ПО-ЗДРАВО ТЯЛО И ПО-БИСТЪР УМ-СЪС ЗЕЛЕНЧУКОВ РЕЖИМ!!!

  • 4 719
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Чудесна тема, присъединявам се  Hug

# 16
  • Мнения: 240
Здравейте и от мен. Много хубава тема  Peace и се присъединявам веднага. Ще ми бъде много интересно да научаповече неща за един такъв режим.
 

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Зеленчуците са може би повече от 50 % в моето ежедневно меню.Не ям месо.Не ям тестени,пържени и избягвам до колкото мога сладките "храни".Не обичам  и подсладени напитки.Подслаждам понякога с мед.Когато човек свикне с този режим на хранене не е никак безвкусен или труден.
Много често хрупам моркови,краставици или нещо друго м/у самите хранения доставят ми удоволствие,комбинирам често зеленчукова салата прясна или със зеленчуци на пара с ядки.

# 18
# 19
  • Мнения: 888
И аз да се запиша тук....
От почти месец се храня основно със зеленчуци(включвам от време на време и половин-една ябълка).Най-вече домати.Около 8 кг надолу  Wink

# 20
  • Мнения: 205
  Вайлет, и аз обичам много доматите, но гледам да има и повече зеленина тъй като тя е от изключителна важност също...зеленчуци само сурови ли си хапваш или и готвени...хубав ден на всички...  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 631
И аз се записвам в темата!  Hug
Чудесна е, наистина, и веднага започвам да чета за дишането!  bowuu

Аз много отдавна се храня основно със зеленчуци! Най - вкусни са ми.
Ям предимно постна храна, а от менюто си съм изключила тестото, хляба, захарта, сладкото, саламите и газираните напитки. Месо и млечни продукти почти не ям  ooooh!, а като изключих и хляба, се оказва, че няма откъде да си набавям не животински протеини.  Crazy

Единственото ми прегрешение, от което няма да се откажа, е бирата!!!  Rolling Eyes

Даже като заговорихме за режими, от днес съм на Зелевата супа!  Peace

# 22
  • Мнения: 0
И аз се записвам за да ви следя, чудесна тема!
Аз също предпочитам повечко зеленчузите , затова ни ми тежат и постите - не съм ги пропускала/  поне великденските/ от десетина години.
Дават страхотен резултат !

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 130
Здравейте!
Разбрах, че темата е за хората ,които хапват зеленчуци. Но не разбрах дали е за тези, които ядат само зеленчуци или за тези които ядат често зеленчуци. Иначе информацията е интересна, но ми е любопитно за какъв зеленчуков режим става въпрос.

# 24
  • Мнения: 171
И аз това се питам.
Понеже целя смъкване на килограми и ми хареса идеята да е със зеленчуци, обичам ги, се зачетох тук. И все пак само за ядене на зеленчуци ли става въпрос? Могат ли да се ядат сготвени с малко олио, на супи? Или само сурови и задушени?

# 25
  • Мнения: 888
Вайлет, и аз обичам много доматите, но гледам да има и повече зеленина тъй като тя е от изключителна важност също...зеленчуци само сурови ли си хапваш или и готвени...хубав ден на всички...  bouquet

just_a_mamma ,аз съм решила един месец твърдо на сурови зеленчуци-основно домати,ама от онея розовите,месестите,поръсени със една подправка-самардала....ммммм......иначе и аз обичам много зелени зеленчуци-марули,зеле,но тях ги обичам с много сол,олио и оцет...затова ги избягвам на този етап....иначе после смятам да започна да ги готвя зеленчуците на разни гювечи,да включа постепенно яйца,сирене,филета разни.В по-гладни моменти-плодове...
ЗлаВещица ,аз смятам,че трудно ще се намерят хора,които да консумират единствено зеленчуци.....

Затова предлагам да се включват и хора,които основно се хранят с зеленчуци.

Полезното освен стоппяването на някоя и друга мазнинка е коригирането на ходенето до тоалетната.

madalena,естествено,че могат да се ядат и сготвени зеленчуците..но да не се прекалява с мазнината и солта.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Е,как само със зеленчуци?Според мен трябва да преобладават в достатъчно количество във ежедневният хранителен режим.Момичета за да задържите желаното тегло просто трябва да намерите баланса.Иначе хубаво добре,ядеш само домати смъкваш до желаното тегло?А после?До кога ще ядеш само домати?Организма ще реагира веднага и то познай как,точно както не би искала.Или ще караш само на домати цял живот?

# 27
  • Мнения: 171
Точно йо-йо ефектът ме плаши и мен Rolling Eyes
kloie, как се храниш ти, когато искаш да свалиш килограми?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ограничавам "забранените" храни за сметка на полезните.В смисъл всичко е само готвено и в суров вид."Изкушенията",които по принцип си позволявам от време на време изцяло ги премахвам .Но редовното хранене си остава!Както и хляба в смисъл 1-2 филийки пълнозърнест хляб ми дава ситост на обяда със салатка от пресни зеленчуци и готвено ядене,както и в ранната вечеря.Не ям късно вечер.Общо взето е това.
По принцип не качвам килограми в смисъл изградила съм си режим на хранене ,който с моята физическа активност приемът на калории и разходът на енергия се припокрива. Peace
И не тъпча с боклуци между храненията,което е много важно.Между храненията ям шепа ядки,плод и дори зленчук. Grinning

# 29
  • Мнения: 888
kloie,аз съм напълно съгласна с теб.Аз също не съветвам някой да спазва такъв драстичен режим.Най-добре е както ти си написала-за да задържите желаното тегло просто трябва да намерите баланса.

Може и да прозвучи тъпо,но на мен ми е много трудно това с баланса...решавам например,че от утре ще се храня балансирано и точно до обяд ми трае ентусиазма,като седна на обяд с колегите,или някой домъкне в офиса манжа...така замирисва,че имам чувството,че ще откача ако не ям нещо повече от това,което съм придвидила.Естествено трудно се намира нещо за хапване,което да не е пържено,панирано,или да не плува в 2 пръста мазнина и се наяждам с...да кажем недиетична храна.
Преди близо месец стигнах 62кг,което си беше някакъв кошмар за мен-дрехите ми опъваха до пръсване,дънки и панталони едва закопчавах...имах чувството,че като вървя по улицата всички мен гледат,а ако забележа,че някой ме е загледал-че гледа колко съм дебела.По тази причина започнах да нося основно поли-поне до под коляното,да прикривам паласки,корем задник.
И така реших че е време да се направи нещо.Първоначално реших да е Дюкян-гледах,че много момичета са доволни от нея и доста от тях успяват да задържат постигнатото...и така започнах на чисти меса-5 дена....обаче нещо започна да не ми понася.Само при мисълта за следващата пил.пържола,или яйца ми се повдигаше.И съвсем естествено,преминах на домати,ябълки,от време на време грозде,дори кис.мляко на айран.Без да правя планове....просто така се получи.
Знам много добре,че рискувам с йо-йо ефекта,но така като се храня засега се чувствам най-добре.

Искрено се надявам да не си върна навиците да се храня с по 2-3,че и 4 филии хляб,които да топя обилно със сос,да ям много МакДоналдс,пържени картофи,сладоледени торти,слънчоглед,френски еклери и пр.,поляти обилно с 2л. Кока Кола за една вечер.Просто не знам как не съм станала 100 кила досега.

Остават ми 5 дена да стане месец,откак се храня с описаното по-горе.Отново казвам,че не е правилен такъв начин на хранене...за 2-3-5 дена е добре за пречистване,но не и повече изцяло на зеленчуци.
Няма да отричам,че не ми се прияжда на моменти нещо друго,но се надявам искрено това да е стъпка към едно по-правилно хранене  Praynig  

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 15:28 от вайлет

Общи условия

Активация на акаунт