Отговори
# 555
  • Мнения: 705
Айла, така е  Tired и същото важи за повечето болници в София, Варна и Пловдив, вярвайте ми. Знам го повече от майки, а не от официална статистика, но това е просто защото такава липсва.  Tired
Скоро едно майче беше отишло в Шейново с почти пълно и лекарят казал бързо да я приготвят, че да не вземе да роди.  Cry И тя не могла да се защити.
В Майчин дом се оправдават с това, че са университетска болница и затова са им такива показателите. Истината е, че +40% е АДСКИ много, дори за университетска болница.  
 
Не знам дали бих повярвала на лекар отново, бих подложила всичко на съмнение. Дори лекари, които съм препоръчвала за активно естествено раждане са точили ножовете при първия намек за проблем или по-скоро при първото удобно оправдание. Лекарката, при която е раждала Емем, е опропастила не едно раждане след това. Лекарка от Токуда уж радетел за активното раждане скоро е оперирала едно майче с такава измислена причина, че ми идеше да вия! Дори смятам, че ако Почти безобидна нямаше толкова положителна нагласа и нещата при нея не бяха се развили толкова бързо и лесно, щяха да я изнудят за секцио (е, друг е въпросът дали тя щеше да се даде Wink ). 

Може би е крайно време да се появят дули на хоризонта. Дано стане възможно...

Но до месец-два планирам регистрацията ба ICAN- Bulgaria, дано да успея да направя нещо, колкото и малко да е то.

# 556
  • София
  • Мнения: 12 278
  Да аз затова планирам ако някои ден се решим на четвърто може би да раждам в МД, защото покрай кабинета по кърменето имам някакви връзки и биха ме оставили също да пробвам нормално раждане. И най-важното дори да се наложи отново секцио бебето ще ми го дадат веднага след раждането на гърда и да го гушкам.. Въпреки че ме блазни и варианта ако е възможно за раждане във вана, тоест в ТК, мисля че при по-удобна поза бих могла да родя и нормално. Реално и двата пъти получих за много кратко време почти пълно разкритие и при мен не е проблема това..

# 557
  • Мнения: 1 325
Съвсем скоро, на моя приятелка, с медицинско образование и предстои второ раждане.Първото и дете е родено със секцио, стигнала е до 12см разкритие, но по преценка на лекаря е извършено спешно секцио, без обяснения.После са и обяснили, че имала рядка аномалия, някаква кост , която препречвала пътя на бебето, към влагалището.
Нейните думи съвсем скоро бяха- незнам дали да вярвам на доктора за тази аномалия newsm78
Вчера си говорихме, попитах я не иска ли да се пробва нормално.Каза ми , че е абсурдно, не иска да преживее пак същият кошмар , пък и док нямало да позволи.
Момичета, а второто раждане , независимо от това, че първото е било секцио, не е ли по-лесно и бързо?Или може би по пътя на логиката това важи за майките , които са опитали да родят нормално, стигнали са до почти пълно разкритие, но по една или друга причина не са успели?
Май при моят случай планово секцио, без никакво разкритие и контракция, второто раждане дай Боже да е нормално ще е като първо, то дефакто така ще бъде.

# 558
  • София
  • Мнения: 12 278
  Аз мисля че важи ако първото е било със започнало раждане и разкритие. Доколкото знам, в такъв случай изглаждането на шииката и изобщо получаването на разкритие следващия път става много по-бързо, един вид организма има памет и опит. Незнам дали все пак няма да окаже влияние и предишната бременност, нека по-компетентните и в час споделят. По-късно ако имам време мога да поровя за подобна информация. При мен лично и двата пъти нещата се развиха много бързо. С близначките ме приеха с 4 см разкритие, което при двуплодна бременност е нъпълно нормално последния месец дори да си с разкритие дълго време и с чести контракции. Съответно втория път ми изтекоха водите, след час започнаха контракциите и за час вече бях с пълно разкритие.

# 559
  • София
  • Мнения: 12 278
  А все пак темата е и за рисковета. Искам да споделя за другиет две мами, които се обучаваха заедно с мен за консултантки и бяха бременни. И двете бяха забременяли втори път по-рано от мен. Едната година след първото раждане, а другата малко по-късно. При първата когато са направили секциото, след започване на контракции не още периодични са и казали че дори е имала вече руптура и е можело да има сериозни усложнения.
   При втората майка, която също искаше да ражда нормално отново се прецени, че плановото секцио е по-добрия избор и с право. Оказа се че е имало сраствания с пикочния мехур от предишното секцио дори. При него тя е имала леки усложнения, зачервявания и висока Т след него.
   Единствено от трите реално мен ме оставиха да се пробвам с нормалното раждане и въпреки секциото отново накрая, то не се наложи поради проблеми свързани с предишното секцио или усложнения. Но и аз бях забременяла 2 години след първото раждане и родих втори път когато каките бяха на 2,9 годинки.

# 560
  • Мнения: 1 325
Aila , мерси за отговора Hug
Първият път си имала 4см, във Франция на толкова см разкритие на 4-5см слагат епидурална анестезия при нормално раждане.
Вторият пък , направо си е било нормално раждане, изпитала си всички емоции на нормалното раждане Hug
През първата ми бременност не можах да разбера какво е контракция, но за съжеление втората ми бременност приключи в края на 3-ти месец, а практиката е до 4-ти месец без кюртаж, предизвикване на контракции и спонтанно изхвърляне на плода!За съжеление , тогава разбрах какво е контракции, при изхвърлянето на плода, беше много малък и не може да се сравни с нормално раждане, но пък си беше болезнено и точно така както при раждане, с всяка контракция тичах до тоалетната, някакъв порив на напъване изпитвах.После последва още един такъв спонтанен аборт, но едва ли това ще има значение за по лесно раждане следващият път, дай Боже успешно и до края Praynig

# 561
  • Мнения: 27
Сега се зачетох в темата на Емем за вагиналното раждане след секцио и за пореден път попаднах да се споменава изтъняване на матката, поради което не препоръчвали нормално раждане. Ще поровя из нета, но ако някой може да ме осветли по въпроса, как и защо се получава това, ще съм благодарна!

# 562
  • София
  • Мнения: 12 278
  Пожелавам ти следващата бременност да гушкаш едно здраво, доносено бебче родено нормално   Hug Praynig
  За първия път ме приеха с 4 см разкритие и контрации под пет минути, незнам с колко съм била когато ме срязаха защото секциото беше заради седалищното предлежание на първата кака и не са ме проверявали повече, но беше един час и  нещо след приемането така че и тогава със сигурност като гледам как се развиха втория път нещата съм била с доста по-голямо разкритие...

# 563
  • Мнения: 1 325
Aila , много ти благодаря Hug
Ще следя темичката с интерес Hug

# 564
  • Мнения: 705
Наистина ако жената е достигнала до някакво разкритие първия път (над 5 - 6 см), тогава шансовете за вагинално раждане се увеличават. Вероятно защото ресепторите за окситоцин на матката вече имат "памет" и стават по-възприемчиви. Четох го в The Caeserean на Оден. Но това нищо не означава. Вижте Почти безобидна, доколкото си спомям първото и беше планово, а второто светкавично вагинално след секцио  Laughing
За въпросното изтъняване съм чела, че е мит. Нещо като извинение, че са направили секциото. Т.е. не че не се забелязва, а по-скоро, че нищо не означава. Wink Дори при отваряне на белега често не се налага намеса, т.нар. дехисценсия. (При дехисценсията има отваряне без изпадане на плода или плацентата в коремната кухина.)  А при руптурата клиничната картина е много тежка, често се компрометира плода. За съжаление доста от изследванията не правят разлика между двете и така изкуствено се завишава рискът.

Айла, срастванията освен дискомфорт, не могат да навредят по някакъв начин (освен при забременяването). Така че не са извинение за секцио. Дори да се налага корекция на срастванията е милион пъти по-добре жената да роди вагинално и след това да се оперира, защото двете операции са коренно различни по сложност и риск за пациента.

Мари, вкючвам се към пожеланията за прекрасна бременност и удовлетворяващо раждане следващия път!
По няколко причини не се препоръчва епидурална упойка, но най-важното е, че при може да доведе до забавяне на тоновете на бебето, а това е също признак за руптура. Така че може да те срежат за нищо. Но ако епидуралната е начин за избягване на повторното секцио, разбира се, че е по-добрият вариант, като например при постериорно бебе.

Ох, много объркано пиша,но едно малко момченце не ми дава мира.  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 15 фев 2010, 21:48 от zozima

# 565
  • Мнения: 961
От няколко дни ви чета и не че нямам какво да кажа, а все не успявам да се включа...  Blush

За скоростното раждане - ми не знам дали е било скоростно, по-скоро беше толкова безболезнено, че доктора не ми повярва, че раждам и контракциите ми бяха оценени като подготвителни, а не като родилни.  Laughing Вярно, че и деня преди раждането нямах разкритие и шийката не беше омекнала, а беб беше високо, но все пак... Тапата ми започна да пада на 2.01. Две нощи поред имах регулярни контракции. Първата нощ продължиха около три-четири часа, втората повече от четири. През деня имах нерегулярни около четири за час. Последната нощ не ги засичах, нали не раждах  Mr. Green . Много скоростно се развиха нещата, след като ми се пукна мехура. Тогава вече нямаше как да не разбера, че раждам... изтичащи води съпроводени с напъни  hahaha
Ако ми бяха болезнени контракциите си нямам на идея как би протекло всичко. Може би щях да си изтърпя болките, но по-голямата част щеше да се случи в болницата.

За това дали ще протече бързо или не, май си е строго индивидуално. Чух и двете мнения от професионалисти. Т.е., че ще е като първо раждане и обратното, че това си е второ раждане.

За изсмуканите причини от пръстите - така си е! Аз съм се родила с три пъти увита пъпна връв около врата си.
А за вярата в докторите... особено АГ специалистите... особено тези в родилните домове... smile3505

# 566
  • Мнения: 3 453
Сега се зачетох в темата на Емем за вагиналното раждане след секцио и за пореден път попаднах да се споменава изтъняване на матката, поради което не препоръчвали нормално раждане. Ще поровя из нета, но ако някой може да ме осветли по въпроса, как и защо се получава това, ще съм благодарна!

   Аз живо се интересувах от този въпрос и моята лекарка ми обясни че когато е минала поне година от операцията и предпоставките за секцио са били едър плод, усукана пъпна връв и т.н няма причина второто раждане да не е нормално.При мен обаче няма да стане тъй като таза ми не позволява.

# 567
  • Мнения: 3 161
Сега се зачетох в темата на Емем за вагиналното раждане след секцио и за пореден път попаднах да се споменава изтъняване на матката, поради което не препоръчвали нормално раждане. Ще поровя из нета, но ако някой може да ме осветли по въпроса, как и защо се получава това, ще съм благодарна!

   Аз живо се интересувах от този въпрос и моята лекарка ми обясни че когато е минала поне година от операцията и предпоставките за секцио са били едър плод, усукана пъпна връв и т.н няма причина второто раждане да не е нормално.При мен обаче няма да стане тъй като таза ми не позволява.

Какво ти има на таза? Аз съм с ужасно тесен таз - към 17 мисля, го засече един доктор точно преди раждането. Ами напъвах малко накрая, трудничко мина бебо, но си излезе без проблем, 3.100 кг. Настройвах се единствено да родя преди термин, за да не порастне много... и успях, две седмици по-рано тръгна човечето, влезе ми в положението Wink.

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 10:22 от Емем

# 568
  • Мнения: 3 453
   Тазът ми е с формата на трапец.Иначе в горната част си беше станал 29, но долу не се разширява много и затова при мен секциото е неизбежно и следващия път дори.

# 569
  • Мнения: 2 361
  Почти_безобидна, честито! Да ти е живо и здраво!
  Емем, възхищавам ти се!

Общи условия

Активация на акаунт