Клюки(щастлива,тъжна днес)8

  • 10 777
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 444
Тина, ти в Плевен ли живееше?
Имам едно въпросче.

Присетих се за Манди.Къде ли се губи?

# 61
  • Мнения: 317
Нашия БНД не се я мяркал повече от два месеца, нито се е обаждал...
Седим си ние с Мария и се усещам, че разсъждавам на глас: "Баща ти кога ли ще дойде?"
А тя: "Хмм... че той на мене не ми липсва! На тебе липсва ли ти??" и аз  Shocked.
Май децата са по-прозорливи. А специално думичката "липсва" въобще май не присъства в моя речник. newsm78

# 62
  • Мнения: 252
Надии, не сте разделени от скоро, кофти ситуация.
не оставяй детенцето да потъва в мъката си. Говори й, разпитвай я за нещо, да не се концентрира върху раздялата. Ако трябва спри малко след като я всемеш, слезте, разсейвай я.
Моят син само да го усетя че се замисля за това, и го подхващам, я с игри, с разходки, с планове, каквото е удобно.   Peace



От една година сме разделени отначало ми беше по лесно,поне така ми се струва,но от скоро може би малката е осъзнала вече какво става .... Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 2 011
Много искам да ви попитам вие как се справяте,когато трябва да вземете детето от баща му? Защото малката много се разстройва като си тръгва,а вчера като я взех и тръгнахме с колата само я чувам как тихичко повтаря ''чао тате...чао тате''така 5-6 пъти плачейки тихичко,на мен ми се насълзиха очи и ми стана много криво....като че ли изпитвам вина че съм отделила детето от баща му  Cry
Първо Добре дошла  сред  нас  Hug  bouquet
На детето му  е трудно ...трябва  много да  обясняваш , и на теб  н ети  е леко но ... Tired Говори и ...че като  я вземаш от тати , не значи че няма да  го види повече , че пак ще я заведеш ..... Ох , много  е трудно това  Cry Confused

# 64
  • Мнения: 1 196
Тина, ти в Плевен ли живееше?
Имам едно въпросче.

Да, в Плевен съм

# 65
  • Мнения: 2 011
А бе верно ...КЪДЕ Е МАНДИ??? Thinking

# 66
  • Мнения: 1 507
Манди е жива и здрава - виждам, че публикува разни щуротии във Фейсбуук. Но незнам защо не се проявява тук newsm78

# 67
  • Мнения: 2 011
Манди е жива и здрава - виждам, че публикува разни щуротии във Фейсбуук. Но незнам защо не се проявява тук newsm78
Лято , ти познаваш Манди ? Имаш регистрация  във Фейса? И аз имам там  Party

# 68
  • Мнения: 1 507
Познавам я задочно, тоест покрай форума, не сме се срещали.
Да, имам.

# 69
  • Мнения: 2 011
Познавам я задочно, тоест покрай форума, не сме се срещали.
Да, имам.

Отивам във фейса - намери ме - Стела Георгиева  Rolling Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 17 380
Говори й, разпитвай я за нещо, да не се концентрира върху раздялата. Ако трябва спри малко след като я вземеш, слезте, разсейвай я.
Моят син само да го усетя че се замисля за това, и го подхващам, я с игри, с разходки, с планове, каквото е удобно.   Peace

И аз правех така, но психоложката ме посъветва, че не е правилно това непрекъснато "разсейване". Детето има нужда да говори за това, че му е мъчно, трябва да му дадем тази възможност, да му съчувстваме, да му покажем, че е нормално, да разберем за какво точно страда при раздялата.
Не става въпрос всеки път да се говори, пита и разпитва, но има нужда от това.
Както каза психито ми - ти идваш тук през седмица да нищим за какво ти е мъчно, а не даваш на детето си този шанс.

# 71
  • Мнения: 2 011
Даа...колкото и д аго разсеяш детето - това дето го мъчи си остава  в мозъчето му ! Sad
Аз непрекъснато разговарям  с моя син ! Когато баща му замине на плаване малкия знае че няма да го види поне 6 мес, разговаряме за това как дори и да го няма тати мисли за него и го обича, че ще се обади при първа възможност. Дали ще е добре дете и баща да си комуникират и по телефона ? Да му  е по-малко мъчно на детето newsm78

# 72
  • Мнения: 1 196
И аз правех така, но психоложката ме посъветва, че не е правилно това непрекъснато "разсейване". Детето има нужда да говори за това, че му е мъчно, трябва да му дадем тази възможност, да му съчувстваме, да му покажем, че е нормално, да разберем за какво точно страда при раздялата.
Не става въпрос всеки път да се говори, пита и разпитва, но има нужда от това.
Както каза психито ми - ти идваш тук през седмица да нищим за какво ти е мъчно, а не даваш на детето си този шанс.


ММмм,  да. В началото беше така, питах защо, обяснявах. Но идва един момент в който всичко му е ясно, но от време на време се сеща. Радва ме че е все по рядко. Страхувам се, че колкото по често споменаваме за раздялата, толкова повече ще мисли за нея.  
Сега е на мода да реве сутрин в градината ( за мен), да реве че има домашно и за какво ли още не. Да взема да потърся и аз психолог ли?  newsm78

Даа...колкото и д аго разсеяш детето - това дето го мъчи си остава  в мозъчето му ! Sad


На моя мозъчето е на друга вълна, като види играчки, детски филми или нещо което го интересува, всичко е забравено.

# 73
  • Мнения: 385
Леле, че е пълно и оживено тук! Надявам се новопостъпилите да се чувстват добре  Hug

При мен има една мнооого хубава новина, успях да преместя малката в детската градина до нас. Много съм доволна и щастлива, спестих си по 2-3 часа на ден пътуване в градския транспорт сред всички вируси и бактерии и сега имаме време за разходки и паркове след детската Simple Smile Сигурна съм, че и за малката така е по-добре, защото много страдаше, когато подминавахме дома на баща й и баба й! Даже вече правя планове за сутрините си да ходя на фитнес, защото малката я оставям в 8 на детска, а аз съм на работа от 10 часа! Направо летя, отпуснах се, няма ги вече старите нерви! Едно по едно всичко се подрежда така, както аз смятам за най-добре! Естествено имаше конфликти с БНДто и по-скоро със свекито по повод местенето на детето, но... не ми дреме, щом трябва да се оправям сама, ще се оправям както мога!

Лек ден за сега  Stop

# 74
  • Мнения: 800
Добър ден дами . Петък е  Mr. Green
Дейво е хремав.Кашля и нослето му е запушено.От вчера си е в къщи.Гледат се с кандидат "съпругът" Joy Joy
В началото при нас ситуацията беше много критична.Когато ми го довеждаше в неделя беше рев истерии ...................... С времето отминаха.Сега се сеща за баща си много рядко/той също/.Казва :" Аз знам тати защо не идва да ме взема.Защото няма парички.

Общи условия

Активация на акаунт