Име за момче с "К"?

  • 9 664
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 275
И на мен ми трябва име за момче с К.  Praynig
Свекъра е Кръстьо, а кръстника се казва Калоян.
Аз ужасно много харесвам името Константин, но съпружеското тяло нещо не го одобрява.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Калоян  Peace Хем българско, хем царствено, хем и хубав имен ден има.

# 62
  • Мнения: 13
Кирил? също е хубаво име

# 63
  • Мнения: 305
Константин.

# 64
  • Мнения: 1 424
Красимир Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 179
На мен ми харесва Калоян и така кръстихме сина си  Peace

# 66
  • Мнения: 80
Красимир, Кирил, Калин, Красен  Peace

# 67
  • Мнения: 84
Здравейте момичета кръстихме синът ми кристин много хубаво име е и рядко срещано Hug Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 2 012
Кристин не е ли женско име?  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 84
Ами,и мъжко и женско име е Peace



# 70
  • Мнения: 2 022
И ние с мъжа ми дълго мислихме име за малкия ни син. През деня си записвахме имената, които са ни хрумнали, а вечер ги обсъждахме.  Embarassed
Накрая си избрахме Константин - прието е за българско (макар, че е с латински произход), има си прекрасен имен ден, подходящо е за презиме (което си е от значение за българските мъжки имена), лесно се превежда и на чужд език (т.е. не е световно непознато и не съдържа трудните буквички Ц, Ж, Ч и т.н.).

# 71
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Едни познати имат традиция да си предават семейни ценности само на мъж с името Костадин в семейството, независимо дали е пряк наследник.  Та така моя приятел е наследил семейството на жена си, защото се оказало, че всички други братовчеди имали всякакви имена, но не и Костадин.... Та може би е разумно да се ослушате и за подобни тразиции в рода  Laughing


Иначе поддържам, че името е хубаво да се пише разбираемо и на латиница. Като избирах име на дъщеря си, от 3 варианта, избрах единствения, който никой не може ни да изпише, ни да прочете в Италия... Сега цял живот ще трябва да обяснява как се казва и защо се казва така.... Много е досадно....

# 72
  • UK
  • Мнения: 88
Камен или Кирил Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 020
Обожавам името Константин Simple Smile Когато с таткото решихме, че ще ставаме родители аз рекох и отсекох, че момчето ще е Константин Simple Smile

та сега чакаме един Константин (макар че мъжо се опитва да ме дразни на моменти като пробутва Петър)... имаме само разногласия за галеното на Констатин Simple Smile

Иначе другия ми фаворит с К е Крум  Peace

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 19:16 от Elichka_mama

# 74
  • у дома
  • Мнения: 258
Кръстин - рядко срещано, но хубаво име, с още по-хубав имен ден.
Лично познавам 2 броя Кръстин и 1 Кръстина Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт