъчни машини/ ми е далече.

Последна редакция: нд, 20 фев 2022, 07:24 от mimoza7710

# 324
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Много благодаря! Ще звънна утре И ако не успея да се свържа, ще пиша.

# 325
  • Мнения: 2
Здравейте! Може ли мнение за силиконовите, лазерноизрязани  килими?

# 326
  • София
  • Мнения: 30 139
Търся килим, който да се поддържа лесно, да е мек, да държи топло, да не събира много боклуци и да е красив. Към каква материя да се насоча?

# 327
  • Мнения: 11 614
Нещо с тънък, гъст и къс косъм. Имам един такъв, но е купуван отдавна.

# 328
  • Мнения: 705
Искам в детската да сложа килим - харесах много един модел, но като размер не пасва на пространството. Варианта ни е да сложим 2 едни и същи един до друг (120x170) Според вас това удачно ли е? Никога не съм имала килим и не мога да си го представя.

# 329
  • Мнения: 11 614
Много зависи какво има в стаята....

Общи условия

Активация на акаунт