Отговори
# 885
  • Мнения: 6 274
Влизаше само да види графиката на тоновете (по тази графика тоновете се губеха не 2 пъти, а >22). Както и при първото раждане, нямах никакво разкритие. Вторите пет часа ме прекара през ада, разкривайки ме на ръка, но ме спаси от ножа.


 Shocked
И ти това сега като реклама ли го слагаш!?
Бягайте от ножа, за да минете през ада... що за мазохистично отношение към живота?

Разбирам да рекламират жените, които са имали късмета да родят леко  своя избор на родоразрешение, но... това наистина ми е непонятно като отношение.


Да разбирам ли, че всички, които сме имали трудни (да не кажа ужасни) първи раждания, сме мазохистки, че сме се "подложили" и на следващи вагинални, а не сме избрали секциото?  Tired

# 886
  • Мнения: 961
KatiABV, същия този въпрос може да ти се зададе и на тебе, но това е една друга тема! Не мисля, че някой тук има нужда от спама ти!
Момичета, не се връзвайте на провокации, не е нужно и тази тема да се превръща в бойно поле!  Peace

# 887
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте момичета, аз съм почти накрая вече, лекарят ми е съгласен на нормално раждане след секцио, даже каза, че ако всичко върви по план е по-дорият вариянт. За сега бебето е около 3 кг., в правилна позиция, т.е. "по план", дано така и да остане. Проблема е, че нямам никакви контракции, дори и подготвителни. В 28 г.с. ми откриха скъсена шийка с 50 % и пих лекарства за задържане. Сега сигурно заради тях нямам контракции. Дано да имам някаква родова дейност, защото система бих отказала, а без нея май пак ще искат да ме срежат. Другата седмица лекаря иска да ми направи вагинален преглед, за да види какво е състоянието на шийката и дали имам някакво разкритие, а на мен така не ми се иска да ме преглежда...Дано до тогава да имам някакви признаци за раждане, ще ми се само да тръгне. Приемам всякакви съвети... Hug

# 888
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
стеффи, какво разкритие? Какво контракции? Какво раждане? Имаш още толкова много време!  Shocked Едва в 37ма седмица си! До 40 има още доста, да не говорим, че бебето може да е на друго мнение и да изчака и повече.

# 889
  • Плевен
  • Мнения: 239
стеффи, какво разкритие? Какво контракции? Какво раждане? Имаш още толкова много време!  Shocked Едва в 37ма седмица си! До 40 има още доста, да не говорим, че бебето може да е на друго мнение и да изчака и повече.
Да, знам, че е така, но с тази скъсена шийка на половина си мисля, че би могло да е по-рано, предното си дете го родих в 38 седмица. А и тя се е скъсила без изобщо да усетя, без контракции, и аз не знам как...Притеснявам се бебето да не стане голямо, защото директно ще ме отрежат за нормално раждане, въпреки, че знам, че и 4 кг да е пак може да мине. Всички знаем колко е трудно да навиеш някой лекар изобщо на нормално след секцио. Охх, доста ми е объркано, така ми се иска всичко да мине добре... Embarassed

# 890
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз се притесних да не те натискат да ти предизвикат раждането. Ама дано си тръгне само бебчето. Иначе ми е ясно на какво си подложена и направо мъка ми става.  Sad Имаш нашата подкрепа и морлитви!  Praynig Praynig Praynig Дано ти се размине ресекциото.

# 891
  • София
  • Мнения: 12 248
  Ако не желаеш винаги може да откажеш преглед за разкритие. С най-малката изобщо не ме е проверявала докторката. Бях си я навила за нормално, въпреки че към края си я изкарваше колкото се и роди 3,750 грама и твърдеше че май няма да стане, но щом искам да опитам не ме спира. Точно на термина си ме приеха отново с изтекли води и 4 см разкритие и едва тогава ме провериха за разкритие в болницата. За съжаление се стигна накрая пак до секцио, сигурна съм че ти ще се справиш обаче  Simple Smile

# 892
  • Плевен
  • Мнения: 239
Нещо само не ми е ясно, дали само ще ме прегледа за разкритие или умишлено ще ми го направи. По принцип му имам доверие, все пак скъсената шийка в седмия месец точно така я установи, с вагинален преглед и след това нямах проблем. Та за това се чудя дали да позволя или не.

# 893
  • София
  • Мнения: 17 592
Влизаше само да види графиката на тоновете (по тази графика тоновете се губеха не 2 пъти, а >22). Както и при първото раждане, нямах никакво разкритие. Вторите пет часа ме прекара през ада, разкривайки ме на ръка, но ме спаси от ножа.


 Shocked
И ти това сега като реклама ли го слагаш!?
Бягайте от ножа, за да минете през ада... що за мазохистично отношение към живота?

Разбирам да рекламират жените, които са имали късмета да родят леко  своя избор на родоразрешение, но... това наистина ми е непонятно като отношение.


Да разбирам ли, че всички, които сме имали трудни (да не кажа ужасни) първи раждания, сме мазохистки, че сме се "подложили" и на следващи вагинални, а не сме избрали секциото?  Tired


Разбира се, че не.
Но определено би хвърлило сянка на съмнение, ако рекламирате тъкмо тази част - продължителната болка - на хора, които не са имали предишни вагинални раждания.


Здравейте момичета, аз съм почти накрая вече, лекарят ми е съгласен на нормално раждане след секцио, даже каза, че ако всичко върви по план е по-дорият вариянт. За сега бебето е около 3 кг., в правилна позиция, т.е. "по план", дано така и да остане. Проблема е, че нямам никакви контракции, дори и подготвителни. В 28 г.с. ми откриха скъсена шийка с 50 % и пих лекарства за задържане. Сега сигурно заради тях нямам контракции. Дано да имам някаква родова дейност, защото система бих отказала, а без нея май пак ще искат да ме срежат. Другата седмица лекаря иска да ми направи вагинален преглед, за да види какво е състоянието на шийката и дали имам някакво разкритие, а на мен така не ми се иска да ме преглежда...Дано до тогава да имам някакви признаци за раждане, ще ми се само да тръгне. Приемам всякакви съвети... Hug

Ако единствената причина да предпочетеш секцио е системата - безсмислено е.
Ще я получиш при операцията.

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 21:24 от AnMary

# 894
  • Мнения: 656
Аз не мисля, че тук сме се събрали, за да рекламираме нещо.. А пък ако става дума за болката - всички тук сме рязани и, вярвай ми, знаем що е болка... Това, че и при вагиналното раждане има болка, е пределно ясно на всички ни. И не това е темата на разговор тук - как да избегнем болката. Айде стига спамове  Stop

вече май си сменям цвета на писане

# 895
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз не мисля, че тук сме се събрали, за да рекламираме нещо.. А пък ако става дума за болката - всички тук сме рязани и, вярвай ми, знаем що е болка... Това, че и при вагиналното раждане има болка, е пределно ясно на всички ни. И не това е темата на разговор тук - как да избегнем болката. Айде стига спамове  Stop

вече май си сменям цвета на писане



Не си сменяй цвета - този е хубав...

И аз съм рязана... ама за болката знам от ранните си спомени за социалистическите зъболекари само...

# 896
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте момичета, аз съм почти накрая вече, лекарят ми е съгласен на нормално раждане след секцио, даже каза, че ако всичко върви по план е по-дорият вариянт. За сега бебето е около 3 кг., в правилна позиция, т.е. "по план", дано така и да остане. Проблема е, че нямам никакви контракции, дори и подготвителни. В 28 г.с. ми откриха скъсена шийка с 50 % и пих лекарства за задържане. Сега сигурно заради тях нямам контракции. Дано да имам някаква родова дейност, защото система бих отказала, а без нея май пак ще искат да ме срежат. Другата седмица лекаря иска да ми направи вагинален преглед, за да види какво е състоянието на шийката и дали имам някакво разкритие, а на мен така не ми се иска да ме преглежда...Дано до тогава да имам някакви признаци за раждане, ще ми се само да тръгне. Приемам всякакви съвети... Hug

Ако единствената причина да предпочетеш секцио е системата - безсмислено е.
Ще я получиш при операцията.


Аз не предпочитам секцио, а точно обратното.  Stop

# 897
  • Мнения: 6 274

Разбира се, че не.
Но определено би хвърлило сянка на съмнение, ако рекламирате тъкмо тази част - продължителната болка - на хора, които не са имали предишни вагинални раждания.


Кате, какво рекламираМЕ, кви 5 лева, моля ти се, купи си чадър.
И не обобщавай за всички вагинално раждали, моля, както и аз не обобщавам за всички със секцио.
Винаги съм казвала, че ме е боляло ужасно, но и също така винаги съм казвала, че единствения вариант да избера секцио е, ако е застрашен живота на бебето и секциото се налага сега, на момента, иначе....
Какво да кажа - не, не боли изобщо?
Не искам и не мога да лъжа, съжалявам.

# 898
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нещо само не ми е ясно, дали само ще ме прегледа за разкритие или умишлено ще ми го направи. По принцип му имам доверие, все пак скъсената шийка в седмия месец точно така я установи, с вагинален преглед и след това нямах проблем. Та за това се чудя дали да позволя или не.

Честно да си кажа, аз не бих позволила. Така или иначе прегледа му няма да промени фактите - и да ти е още по-скъсена шийката, не смятам, че това вече е какъвто и да било проблем, но има реален шанс да реши да предизвика раждането "ръчно". Което не смятам, че е добра идея.

# 899
  • Мнения: 656
Стеффи, и аз си мисля, че малко избързва твоят лекар... Рано ти е още, наистина.. Пък система въобще недей да даваш да ти слагат - нали сме чели, че при точно такива индуцирани раждания шансът за VBAC е по-нисък, да не кажа нулев. Моля, ако греша, да ме поправят по-четящите и знаещите.  Hug


Не си сменяй цвета - този е хубав...


ааа, сменям, сменям.. Не искам да заблуждавам, че съм някой друг  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт