Къносване?

  • 45 763
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Имам няколко въпроса към вас- Какво мислите за къносването, колко е трайно? Коя марка къна е най- добра? Повече време ли отнема къносването от боядисването с боя?

# 1
  • Мнения: 10
По-добре недей ! Аз се правех с Арома черна! Голяма цапаница е и трябваше да се седи 2 часа с нея !  #Crazy Много време .... . Пък случайно ако решиш да си сменяш цвета на косата фризьор няма да  ти помогне само ножицата и ще трябва да  я чакаш да израсне.... Пак много време . Според мен безамонячна  боя е по- добре . Ти си знаеш късмет  Hug

# 2
  • Мнения: 80
Благодаря за съвета, аз мислех, че се измива след време. Аз съм пробвала с оцветител, но нямаше ефект, не ми се промени цвета. Препоръчайте безамонячна боя!  Wink

# 3
  • Мнения: 0
Привет и от мен:) новичка съм  в сайта, но имам доста опит с къносването. Аз се къносвам вече шеста година. Преди доста време смених фризьорката и първото нещо, което ме посъветва е да започна да се къносвам, защото имам много тъничък косъм. Къната се наслоява върху косъмът и така му придава по-голяма плътност. Мога да кажа, че къната е една безвредна алтернатива за оцветяване, но и за подхранване на косата, но ако косата е доста побеляла, тогава оцветяването не е много ефективно. Аз си слягам къна, като моя естествен цвят- кестеняв, за да ми подчертае цвета и за блясък, като винаги към къната добавям жълтък бадемово масло, деавит, симулант на икаров. Къносвам се в месеца по веднъж, но го правя не заради оцветяването на косата, а като маска за подхранване. Иначе е по-голяма разправия от боядисването, защото се стои поне два часа, колкото повече се стои, толкова по-добре.
!!!ТРЯБВА ДА СЕ ИМА ПРЕДВИД, ЧЕ СЛЕД КЪНОСВАНЕ, АКО РЕШИТЕ ДА СЛАГАТЕ БОЯ, НЯМА ДА ИМА ЕФЕКТ. ТРЯБВА ДА СЕ МИНАТ ПОНЕ ШЕСТ МЕСЕЦА, ЗАЩОТО КЪНАТА НЕУТРАЛИЗИРА ДЕЙСТВИЕТО НА БОЯТА!!!

# 4
  • Мнения: 3
Привет и от мен:) новичка съм  в сайта, но имам доста опит с къносването. Аз се къносвам вече шеста година. Преди доста време смених фризьорката и първото нещо, което ме посъветва е да започна да се къносвам, защото имам много тъничък косъм. Къната се наслоява върху косъмът и така му придава по-голяма плътност. Мога да кажа, че къната е една безвредна алтернатива за оцветяване, но и за подхранване на косата, но ако косата е доста побеляла, тогава оцветяването не е много ефективно. Аз си слягам къна, като моя естествен цвят- кестеняв, за да ми подчертае цвета и за блясък, като винаги към къната добавям жълтък бадемово масло, деавит, симулант на икаров. Къносвам се в месеца по веднъж, но го правя не заради оцветяването на косата, а като маска за подхранване. Иначе е по-голяма разправия от боядисването, защото се стои поне два часа, колкото повече се стои, толкова по-добре.
!!!ТРЯБВА ДА СЕ ИМА ПРЕДВИД, ЧЕ СЛЕД КЪНОСВАНЕ, АКО РЕШИТЕ ДА СЛАГАТЕ БОЯ, НЯМА ДА ИМА ЕФЕКТ. ТРЯБВА ДА СЕ МИНАТ ПОНЕ ШЕСТ МЕСЕЦА, ЗАЩОТО КЪНАТА НЕУТРАЛИЗИРА ДЕЙСТВИЕТО НА БОЯТА!!!

подкрепям мнението Simple Smile

# 5
  • Мнения: 80
А да попитам има ли значение марката на къната? Коя е най- хубава? Аз съм със светло кестенява коса и искам да стане тъмно кестенява.

# 6
  • Мнения: 2 759
                         Има някакви индийски къни, с които се седи половин час, а резултатите са много прилични  Peace.

# 7
  • Мнения: 731
Състава на къните не се контролира по никакъв начин   Thinking Не знам какво слагат, но къната не пада от косата, което мен лично ме притесни. Сега използвам Кастинг крем глос на лореал. Мисля, че е единствената безамонячна боя  Peace

# 8
  • Мнения: 56
Състава на къните не се контролира по никакъв начин   Thinking Не знам какво слагат, но къната не пада от косата, което мен лично ме притесни. Сега използвам Кастинг крем глос на лореал. Мисля, че е единствената безамонячна боя  Peace
И Гарние имат безамонячна боя Peace
Аз години се боядисвам с Лореал безамонячната,придава блясък ,но на мен ми пада косата от тая боя,нищо че е без амоняк.

# 9
  • Мнения: 731
В голяма грешка съм Simple Smile Имало наистина и други безамонячни бои. В тази тема се споменават някои от тях.

# 10
  • Мнения: 14
Любимата ми тема!   Heart Eyes
Натуралната къна е прекрасно средство за поддържане на дълготраен, красив цвят. Но и много повече - къната има подхранващо, антибактериално и противогъбично действие, действа отлично срещу пърхут и други кожни проблеми. Косата остава лъскава, обемна и мека. При едно условие - използвайте единствено 100% къна (Lawsonia Inermis)!
Хена /къна/ за коса и боди арт е прах от листата на храста Lawsonia Inermis. Постигнатият цвят зависи от реколтата, мястото на добиване, началният цвят на косата или кожата, но винаги е в червеникави нюанси. Къната може да се смесва с други подобни билки, като сена, катам, индиго (билки от Индия, Йемен, Пакистан и други държави) и така се постигат кестеняви тонове, а също и черен цвят. Къната не може да изсветлява косата. Безцветната къна е всъщност друго растение, сена (Cassia Obovata), също много полезно за косата. Не бих използвала къна с изкуствени добавки, като парафенил диамин, метални соли и какво ли още не - те правят къната по-вредна от боята!  Rolling Eyes

http://www.hennaforhair.com/freebooks/hennaforhair.pdf - Това е един прекрасен източник на информация - безплатна книга за къната (за жалост, на английски).

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 00:56 от HennaFox

# 11
  • Мнения: 2 759
...Не знам какво слагат, но къната не пада от косата, което мен лично ме притесни...
                              Е то това звучи като предимство, а не недостатък.
                              Ще прегледам пак какво съдържат моите къни, но знам, че бяха само билки изписани. Друг е въпроса дали има неописани неща.

# 12
  • Мнения: 80
 Hug Кажете все пак една марка къна, която е с естествени съставки, от която сте доволни.

# 13
  • Мнения: 2 759
Hug Кажете все пак една марка къна, която е с естествени съставки, от която сте доволни.
                            Ами аз ползвам една уж индийска, от левче. Марка не мога да кажа. Приятелката ми, която ме зариби по къносването ползва същата и винаги има страхотен цвят.

# 14
  • Мнения: 1 355
Здравейте! Аз се къносвам от години. Имаше един период, когато бях на кичури и косата ми беше станала адски тънка и опърпана. Аз по принцип съм с тънък косъм. Оттогава започнах да се къносвам. Сега косата ми има съвсем друг вид. Даже фризьорката ми остана доста учудена. Вярно, вече четири-пет години редовно се къносвам, цвета на косата ми е тъмно червен към черен. На слънце и на по-силна светлина косата е много лъскава и е много "жива". Откакто започнах да се къносвам не ползвам балсам за коса, а преди това винаги косата ми се оплиташе по време на миене. Има още куп неща, които не биха ме отказали в никакъв случай от къната. Дълги години съм ползвала и какви ли не бои- евтини, скъпи, но не могат да стигнат резултата на къната. Между другото, сега ползвам турска къна, на килограм, лично съм си я купила от турция, като към нея прибавям по едно пакетче от индийската къна, защото тя придава по-силен цвят /мисля си обаче, че там има някакви оцветители/, прибавям зехтин, жълтък, коняк /метакса/ и всичко го разтварям в оцет, грам вода не слагам. Пробвайте, ще останете доволни, но иска постоянство - поне веднъж на три седмици, защото аз имам и бели косми, които израстват и личат на тъмната коса.

Общи условия

Активация на акаунт