Отговори
# 1 095
  • Мнения: 6 274
Не знам кои потребители се изказват неподготвени, ама съм си яла каквото ми се е яло и качих 7кг., както вече казах.
Имам приятелки, които си налагаха ограничения, които аз не оправдавам по никакъв начин.
Да ти кажа ли каква е разликата между моите и техните килограми, дори и към днешна дата?

# 1 096
  • Мнения: 5 713
като някои от нас не са били под 55 от прогимназията... а последната година и 60 е мечтана и недостижима граница...  Joy  :
Споко, не губи надежда. Simple Smile
Аз не помня кога съм била 50 кила. Ама ей на вече втора година толкова тежа. Преди това се въртях около 60.
 Случват се и такива работи.

# 1 097
  • Мнения: 373
Да индивидуално е.Но и аз мисля,че една бременна не трябва да меля като 2ма , трима и т.н. И да яде всички боклуци които й се дояждат.Тестени, рафинирани, млечни, сладко...всичко това може да доведе до ненужно голямо бебе и усложнено раждане.
Сега, не мисля, че това, което подчертах в цитата е правилно.  Сестра ми беше пример за бременна, която яде каквото и се прияде, по всяко време и в големи количества. Особено нездравословни храни. Качи над 35 килограма, когато отиде да ражда беше вече към 120кг. А бебето се роди едва - едва 3 килограма. С втората й бременност се случи същото.
Аз също не съм се ограничавала от към ядене през бременността си, но и не смятам че съм яла за трима. В резултат- от 55кг. на 78 кг. в деня на раждането (+23 кг.) Бебетата се родиха 3050г. и 2310 г.  Не виждам връзка между преяждане и голямо бебе.....

# 1 098
  • Мнения: 320
ааа това с яденето и голямо бебе не е вярно...моето детенце се роди 4100 а не съм яла никакви буклучки,даже се хранех много здравословно,имаше дни който ядях само ябълки и портокали Wink

# 1 099
  • Мнения: 9 052
ааа това с яденето и голямо бебе не е вярно...моето детенце се роди 4100 а не съм яла никакви буклучки,даже се хранех много здравословно,имаше дни който ядях само ябълки и портокали Wink

ако имаш късмета да не придобиеш гестационен диабет ( при такова ядене като описаното горе и то на такива храни) - да ...

# 1 100
  • Мнения: 373
Извинявам се, че ще отклоня за малко темата (която следя с интерес, между другото  Peace ), но ме интересува, ако някой може да поясни с няколко думи какво точно води до гестационен диабет, и какво представлява самото заболяване (може и линк направо да си прочета). Благодаря ви  Hug

# 1 101
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
Извинявам се, че ще отклоня за малко темата (която следя с интерес, между другото  Peace ), но ме интересува, ако някой може да поясни с няколко думи какво точно води до гестационен диабет, и какво представлява самото заболяване (може и линк направо да си прочета). Благодаря ви  Hug

Ето: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=964

# 1 102
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Гестационен диабет
Не само той обаче може да доведе до по-големи размери на бебето. Има майки с метаболитни проблеми, които също могат да доведат до проблемно тегло на плода.

# 1 103
  • Мнения: 9 052
http://www.biberonbg.com/info/diabet.htm
напиши "гестационен диабет" в гугъл и виж какво излиза  Hug

# 1 104
  • Мнения: 373
Благодаря!   Hug  Изчетох с интерес, ще потърся и други материали. Притесних се за сестра си, с наднормено тегло е, и въпреки, че това й е трета бременност без проблеми, е добре да имаме идея за подобни неща. Естествено не възнамерявам да я плаша.
KayRen, jabata_dil,  благодаря ви също! Ще прочета и това. Мен ме заинтересува точно връзката с наднорменото тегло, чисто информативно. Тя до сега си е била, и е добре. Дано всичко да е ок и за напред.

П.П.  Специални поздрави и от мен за Стеффи! Да й е жива и здрава малката кукла Елена! И дано раждането да е оставило само приятни спомени и емоции. Няма по-хубаво от това!

# 1 105
  • София
  • Мнения: 9 135
Разбихте ме с тези изказвания. Аз излязох от родилния с 2-3 кг. повече, отколкото преди да забременея, но детето се роди 4550кг. Не съм яла големи колечиства, но пиех по много прясно мляко всеки ден и ядях доста белтъчна храна и се чудя дали има връзка. По принцип аз съм си едра, както и баща ми и за себе си съм си обяснила размерите на детето с наследствен генетичен материял и евентуално с повечето белтъчна храна  newsm78.
Съмнява ме, ако не ям през следващата бременност много много и бебето да е по-малко. Някой чел ли е подобни статии някъде?

# 1 106
  • Мнения: 9 052
Разбихте ме с тези изказвания.

Кои изказвания именно те разбиха???

# 1 107
  • София
  • Мнения: 9 135
Ами с това за връзката между храненето и размера на плода. От нещата, които аз съм чела, през цялото време съм оставала с впечатление, че наддаването на детето няма много общо с количеството храна, прието от майката. Аз месец и половина повръщах и не можех и вода да пия. Три пъти лежах в болница и ми вливаха разни банки с течности и глюкоза, но през това време детето си растеше съвсем нормално. Просто аз отслабвах.
За това ме смая това като идея, не е нападка към някого.

# 1 108
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Пряка зависимост няма. Но е факт, че при небалансирано хранене по време на бременността могат да се развият различни метаболитни дисфункции, както и да се отключи диабет втори тип. В тези случаи може да се роди дете с по-високо тегло.

Цитат
The two main reasons why a baby might be LGA:

    * The first is an underlying medical problem. The most common medical cause of a LGA baby is the mother with gestational diabetes. When maternal blood sugar is high, more glucose is available to the fetus and glucose is the baby's favorite for growth, resulting in larger fetal weights. Babies of diabetic women are usually large at birth, but they behave clinically as if they are immature. These infants are not longer in average length but have increased fetal weight.

    * The second reason for LGA babies is the mother's size and the family genetics. Mothers with heavy build are more likely to give birth to large babies. Excessive weight gain in pregnancy is a risk factor for macrosomia. The risk is greater for women with obesity than for women without obesity. Maternal weight prior to pregnancy can affect the weight of the fetus, a BMI greater than 30 is associated with larger infants at delivery.A father's heavy build may play a part in LGA babies, but there seems to be not much relation between father's weight and baby's weight.

от тук: http://www.baby2see.com/baby_birth_weight.html

Лошото е, че в България има лош контрол за гестационен диабет и често проблема се неглижира.

забравих да кажа нещо важно по темата.

моята бременност не беше планирана и падна голямо чудене дали изобщо да задържим бебето. нещата бяха на кантар. ако при нас положението с майчинството беше като в САЩ например - т.е. гледам си бебето няколко седмици след което или напускам работа или го оставям с непознати и плащам за ясли - везните по-скоро щяха да се наклонят към аборт. но тъй като държата ми е осигурила приличен доход за да си остана вкъщи и да гледам детето до 1 година, а може би и повече - реших, защо да не се възползвам? и ето на - ще си имаме бебе. така че, мен лично ме считайте за "стимулирана" Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 02:02 от AnMary

# 1 109
  • София
  • Мнения: 17 595
Да индивидуално е.Но и аз мисля,че една бременна не трябва да меля като 2ма , трима и т.н. И да яде всички боклуци които й се дояждат.Тестени, рафинирани, млечни, сладко...всичко това може да доведе до ненужно голямо бебе и усложнено раждане.ДА не говорим че повечето такива храни са празни калории и нищо ценно за  майката или бебето.
Та удрянето през просото оправдавайки се с бременноста е безотговорно според мен.
Така както на един  зрял организъм не му е ценно да е 100 кила , и това не го прави автоматично здрав, напротив, води болести след себе си и говори за нарушен метаболизъм, прекаляване и т.н.
Така не мисля и че за едно бебе ако стане5-6 кила в утробата ,ще значи че е по здраво от едно 3,500 и че е поело повече ценни вещества от майката.
Малко бъркате понятията.
Аз за сега имам щастието да наддавам в норма, принципно съм си слаба(47-48 кг), спортувам, храня се здравословно, занимавам се с йога, никога не съм пазила диети.И слава богу дори копнежите ми за сладко, които имах преди забременяване и които се стараех да задоволявам със сладки плодове и други по полезн сладки неща, сега го няма.Организма ми сам се стреми към по здравословни неща.
А количество на храната не виждам да съм качила.Само качеството.За сега бебето си се развива нормално.
Някои потребители тук се изказват доста неподготвени.


Миличка... как да се изразя по- меко?
Говориш пълни, абсолютни и безспорни глупости.
Не знам кое интернетско памфлетче ти е объркало мозъка, но понятие "празни калории" няма, нито пък пълни такива. Изобщо, калорията е мярка за енергия - няма как да има свойство степен на запълненост.

Ако една бременна жена не яде достатъчно млечни храни, след време горчиво ще съжалява за това. Не мисля, че като се озове с остеопороза на 35 много ще й помогне мисълта за финото дупе по време на бременността. Защото, не знам дали ти е известно, недостигащият за растежа на бебето Ca  се извлича директно от костите на майката.
Която в това време подскача от радост по време на спортния си клас как вместо да напълнява сваля килограми.  Sick

За всички хора е очеизвадно, че бебе, родено 4 или 5 килограма има много по- големи шансове за добро здраве - още от началото - от такова, родено 2. И изобщо, вземи посети подфорума за родители на недоносени дечица. Там, може би, ще ти отворят очите.

Всеки не килограм - всеки грам повече, натрупан в утробата, е залог за успех на нероденото.


като някои от нас не са били под 55 от прогимназията... а последната година и 60 е мечтана и недостижима граница...  Joy  :
Споко, не губи надежда. Simple Smile
Аз не помня кога съм била 50 кила. Ама ей на вече втора година толкова тежа. Преди това се въртях около 60.
 Случват се и такива работи.

Хм, ако стана 50 ще заприличам на модел от ужасяващ филм за Освиенцим.
Или, не дай Боже - на съвременен модел - анорексик...  Laughing
Но виж, 55 - 58 би било хубаво да станат...

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 02:07 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт