Агресивно дете в детската градина - как да се справим?

  • 8 518
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
Какво се пулиш, bobkas, може би не си виждала на какви жестокости са способни 4-5 годишните деца, само за да се наложат над по-слабите си връстници...И откъде-накъде ще страдат от 25 деца заради тъпотията на двама незаинтересовани родители? Така поне ще им се наложи да отидат и да разговарят с психолог, та да си решат проблемите, а не за сметка на невинни дуца в градината.

Аз съм виждала какво става с прекомерно агресивните деца, когато постъпят в училище. Ужас става. Работила съм с четири деца с подобно поведение. Още в началото потърсих консултация и с детски психиатър за едно от децата, защото профилът подсказваше, че е налице личностна патология /да! представи си/. Това дете го мъчиха без работа детски  психотерапевт и в момента и с криминално досие в ДПС за две изнасилвания и два побоя с блудство. Момчето в момента е на 16 години.

# 16
  • Мнения: 1 298
Не могат ли просто да го изключат. Какво ще се съветват с майката при наличието на такъв сериозен проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 350
Твърдят,че няма законово основание за изключване ако ми помогнете с такива на законова основа с удоволствие ще го предоставя и ще настоявам за последствия по закона.

# 18
  • Мнения: 87
Да се включа и за в темата,че и ние имаме подобен проблем.
В групата ни има 4,5 по-агресивни деца,но най-се откроява единственото момиченце сред тях.Също е на 4г. Една от постъпките и е ,ритник с обувка с твърда подметка в лицето на дете с очила.Жив късмет,че с милиметри ретината се е отървала.Пострадалото дете в момента не посещава градината.Но нападателката да.На вчерашната родителска среща бе повдигнат въпроса,че детето е неконтролируемо и трябва да се вземат мерки,защото не уважава авторитета на госпожата и тя няма как да му повлияе.Майката извика истерично,"Ами бийте я!" и за нея проблема бе решен #Crazy Изобщо оставям въпроса за боя,непозволен в градини,а според мен неприемлив в никакъв случай.
Та кажете какво може да се направи?
Предупредиха ги,че в краен случай решението е изключване./ явно си го има в регламента на градината/
Е аз лично наистина съм притеснена,какъв начин има да се отреагира.

# 19
  • Мнения: 984
Евка, поискайте правилника на градината. Позовете се на него. Длъжни са да ви го дадат, а всъщност са длъжни да ви запознаят с него на първата родителска среща още.

Иначе жалби можете да пишете без да се позовавате на закони и наредби.

Кажете на директораката, че ще говорите с общинската администрация и с инспектората по образование и на нея ще й стане ясно, че няма да се отърве току-така. Директораката на градината е пряко подчинена на Шефа на инспектората по образование в града, а финансово зависи от общината отдел "образование".

Общи условия

Активация на акаунт